22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

«Барвам Полтави» — 10 років


З 24 по 25 листопада у Полтаві відбувся Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс «Барви Полтави» виконавської майстерності гри на народних інструментах учнів та викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання).

Цього року на творче змагання надійшли заявки із Київської, Харківської, Сумської, Чернігівської, Черкаської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Донецької, Вінницької, Миколаївської, Запорізької, Хмельницької, Херсонської, Луганської, Волинської, Одеської та Полтавської областей. Загалом участь у конкурсі взяли 288 солістів та 81 ансамбль.

Два дні поспіль високоповажне журі переглядало виступи юних конкурсантів. До його складу увійшли заслужені артисти України, професори кафедр народних інструментів та викладачі провідних вишів з Одеси, Харкова, Херсона, Дніпра, Чернігова та Полтави.

Привітати учасників та переможців фестивалю завітала заступник міського голови Людмила Бойченко. Вона наголосила, що цього року фестиваль святкує свій ювілей.

– Конкурс заснований ще у 2008 році. Нині ми відзначаємо десять років нашому фестивалю, з регіонального він перетворився на всеукраїнський. Конкурс занесений до Реєстру фестивалів Міністерства культури. Це дає нам змогу залучати ще більшу кількість учасників з різних куточків нашої країни, – зауважила Людмила Бойченко. – Ми дуже вдячні вельмишановному журі, яке високопрофесійно дало оцінку всім конкурсантам. А ті, хто був найкращим сьогодні, отримали свої заслужені нагороди.

До слів привітань приєднався також депутат Полтавської міської ради Олександр Кудацький. Він подякував усім учасникам та членам журі, а також запросив цьогорічних учасників приєднатися до конкурсу і в наступному році, аби продемонструвати своє мистецтво.

– Хочу сказати, що все починається з народних інструментів: це наша історія, це наше сьогодення та майбутнє. Приїздіть до нас і в наступному році. Ми будемо чекати.

Усі конкурсанти отримали дипломи учасника, переможців нагородили дипломами лауреата.

Окрім цього, під час гала-концерту свої творчі номери присутнім дарували члени журі, а також Український народний оркестр Полтавської обласної філармонії.

Довідка:

Конкурс започаткований у 2008 році як регіональний. З 2009 року він продовжив свою діяльність як Всеукраїнський відкритий та був внесений до Реєстру дитячих та юнацьких міжнародних, всеукраїнських мистецьких конкурсів та фестивалів Міністерства культури України. Конкурс безплатний для всіх учасників, проект повною мірою фінансується за рахунок коштів міського бюджету.
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 29.11.2018, 15:501828
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень