25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Субсидії й пасажирські перевезення: з апаратної наради

На щотижневій апаратній нараді, що відбулася у понеділок, 26 листопада, розглянули питання надання полтавцям субсидій на оплату житлово-комунальних послуг та функціонування транспортної системи міста.

На початку наради секретар міської ради Олександр Шамота представив нового начальника управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради – Юрія Матвієнка та звернувся до керівників усіх комунальних служб із проханням бути готовими оперативно реагувати на виклики негоди.

Оскільки тарифи на житлово-комунальні послуги для багатьох сімей сьогодні непідйомні, люди звертаються по державну допомогу у вигляді субсидій. Стосовно ситуації з їх призначенням доповідали керівники управлінь соціального захисту кожного з районів міста.

У Шевченківському районі станом на 1 січня 2018 року житловими субсидіями було охоплено понад 30 тисяч сімей району, повідомила заступник голови Шевченківської районної у м.Полтаві ради з питань діяльності виконавчих органів – начальник управління соціального захисту населення Галина Арсененко.

– На опалювальний період було проведено перерахунок та призначення житлових субсидій більш ніж 20 тисячам сімей, із них автоматичний перерахунок проведено тільки на жовтень за неповний місяць – 16,5 тисячі домогосподарств, ще 6,5 тисячі громадян звернулися із заявами. Фактично розраховано субсидій 18 тис. 820 сім’ям, – зазначила вона. – Повідомлення про нарахування за жовтень були доставлені вчасно, за листопад будуть доставлені до 10 грудня. Робота триває, опрацьовуються особові справи по зверненню громадян, а також справи, які підлягають розгляду на районній комісії по вирішенню спірних питань. Одне з найболючіших питань, і таких звернень до комісії найбільше, – це перебування одного з членів сім’ї за межами України понад 60 діб. У цьому випадку в комісії немає законодавчих підстав вирішувати питання призначення субсидії позитивно. Це можливо тільки після легалізації отриманих за кордоном доходів.

Галина Арсененко повідомила, що середній розмір наданої субсидії за минулий опалювальний сезон складав 1 тис. 135 грн на домогосподарство щомісячно. На цей опалювальний період він буде не менший.
– У зв’язку з тим що з 1 листопада ціна на газ підвищилась на 23,5%, а також очікується незначне підвищення тарифів на воду, буде проведено перерахунок розміру житлової субсидії, – зазначила вона. – Триває робота зі сприяння в одержанні субсидій сім’ями, які мають заборгованість з оплати послуг шляхом укладання договорів про реструктуризацію боргу. На 1 травня заборгованість з оплати комунальних послуг мали 3 тис. 200 сімей району, на сьогодні таких близько 800.

На обліку в управлінні соціального захисту Київського району перебуває 22 тис. 847 отримувачів житлових субсидій, автоматичному перерахунку підлягає 10 тис. 803 особові справи, повідомила заступник голови Київської райради Наталія Кобищан. Станом на сьогодні вони перераховані, а повідомлення також доставлені за адресами. Решта домогосподарств повинна звернутися до управління і подати заяву. Станом на понеділок в управління соцзахисту звернулися 3 тис. 391 домогосподарство, з них 1 тис. 038 потребують розгляду на комісії. 600 сімей на початок сезону мали заборгованість, яка не давала можливості отримати субсидію, наразі більшість погасила або реструктуризувала борг.

Заступник голови Подільської районної у м.Полтаві ради Андрій Каркач доповів, що нині у районі підлягає перерахунку 9 тис. 619 субсидій. З них автоматично перераховано 4 тис. 761, із заявами звернулося 1 тис. 413 осіб. Борги по сплаті за житлово-комунальні послуги мають 519 домогосподарств.

Також на апаратній нараді обговорили роботу міського пасажирського транспорту та реагування на скарги жителів міста щодо якості перевезень. Заступник начальника відділу транспортних перевезень та зв'язку міськвиконкому Сергій Шпак повідомив, що транспортні перевезення у Полтаві виконують дев’ять підприємств, одне з яких – комунальне. Міська мережа налічує 66 автобусних маршрутів і щодня на них виїздить 250 автобусів. За 11 місяців поточного року до виконавчого комітету та відділу з питань транспортних перевезень та зв’язку надійшло 365 письмових звернень від громадян, з яких 142 – з питання пільгового перевезення громадян та 223 – стосовно роботи громадського транспорту. Усі звернення були розглянуті, громадянам надано відповіді. За порушення умов договору анульовано договори на 21 маршруті, з 1 листопада розпочали роботу три нових перевізники.

Скарг на перевізників, які висаджують або не беруть у салон пільговиків, тепер стало значно менше, але вони є. При цьому компенсації перевізникам виплачують у повному обсязі, понад 9 млн грн щомісяця.

– Скарги були, є і будуть, – прокоментував заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко. – На мій погляд, прийняте влітку рішення возити безоплатно пільговиків визначених категорій у приватному транспорті – чистої води популізм. Більше того, компенсації нині ми робимо на підставі коефіцієнтів, які були визначені ще попередньою владою, і в нас є до них питання. Днями ми отримаємо нову інформацію після проведеного дослідження. Сподіваюсь, коефіцієнти будуть нижчі. Але ця проблема системна, оскільки є тариф, який на сьогодні економічно необґрунтований, дорожнеча пального, проблема з кадрами, бо кваліфіковані водії виїжджають на роботу за кордон. Що стосується пільгових перевезень, то будемо звертатися з цього питання до депутатського корпусу. Запропонуємо варіант, за яким пільговикам буде надаватися певна знижка. Якщо ж депутати готові на наступний рік виділити з міського бюджету 150 млн грн на компенсації перевізникам, будемо продовжувати цю програму.

Нині з метою контролю за роботою пасажирського транспорту відновлюється КП «Центральна диспетчерська служба». Найближчим часом, обіцяють, вона запрацює.
Наталія Вісич, 01.12.2018, 13:27309
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень