22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Відзначили переможців щорічного конкурсу «Волонтер року»

4 грудня, напередодні Міжнародного дня волонтерів, у приміщенні міського Будинку культури в урочистій атмосфері відзначили кращі волонтерські загони міста, які взяли участь у міському конкурсі «Волонтер року».

Цього року конкурс проходив уже вдев’яте. Заявки до участі в ньому подали 25 волонтерських загонів. Це загони, що діють при громадських організаціях, державних установах, навчальних закладах І–ІV рівнів акредитації, школах.


Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, голова конкурсної комісії Людмила Бойченко зазначила, що з кожним роком кількість загонів, що беруть участь у конкурсі, збільшується:
– Дуже приємно спостерігати тенденцію до збільшення волонтерських загонів у місті й тих, хто бажає взяти участь у конкурсі, розказати про свою діяльність. Нині, коли Україна переживає нелегкі часи, будь-яка допомога важлива. А волонтери – це ті люди, які доводять, що всі ми можемо розраховувати на підтримку та допомогу. Допомагаймо по одному, допомагаймо разом! І так зможемо зробити наше життя кращим.

Депутат міської ради Світлана Нестуля зауважила, що волонтерство – важлива частина життя за кордоном. Тож і наша молодь має переймати позитивний досвід волонтерства:
– Волонтерство – це загальносвітова практика, коли молодь з юних років наповнюється соціальною відповідальністю. Наприклад, у Польщі не можна перейти на наступний курс, не маючи довідки про 70 годин відпрацювання волонтером. А в Канаді не можна вступити до університету без довідки про 200 годин волонтерства. Тому що люди мають відчувати соціальну відповідальність перед суспільством.

Цього року кращих волонтерів визначали в дев’яти номінаціях – у сфері роботи з людьми з інвалідністю; у сфері роботи з дітьми пільгових категорій; у сфері роботи з людьми, які опинилися у складних життєвих обставинах; у сфері роботи з ветеранами та людьми похилого віку; у сфері роботи з формування здорового способу життя та профілактики негативних явищ; у сфері охорони та збереження довкілля і тварин; у сфері роботи з допомоги військовослужбовцям, які перебувають та перебували у зоні АТО, та членам їхніх родин; у сфері культурних ініціатив та просвітництва; у сфері роботи з охорони здоров’я.

Серед цьогорічних конкурсантів і волонтерський загін «Турбота» загальноосвітньної школи №8. Його учасники розповідають, що займаються волонтерством за покликом серця та душі:
– Уже четвертий рік поспіль ми беремо участь у цьому конкурсі. Працюємо з полтавським відділенням протитуберкульозного диспансеру, в екологічному напрямі, допомагаємо дітям з інтернату, проводимо різноманітні акції їх підтримки. Для нас волонтерство – це дуже важливий напрям у житті. І посмішка дітей, з якими ми працюємо, – доказ того, що ми працюємо недаремно, – розповіла командир волонтерського загону «Турбота» загальноосвітньої школи №8 Надія Наконечна.

Усі конкурсанти були розподілені на дві вікові категорії, у кожній з яких визначили переможців. У молодшій віковій категорії місця розподілились так: третє місце – волонтерський загін «Турбота» Полтавської загальноосвітньої школи №8; друге місце – волонтерський загін «Небайдуже серце» Полтавської загальноосвітньої школи №5; перше місце – волонтерський загін «Позитив» Полтавської загальноосвітньої школи №19.

У старшій віковій категорію призові місця здобули: третє місце – волонтерський загін «Єдність» Української медичної стоматологічної академії; друге місце – волонтерський загін «Невтомні бабусі» бібліотеки-філіалу №7 Полтавської міської централізованої бібліотечної системи; перше місце – волонтерський загін «Дзвіночок» Громадської організації «Самодіяльний театр «Дзвіночок» дітей з інвалідністю та їхніх батьків».

Окрім того, кожен волонтерський загін отримав відзнаку в межах дев’яти номінацій.

Усіх присутніх на заході вітали кращі хореографічні колективи та співаки міста.
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 06.12.2018, 12:17386
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень