22 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Підготовка до зимових свят та продовження діалогу з перевізниками: із чергової апаратної наради

На апаратній нараді, що відбулася 10 грудня, розглянули низку питань щодо підготовки до Новорічних та Різдвяних свят, транспортних перевезень та безпеки на водоймах у зимовий період.

Канікули: веселі, а головне безпечні

Перше питання на порядку денному – відпочинок дітей та молоді у період зимових канікул. Спільними зусиллями управлінь та відділів міської ради його планують зробити змістовним та безпечним.

Начальник управління освіти Юрій Матвієнко повідомив, що цього року зимові канікули триватимуть із 31 грудня по 18 січня. Управління освіти спільно з управлінням культури та управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту підготували низку новорічних заходів, детальніше про них можна буде дізнатися на офіційному сайті Полтавської міської ради та виконавчого комітету.


Зі звітом виступив і керівник КП «Рятувально-водолазна служба Полтавської міської ради» Євген Савчук. Він повідомив, що протягом останніх днів температура повітря підвищилася, тож лід на водоймах тане та стає небезпечно тонким. Станом на понеділок товщина льоду на Ворсклі менша за 3 см, подекуди – менша за 1,5 см. В окремих місцях утворилися промоїни. Льодовий покрив нині дуже небезпечний, тож виходити на нього суворо заборонено.
Аби попередити надзвичайні ситуації та навчити молодь правильно діяти в разі, коли людина провалилася під лід, комунальне підприємство спільно з управлінням освіти проводять спеціальні навчання.

– Ми закінчили навчання в школах Подільського району, відсьогодні заняття розпочинаються у школах Київського та Шевченківського районів. Після завершення теоретичних заходів заплановане проведення практичних занять. Вони триватимуть з 20 по 29 грудня на базі «Рятувально-водолазої служби», – повідомив Євген Савчук.

Скільки витратимо на «святковий стіл»?

Начальник управління адміністративних послуг Олена Регеда доповіла, що цього року моніторинг цін на споживчому ринку міста показав, що святковий стіл полтавцям обійдеться щонайменше в 1,5 тис. грн.

Солодкі подарунки для дітей можна буде придбати в усіх продовольчих магазинах міста. Подарункових наборів багато, вибрати до смаку та по кишені є з чого: ціни стартують із 40 і доходять до 220 та більше гривень.

Оптово-відпускні ціни на ялинки цього року сформовані на рівні від 42 грн за ялинку заввишки 1 м і до 100 грн за ялинку, вищу за 3 м. Такі дані надало Полтавське управління лісового господарства. Скільки продавці вирішать «накинути» до ціни – питання відкрите.

У період Новорічних свят організують новорічні ярмарки, зокрема в центрі міста на вулиці Соборності. Цього року ярмарок буде проведений у новому форматі з 19 грудня поточного року по 19 січня 2019 року.

Говорили й про співпрацю з підприємцями в оформленні фасадів та вітрин, приведення прилеглої території до належного стану. Особливу увагу нині приділяють закладам у центральній частині міста.

Перевізників, які зменшили кількість транспорту, поки попереджають

Обговорили під час апаратної наради і питання транспортних перевезень. Заступник начальника відділу транспортних перевезень та зв'язку Сергій Шпак повідомив, що 5 грудня підприємствам-перевізникам, які підтримали акцію щодо зменшення кількості транспорту на маршрутах міста, надіслали листи-попередження з вимогою налагодити належну організацію перевезення пасажирів. У разі невиконання вимоги договори з ними розірвуть.

Також посадовець проінформував, що 10 грудня територіальне управління Укртрансбезпеки склало 45 протоколів на порушників. Управління патрульної поліції винесло 12 постанов про застосування штрафних санкцій до правопорушників на транспорті. Нині перевірки на маршрутах тривають.

Розглянули й питання щодо боротьби із перевізниками-нелегалами. Нині таким загрожує штраф у 1 тис. 700 грн, пояснив Сергій Шпак. Однак через прогалину в законодавстві ці гроші до міського бюджету не надходять.

– Вони створюють фірми-одноденки, на які накопичують штрафи, а потім їх просто не сплачують, – повідомив заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко.

Шляхи розв’язання цієї проблеми нині шукають.
Сергій Лещенко, 18.12.2018, 10:581499
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень