24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Андрій Матковський: «З нового року полтавці не платитимуть за сучасну медичну діагностику»

Комп’ютерна томографія і магнітно-резонансна томографія – одні з найефективніших методів сучасної діагностики. КТ дає змогу лікареві побачити максимально правдиву картину стану організму пацієнта, МРТ дозволяє з дуже високою точністю проводити дослідження м’яких тканин, зокрема їх патологій. Сучасне обладнання та постійне вдосконалення самих методів дозволяє поставити пацієнту діагноз з точністю до 97%, що, порівняно з іншими методами діагностики, – безпрецедентний результат. Однак ці сучасні дослідження і коштують недешево, що не всім по кишені. Тож часто людям доводиться обирати – зробити МРТ чи заплатити комуналку або придбати щось для дитини.

Тому за ініціативи нашої фракції, розповідає Андрій Матковський, у наступному році всі без винятку полтавці зможуть безплатно отримувати таку важливу медичну послугу, як сучасна діагностика.

– Ми поступово впроваджуємо програму нашої команди «Здорове місто». Деякі її пункти вже вдалося реалізувати, зокрема забезпечення станції «швидкої допомоги» всім необхідним для роботи, відкриття аптек у віддалених районах міста, встановлення спортивних майданчиків для молоді, – розповідає Андрій Всеволодович. – На жаль, держава не виконує своїх зобов’язань щодо належного фінансування лікарень. Тому завдання місцевих органів влади зробити так, щоб людям стало хоч трохи легше і вони витрачали менше грошей, коли хворіють.

На жаль, не всі лікарні міста забезпечені найсучаснішим технологічним обладнанням, тож лікарі дуже часто відправляють пацієнтів на діагностику до приватних діагностичних центрів, де полтавці мають оплатити за послугу тисячі гривень. Тому міська рада прийняла рішення про виділення 12 млн грн на безоплатне обстеження (КТ, МРТ) у 2019 році всіх жителів міста.

– Днями тендер на закупівлю послуг буде оголошено, орієнтовно протягом місяця будуть завершені всі необхідні процедури, і полтавці зможуть почати ними користуватися у всіх комунальних медичних закладах м.Полтави. Причому не буде ніяких обмежень, дослідження за потреби можна буде безоплатно зробити стільки разів, скільки вимагає історія хвороби, – наголосив Андрій Матковський. – Ми вдячні всім депутатам, котрі підтримали це рішення. Ця програма – реальна підтримка кожного полтавця. Для ефективного лікування насамперед необхідна якісна своєчасна діагностика, яка сьогодні багатьом не по кишені. Рано чи пізно ми прийдемо до обов’язкового медичного страхування, що дасть змогу розв’язувати подібні проблеми. Але тепер, коли у людей мізерні зарплати і пенсії, ми повинні прийти на допомогу і не залишати людей наодинці з їхньою бідою.
Наталія Вісич, 28.12.2018, 14:31210
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень