20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Ризьке золото — у представниці Полтавщини!

Нещодавно у Латвії проходив міжнародний фестиваль вокалу й музики для молоді Riga Symphony. Один із головних призів із нього в номінації «Фольк» привезла 14-річна представниця Полтавщини Даша Живолуп.

– Ми їхали по перемогу, хоча розуміли: легко не буде, – розповідає директор Модельної агенції «Mar-GO» Тетяна Крилата, яка супроводжувала дівчинку на фестиваль. – Цього разу Riga Symphony приймав делегації із 26 країн світу. На ньому був 301 учасник. Найкращих вокалістів визначали в шести номінаціях: «Фольк», «Джаз», «Авторська пісня», «Латиська пісня», «Світовий хіт» та «Академічний вокал». У кожній діти змагались у своїх вікових категоріях. У Дашиній номінації було 43 учасники. Але золото отримала саме вона. Троє членів журі з сімох узагалі дали найвищий бал. Як сказали після конкурсу, її виконання на їхню думку було найкращим. До речі, після завершення виступів у кожній номінації судді виходили в хол, сідали кожен за окремим столом, до них підходили діти – кожен міг почути пояснення, чому здобув ту чи ту оцінку, отримати рекомендації.

Як співачка й музикант представниця Полтавщини виходить на сцену вже не вперше. Дівчина шість років грає на бандурі, займається вокалом, бере участь у творчих змаганнях по Україні.

– Даша тендітна й сором’язлива, при розмові часто заливається рум’янцем, – продовжує Тетяна Крилата. – Вихід на сцену для неї – це певне випробовування. Тож близько двох років тому мама привела дівчину до нас. На сьогодні маємо суттєвий прогрес. У 2018-му Даша почала виїжджати за кордон, на міжнародні конкурси, де посідала найвищі місця. Її незвичайний, ніжний голос просто зачаровує суддів. Один із них якось навіть порівняв дівчину з Настенькою з казки «Морозко».

Виступ у Ризі став для юної солістки безцінним досвідом. Найперше – через велику кількість конкурсантів.

– Я за 20 років роботи, мабуть, уперше бачу такий великий одножанровий фестиваль, – зізнається керівник. – У Полтаві ми також проводимо масові конкурси. Бувало, і по 600 учасників збирали. Але ж то – колективи, по 60, 80 чоловік… А тут – солістів понад 300! Коли після гала-концерту всі: діти, батьки, керівники – зібралися у великому холі Будинку культури на «Білу вечірку», то могли тільки стояти, рухатися було нікуди – стільки людей!..

Та це було наприкінці фестивалю. Як, власне, і «Вечір дружби» в ресторані національної кухні та національних традицій, і конкурс краси поміж учасниками Riga Symphony, і майстер-клас від одного з суддів – Кіркорова-старшого, й екскурсія та виступ у костьолі, для якого Даша з іншими учасниками на місці підготувала й виконала під бандуру пісню «Ой хто-хто Миколая любить». Передували ж таким розважально-пізнавальним заходам два повноцінні відбіркові дні. Прослуховування тривали з дев’ятої ранку до дев’ятої вечора. У залі сиділи тільки члени журі та батьки. Нагородження ж переможців відбувалося під час гала-концерту.

– Для участі в ньому в кожній номінації вибирали лише двох виконавців, – пригадує Тетяна Крилата. – Єдиний виняток зробили для наймасовішої – «Світового хіта». Тут співали четверо, причому троє з них – 8-, 10- та 14-річна мальтійки з надзвичайно глибокими голосами. А першою частиною гала-концерту став виступ вокального ансамблю «Pumpuriņi», присвячений 25-річчю колективу. Його композитор, аранжувальник, продюсер, педагог і диригент – Хелена Швілпе, людина, котра, власне, і створила Riga Symphony.

Цього разу свій талант Даша Живолуп демонструвала тільки в одній номінації, хоча заявки можна було подавати на кілька. У подальшому дівчина збирається спробувати себе також в авторській пісні. На сьогодні викладачі шукають для неї композитора, котрий би написав твір, що підійшов саме цій співачці, її специфічному голосу.
Віолета Скрипнікова, 08.01.2019, 15:40144
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень