24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Полтава стала першим містом, у якому затвердили Концепцію інтегрованого розвитку

На позачерговій сесії міської ради, яка відбулася 21 грудня минулого року, депутати затвердили Концепцію інтегрованого розвитку міста «Полтава-2030», яка стала стратегічним планом розвитку міста на наступні 11 років. А цими днями на прес-конференції в КО «Інститут розвитку міста» її представили журналістам заступник міського голови Віталій Нікіпелов, директор «Інституту розвитку міста» Юрій Левченко і керівник офісу проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» у Полтаві Ірина Брижань.

Концепцію «Полтава-2030» створювали протягом трьох років у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», який виконує німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Активну участь у цьому брав КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради. Окрім Полтави, участь у проекті беруть Львів, Чернівці, Вінниця, Житомир та Подільський район Києва. Проте саме Полтаві завдяки злагодженій роботі та професійним зусиллям усіх спеціалістів та експертів проекту, працівників виконавчого комітету та депутатів Полтавської міської ради, представників бізнес-спільноти, наукових установ, громадських організацій та активних жителів міста вдалося першій в Україні офіційно затвердити Концепцію інтегрованого розвитку.


Віталій Нікіпелов зупинився на питаннях, які в рамках Концепції вже найближчим часом має вирішувати влада задля поліпшення міського середовища. Серед них однією з найболючіших проблем залишається транспортна.
– Рекомендаціями плану стратегічного бачення міста на найближчі роки передбачено й розвиток муніципального електроавтотранспорту, – зазначив Віталій Нікіпелов. – Адже саме мобільність і робота транспорту – важливі складові життєдіяльності сучасного міста. І тут суттєві зміни можуть відбутися вже цього року. Так, передбачена закупівля значної кількості автобусів на комунальне підприємство, а також залучення інвестицій Європейського банку реконструкції і розвитку для придбання нових тролейбусів.

Завдяки Концепції Полтава матиме змогу вийти і на нові горизонти міжнародного партнерства та співпраці з донорами, оскільки подібні довгострокові програми – норма в європейський практиці. Відтак і влада, і самі містяни мають чітке уявлення про те, куди ми рухаємося, яким буде місто через 10–20 років, у той час реагуючи і на нові соціально-економічні виклики.

– Затверджена Концепція інтегрованого розвитку «Полтава-2030» містить не лише опис пріоритетних сфер і напрямків розвитку, – зазначив Юрій Левченко. – У ній запропоновано 62 проекти, реалізація частини яких розпочнеться вже у 2019 році. Окрім того, сформовано перелік індикаторів, які покликані контролювати якість утілення запропонованих проектів у життя, відслідковувати отриманий ефект та вносити за необхідності своєчасні корективи.

Які ж конкретно проекти планують утілити вже цього року?

– Згідно з Концепцією заплановано втілити проекти з реконструкції вулиці Соборності, ревіталізації промислових зон міста – Київського району та території кондитерської фабрики на вулицях Спаській та Пилипа Орлика, – повідомила Ірина Брижань. – Окрім цього, у планах – Прирічковий парк, капітальний ремонт парку відпочинку «Перемога», а також утілення інфраструктурного проекту на вулиці Лазурній. Але для того, щоб ці проекти можна було втілити в життя, необхідно першочергово внести зміни до Генерального плану міста.

Таким чином, відтепер у Полтави є всі шанси у найближчому майбутньому повернути собі славу успішного, екологічно чистого, сучасного та культурного лідера серед міст України.

Довідка:

Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». У ньому беруть участь Львів, Чернівці, Вінниця, Житомир, Полтава та Подільський район Києва. Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 7,25 млн євро, Уряд Швейцарії надає 1,85 млн євро.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетні напрями співпраці Німеччини з Україною – ефективне державне врядування, енергоефективність, сталий економічний розвиток. Окрім того, співпраця з Німеччиною охоплює подолання кризової ситуації на сході країни. При цьому особлива увага приділяється підтримці українських громад, що прийняли внутрішньо переміщених осіб.
Павло Долинський, 10.01.2019, 12:38148
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень