22 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Розглянули актуальні питання життєдіяльності міста

Під головуванням секретаря міськради Олександра Шамоти у середу, 9 січня, відбулося перше в новому році засідання міськвиконкому, на якому розглянули низку важливих питань.

Затверджений новий склад конкурсного комітету з визначення підприємства (організації) для здійснення функцій робочого органу, а також затверджений у новій редакції персональний склад конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників.


На виконання програми соціального захисту населення міста «Турбота» на 2019 рік ухвалене рішення спрямувати 2 млн 899 тис. 800 грн на потреби соціально незахищених категорій населення. 366 тис. грн матеріальної допомоги отримають полтавці за особистими зверненнями. Серед них – 22 учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в АТО, а також четверо старожилів міста, які відзначатимуть дні народження у січні. Групі громадян, які постраждали внаслідок пожежі на вулиці Підмонастирській, 10, виділено по 94 тис. грн кожному на загальну суму 470 тис. грн. Ще 17 тис. 500 грн матеріальної допомоги спрямовано семи родинам, у яких померли учасники бойових дій на території інших держав, особи з інвалідністю внаслідок війни на території інших держав; учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС першої та другої категорій.

Відповідно до рішення, у січні 2019 року буде проведено фінансування благодійних організацій, громадських організацій ветеранів, осіб з інвалідністю, чорнобильців, реабілітованих, інших організацій і об’єднань, які опікуються проблемами осіб з інвалідністю, на загальну суму 1 млн 399 тис. 300 грн для проведення передплати газети «Полтавський вісник». Ще 137 тис. грн спрямовано на ці цілі й Полтавському міському центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю. У 2019 році передбачене також фінансування громадським організаціям на проведення оплачуваних громадських робіт для безробітних на загальну суму 480 тис. грн.

Затверджене також Положення про міську робочу групу з координації діяльності в напрямку легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення та її нового складу, а також внесені зміни до рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради від 21.06.2017 №110 «Про створення координаційної ради з питань сім’ї, дітей, молоді та спорту при виконавчому комітеті Полтавської міської ради».

Міськвиконком ухвалив і програму з організації громадських робіт у Полтаві в нинішньому році, а також рішення про відведення місць та обладнання стендів, дошок оголошень у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації під час виборів Президента України 31 березня 2019 року та розглянув низку інших питань, зокрема про впровадження системи електронного документообігу і тимчасове повне перекриття руху транспортних засобів на вулиці Зигіна на ділянці від вулиці Сінної до вулиці Ватутіна, пов’язане з виконанням земляних робіт з аварійного ремонту каналізаційного колектора.

Чому «Самопоміч» проти допомоги людям?

На засіданні виконавчого комітету Полтавської міської ради було прийнято рішення про фінансування громадських організацій, які опікуються ветеранами, особами з інвалідністю, чорнобильцями, реабілітованими, для проведення передплати на газету «Полтавський вісник». Це рішення не підтримала лише фракція «Самопоміч».

На жаль, депутати цієї фракції не подумали про людей, котрі свого часу віддали власні сили і здоров’я для відродження країни після війни, побудови майбутнього для прийдешніх поколінь, своїх дітей і онуків, а тепер викинуті державою на узбіччя життя, не мають можливості придбати необхідні ліки й продукти харчування на свої мізерні пенсії. Вони не хочуть бути в інформаційному вакуумі, а хочуть дізнаватися, що відбувається навколо, у їхньому рідному місті. Та передплата періодичного видання, навіть за найнижчою ціною, їм просто недоступна, коли доводиться обирати між шматком хліба і газетою. Тож люди стукають в усі двері й просять допомоги – телефонують у редакцію «Полтавського вісника», звертаються до громадських організацій, депутатів із проханням передплатити улюблене видання, з якого дізнаються місцеві новини і якому довіряють.

– Я зустрічався з багатьма представниками громадських організацій, з полтавцями. Люди просять безплатну передплату, бо на свою мізерну пенсію не можуть собі її дозволити. Я пообіцяв допомогти і виконую обіцянку, – говорить голова найбільшої фракції «БПП «Солідарність» Андрій Матковський. – Стратегічні рішення приймають депутати міської ради, а функція виконкому – організація їх виконання. І ми будемо контролювати, щоб цей орган міської влади виконував усі прийняті депутатами рішення. Вважаю, що ми зобов’язані зберегти і підтримати газету, яка стала візиткою Полтави, тією ниточкою, що пов’язує жителів міста із владою, допомагає їм розв’язувати проблеми. А представники «Самопомочі» намагалися зірвати добру справу, бо, мабуть, не люблять газету і її читачів.

Депутати цієї фракції не вперше виступають проти соціальних ініціатив міської влади, часто не підтримують важливі для громади рішення.
Павло Долинський, 10.01.2019, 12:42135
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень