22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Олександр Шамота: За чотири місяці роботи демократичної коаліції зроблено більше, ніж за кілька попередніх років

Минулого року міська влада активно працювала над розвитком і розбудовою міста. Цей рік умовно можна поділити на до та після. У вересні 2018 року в міській раді відбулися кардинальні зміни – депутати виголосили недовіру міському голові, сформували демократичну коаліцію, яка за чотири місяці роботи спромоглася на низку важливих і безпрецедентних для міста рішень. Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота прозвітував про діяльність та результати роботи міської ради та виконкому Полтави за минулий рік.

Дорогі мої полтавці! Як депутат і секретар Полтавської міськради я намагаюся постійно бути в полі, серед людей і жити їхніми проблемами. Цього ж вимагаю і від однопартійців-депутатів. Протягом року я провів майже 88 прийомів громадян і отримав понад 300 усних і письмових звернень. Кожне з них було розглянуте і вивчене, по кожному надано відповідь і необхідну допомогу. Починаючи з 2017 року намагався допомогти людям у Рибцях провести новий водогін. У 2018-му мою ініціативу було підтримано. Упродовж року підготував 138 депутатських звернень та подав на розсуд депутатів 33 проекти рішень ПМР.

Минулого року ми розпочали рух у напрямку відбудови та розвитку нашого міста. Нам вдалося відкинути політичні амбіції, об’єднатися навколо важливих і соціальних проблем задля їхнього розв’язання. Мій звіт буде максимально лаконічним, наскільки це можливо, аби охопити всі напрямки діяльності міської ради та виконкому за 2018 рік. У відповідь від імені всієї демократичної коаліції дякую вам за довіру та підтримку, яку ми отримали й отримуємо, розуміння того, що зміни відбуваються поступово, а не миттєво, та за вашу різноманітну та всебічну допомогу в напрямку, яким ми почали рухатись.

Бюджет

Обсяг доходів бюджету міста Полтава у 2018 році, з урахуванням міжбюджетних трансфертів, склав близько 3 млрд 564 грн. Темп росту майже 110% до показника відповідного періоду 2017 року.

Видаткова частина бюджету міста за загальним та спеціальним фондами з урахуванням міжбюджетних трансфертів склала понад 2 млрд 808 тис. грн.

Видатки здійснювались на утримання:
- установ освіти – 943 млн 500 тис. грн;
- установ охорони здоров’я – 474 млн 300 тис. грн;
- соціального захисту та соціального забезпечення – 1 млрд 80 млн грн.
- житлово-комунального господарства – 441 млн грн;
- установ культури і мистецтва – 58 млн 700 тис. грн;
- установ фізичної культури і спорту – 52 млн грн;
- будівництва – 232 млн грн;
- транспорту та дорожнього господарства – 221 млн грн.

Економіка

Промисловий комплекс Полтави залишається потужним джерелом забезпечення життєдіяльності обласного центру, включаючи зайнятість населення міста, та є одним із основних джерел бюджетних та податкових надходжень.

Середньооблікова кількість штатних працівників міста Полтави складає понад 100 тисяч осіб, зокрема в промисловому комплексі міста зайнято майже 40 тисяч.

Місто забезпечує понад 30% загальнообласного обсягу реалізованої промислової продукції, займає перші та провідні місця із випуску багатьох видів продукції добувної та переробної промисловості.

Полтава продовжує лідирувати в області за обсягами будівництва житла. Наразі прийнято в експлуатацію житла загальною площею більш ніж 40 тис. м2.

Адміністративні послуги та підприємницька діяльність

Одним з пріоритетних напрямків роботи міської влади залишається гармонізація та системне вдосконалення процедур надання адміністративних послуг відповідно до європейських стандартів.

Протягом поточного року замовникам надано понад п’ять тисяч біометричних закордонних і внутрішніх паспортів.

У 2018 році через ЦНАП ПМР громадянам і суб’єктам господарювання надано понад 90 тисяч різноманітних адміністративних послуг та понад 120 тисяч консультацій, що майже вдвічі більше, ніж у 2017 році.

За цей період надходження до міського бюджету за надання адміністративних послуг склали понад 18 млн грн, що майже на 30% перевищує рівень 2017 року.

Соціальний розвиток

Для надання додаткової підтримки та допомоги жителям нашого міста діє Програма соціального забезпечення та соціального захисту населення Полтави «Турбота», яка реалізується управлінням соціального розвитку.

Програмою передбачено надання понад 50 видів допомог і виплат, які спрямовані на поліпшення соціального захисту найменш захищених верств населення за рахунок коштів винятково міського бюджету.

Видатки за зазначеною Програмою профінансовано на понад 72 млн грн. Так, матеріальну допомогу отримують особи з інвалідністю-учасники бойових дій (воїни-інтернаціоналісти) та члени їхніх сімей; члени сімей загиблих ветеранів війни, які брали участь в АТО; батьки (опікуни) дітей до 18 років, один із батьків яких загинув у районі проведення АТО; члени сімей загиблих ветеранів війни (матерям), чиї сини загинули під час проведення АТО та в Афганістані; діти, батьки яких загинули в районі проведення АТО, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС.

Надавалися виплати на лікування дітей з онкологічною патологією та захворюваннями, що потребують постійного вартісного медикаментозного лікування

Отримують підтримку й благодійні організації, громадські організації ветеранів, осіб з інвалідністю, чорнобильців, реабілітованих, учасників АТО та інші організації й об’єднання, які опікуються проблемами осіб з інвалідністю та сприяють розв’язанню соціально важливих загальноміських проблем та завдань.

У межах зазначеної Програми щорічно забезпечується безплатне харчування для одиноких малозабезпечених громадян. На зазначені цілі було профінансовано 320 тис. грн. Також для підтримки Центру соціальної адаптації для людей без постійного місця перебування на базі Благодійної організації «Світло надії» та на проведення громадських робіт у 2018 році виділено 563 тис. грн.

3 млн 350 тис. грн у 2018 році в рамках Програми «Турбота» виділено на літнє оздоровлення дітей з інвалідністю та осіб з інвалідністю з дитинства віком до 35 років із одним супроводжувачем. Так, 1185 осіб мали змогу відпочити на березі Чорного та Азовських морів.

Також депутати прийняли рішення про фінансування з міського бюджету безоплатного харчування дітей пільгових категорій у закладах освіти.

Капітальне будівництво

По галузі «Житлове будівництво» введено в експлуатацію багатоквартирний житловий будинок на вулиці Марії Башкирцевої,31-А, на 180 (зокрема 120 за Програмою забезпечення житлом учасників АТО та УБД) і житловий будинок на 81 квартиру на вулиці Шевченка,73-А.

По галузі «Комунальне будівництво» збудовано водопровідні мережі в Рибцях, Яківцях, а також між вулицями Панянка та Кременчуцькою.

По галузі «Охорона здоров’я» у низці лікувальних закладів міста за рахунок коштів міського бюджету забезпечено виконання робіт з реконструкції та капітального ремонту відділень та приміщень, завершені роботи з реконструкції четвертого поверху під відділення гострого інсульту 1-ї МКЛ, реконструкції головного корпусу 3-ї МКЛ. Завершено роботи з капітального ремонту ендокринологічного відділення 2-ї МКЛ.

По галузі «Освіта» у шкільних закладах виконуються капітальні ремонти приміщень з проведенням заходів з енергозбереження, капітальний ремонт покрівлі, улаштування теплоізоляції, підсиленням стін та відновлення вимощення.

Проводиться реконструкція шкільних та дошкільних закладів освіти, зокрема повна реконструкція Полтавської спеціалізованої школи №3. Відкрито сучасний спортивний майданчик у 12-й школі.

Усього по галузі «Освіта» виконано робіт на загальну суму 21 млн 452 тис. грн.

По галузі «Культура» завершуються роботи з реставрації пам’ятки архітектури національного значення – школи мистецтв «Мала академія мистецтв» ім.Раїси Кириченко.

Житлово-комунальне господарство

Комунальні підприємства міста утримують 14 парків, 32 сквери, 1869 житлових будинків, 293 дитячих майданчики, 15 спортивних майданчиків, 407 зупинок громадського транспорту, сім фонтанів, 16 кладовищ, одне міське сміттєзвалище, один пункт тимчасового утримання безпритульних домашніх тварин та багато іншого.

У 2018 році проведено капітальний ремонт та реконструкцію вулично-дорожньої мережі площею близько 114 тис. м2 та поточний ремонт вулично-шляхової мережі площею близько 55 тис. м2 на загальну суму 117 млн грн. Так, виконано капітальний ремонт вулиць Гостинної, Лавчанської (від будинку №62 на вулиці Лавчанській до провулку Вечірнього), Вознесенської (від вулиці Великотирновської до будинку №2 на вулиці Вознесенській), Садової (від вулиці Нижньомлинської до вулиці Патріарха Мстислава), Артільної (від будинку №39 на вулиці Артільній до вулиці Агітаційної), Петрашева, Ювілейної (від вулиці Великотирновської до будинку №3 на вулиці Ювілейній), провулків Рибальського, Бумажного та інших.

У центрі міста закінчилася повна реконструкція двох підземних переходів на перехресті вулиць Шевченка і Європейської та 1100-річчя Полтави і Корпусного саду, які були в неналежному стані та травмонебезпечні.

КАТП-1628, яке веде санітарне очищення міста, протягом року ліквідувало близько 35 тис. м3 стихійних і несанкціонованих сміттєзвалищ; вивезено та розміщено на міському звалищі більш ніж 560 м3 сміття.

За чотири місяці роботи демократичної коаліції, яка сформувалася після відставки колишнього міського голови, місто отримало безпрецедентну кількість нової комунальної техніки. Загалом автопарки комунальних підприємств поповнилися 12 новими одиницями техніки: двома асенізаційними машинами, двома сміттєвозами, за сприяння народного депутата Сергія Капліна місто отримало також шість нових тракторів і дві «ГАЗелі».

Освіта

Одним із пріоритетних завдань міської влади стало створення умов для надання дітям якісної освіти. У 2018 році забезпечене стабільне функціонування 55 закладів дошкільної освіти (понад 12 тисяч дітей), 50 закладів загальної середньої (понад 29 тисяч учнів), чотирьох закладів позашкільної (понад 6,5 тисяч вихованців) та дев’ять закладів професійно-технічної освіти (близько трьох тисяч учнів).

У вересні 2018 року розпочав роботу міський Інклюзивно-ресурсний центр. На забезпечення роботи Центру спрямовано близько 1,5 млн грн. Інклюзивною освітою охоплено 107 дітей у 62 класах, введено 54 ставки асистента вчителя, що втричі більше, ніж у 2017 році.

Окремим рішенням Полтавської міської ради демократична коаліція ухвалила заборону збору грошей на потреби класів і шкіл, скасувавши так звані побори. Натомість депутати заклали в бюджеті на 2019 рік кошти на допомогу батьківським комітетам і школам, аби прибрати корупційну складову і припинити збір грошей із батьків, які вже проінвестували ці витрати, сплачуючи податки.

Охорона здоров’я

Упродовж 2018 року проводилися заходи щодо збереження і зміцнення здоров’я населення, забезпечення санітарного благополуччя міста, підвищення доступності медичної допомоги населенню та ефективного використання кадрових, фінансових і матеріальних ресурсів.

Протягом 2018 року з міського бюджету виділено майже 34 млн грн для придбання медичного обладнання. Для поліпшення наявної лікувально-діагностичної бази лікарень придбане новітнє медичне обладнання. А саме закуплено комп’ютерний томограф, монітор спостереження та дефібрилятор для першої МКЛ; лапароскопічну стійку для міського пологового будинку; наркозно-дихальний апарат для дитячої лікарні; рентгенологічні апарати, апарати для штучної вентиляції легень, столи операційні, ліжка функціональні, електрокардіографи, комплекти комп’ютерної техніки та інше.

Окрім того, демократична коаліція з ініціативи депутатів демократичної коаліції ліквідувала корупційні схеми в лікарняних закладах, заборонивши роботу так званих «благодійних фондів» при закладах охорони здоров’я. Ба більше, депутатський корпус одностайно підтримав ініціативу щодо фінансування діагностичних процедур МРТ та комп’ютерної томографії з міського бюджету. Уже з 2019 року вартісні процедури, наприклад МРТ, за полтавців сплачуватиме місто – на це міська рада виділила 12 млн грн.

Культура

Серед міст України з населенням близько 300 тисяч Полтава має найбільш розгалужену базову мережу закладів культури міста, які фінансуються винятково з міського бюджету.

Упродовж 2018 року головним завданням туристичної галузі міста було збереження туристичної привабливості Полтави. Новітні форми екскурсійного обслуговування дозволяють упевнено тримати зацікавленість вітчизняних і закордонних туристів до міського туристичного продукту.

Тож є всі підстави вважати, що нам вдасться реалізувати стратегічні напрями інтегрованого розвитку міста «Полтава-2030».

Зусиллями депутатського корпусу та громадськості було розроблено проект найкрасивішої в Україні новорічної ялинки, яка отримала друге місце в рейтингу Укрінформу. Десятки тисяч знімків і відео та мільйони переглядів відео з відкриття ялинки свідчать самі за себе.

Сім’я, спорт і робота з молоддю

На проведення літньої оздоровчої кампанії 2018 року з міського бюджету виділено 26 млн 26 тис. грн, що дало можливість досягнути найбільших результатів оздоровлення дітей. Улітку цього року оздоровчими та відпочинковими послугами забезпечено 12 202 дитини.

2018 рік був наповнений цікавими яскравими спортивними подіями: полтавці пишаються футбольною командою «Ворскла», яка здобула бронзу в чемпіонаті України з футболу Прем’єр-ліги. Укотре наші паралімпійці на чемпіонаті Європи з плавання серед спортсменів з інвалідністю вибороли десять золотих, десять срібних та три бронзові медалі. 52 полтавські спортсмени завоювали чемпіонські титули на змаганнях міжнародного рівня, 159 спортсменів стали призерами чемпіонатів України з різних видів спорту у всіх вікових категоріях. Чемпіоном Європи з пауерліфтингу також став полтавець.

Розвиток міста

Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради працює над створенням умов задля об’єднання зусиль жителів, влади та бізнесу для розвитку міста. Вивчає український і міжнародний досвід розвитку міст і впроваджує його в Полтаві.

Проведена величезна робота в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» та вже розроблена Концепція інтегрованого розвитку міста, яка містить у собі шість стратегічних напрямків розвитку міста та 61 проект, проекти якої будуть включені в міські програми. Полтава стала першим містом в Україні, якому затвердили Концепцію розвитку міста.

Залучено також інтегрованого спеціаліста з Німеччини, яка тепер працює в КО «Інститут розвитку міста». Основні завдання експерта – залучення в місто інвесторів, розширення співробітництва з муніципалітетами Німеччини та розвиток зовнішньоекономічних зв’язків.

Плани на 2019 рік

Демократична коаліція цілеспрямовано продовжує роботу з розвитку і відбудови нашого міста. Тому серед планів на 2019 рік пріоритетними стали відновлення зруйнованого комунального господарства та соціальні програми, адже Полтава в нашому баченні – це передусім місто, комфортне для життя. Тому цього року ми плануємо:

- закупити нову техніку на комунальні підприємства, зокрема на КАТП-1628. На це виділено 63 млн грн.;
- продовжити співпрацю з ЄБРР і розпочати закупівлю нових тролейбусів для розширення комунального автопарку;
- розпочати закупівлю для КП «Полтаваелектроавтотранс» нових автобусів;
- запровадження безплатних обстежень і діагностики на вартісних послугах;
- допомога батьківським комітетам закладів освіти;
- введення нової системи надбавок для вчителів;
- продовження програми «Турбота»;
- збільшити фінансування фізичної культури та спорту.

Місто отримає нову техніку для прибирання вулиць від снігу, посипання піском і сіллю взимку, очищення доріг і тротуарів та боротьби з амброзією влітку. З’явиться нова техніка для миття сміттєвих контейнерів прямо на сміттєвих майданчиках, що дозволить оперативно вирішувати питання з чистотою, та нові машини для знімання бурульок. КАТП-1628 також отримає нові сміттєві контейнери різного типу. Буде запроваджено роздільний збір сміття, збір небезпечних відходів.

Завдяки співпраці з Європейським банком регіонального розвитку ми закупимо нові тролейбуси, а з міського бюджету автобуси для комунального підприємства «Полтаваелектроавтотранс». Збільшення власного автопарку міста дозволить нам не відчувати провокацій приватних перевізників і не залежати від їхнього шантажу. Окрім цього, комунальний транспорт завжди буде дешевший для людей, і в ньому завжди безперешкодно будуть їздити пільговики. Окрім цього, великі автобуси та тролейбуси розв’яжуть проблему, що склалася з перевезеннями на віддалених точках маршрутів, з якими не справляється малогабаритний транспорт.

За МРТ та комп’ютерну томографію відтепер буде платити місто. Полтавці матимуть змогу зробити це безплатно, що дає нам шанс на випередження діагностувати важкі захворювання і вчасно боротись із ними, робити наше місто здоровішим і сильнішим.

Особливу увагу також приділили освіті – замість скасованих нами торік поборів ми передбачили допомогу школам і батьківським комітетам, аби всі потреби школярів були задоволені. Окрім того, цього року вчителі отримають до зарплат удвічі більші надбавки за складність і престижність професії – ми прийняли це одностайне рішення, аби професія вчителя була шанованою, а педагоги відчували опіку міста та свою значущість для суспільства.

Безумовно, це не всі питання, які потребують термінового вирішення і будуть розв’язані командою депутатів Полтавської міськради у поточному році, їх набагато більше. І ми разом із вами готові їх вирішувати.

Усе буде Полтава!!!

Ваш Олександр Шамота
Наталія Вісич, 10.01.2019, 12:49184
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень