20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Міняю капелюх. Капелюх растамана — освідчення в коханні світові


Незважаючи на те, що капелюх растамана - переважно чоловічий атрибут, дівачата теж із задоволенням включають його до гардеробу.
Широкий в’язаний берет, виконаний у кольорах прапору Ефіопії, – найколоритніший атрибут адептів популярної в усьому світі релігії – растафаріанства, специфічного відгалуження християнства. Понад мільйон людей (переважно темношкірих) вважає останнім уособленням бога колишнього імператора Ефіопії Хайле Селассіє I, до коронації відомого як Рас Тефері Меконнин. Растафарі називають його Джа (скорочення від Jahovia).

Ямайский співак Боб Марлі - ікона стилю Раста.
Растафаріанство – напевне, найпацифістичніша релігія. Непротивлення злу насильством лежить у самій його основі. Головні ж принципи растафарі – любов до ближнього і відмова від західного суспільства, яке адепти Джа називають «Вавилон», а первісною батьківщиною проголошують Святу Землю Сіон. Згідно з растафаріанською інтерпретацією Біблії, чорно-шкірі, подібно ізраїльтянам, були віддані Джа в рабство білим (європейцям та їхнім нащадкам, які колонізували Африку) як покарання за гріхи і повинні були жити під гнітом Вавилона в очікуванні пришестя Джа, який звільнить їх і поведе в «рай на землі» – Ефіопію. У растафаріанстві поширене духовне споживання канабісу. На переконання сповідників релігії, воно ніяк не погіршує здоров’я людини, а навпаки, поліпшує його стан, а розуму дає можливість очищення від непотрібного розуміння світу. Відмінною властивістю адептів релігії Раста є те, що вони не займаються місіонерством – наверненням у свою віру, тому що людина повинна відкрити в собі Джа самостійно.

Зародилося растафаріанство на острові Ямайка, а найбільшим його популяризатором став всесвітньо відомий виконавець музики в стилі реґі Боб Марлі. Він збирав стадіони поціновувачів, у піснях та промовах закликав людей до любові, дбайливого ставлення до природи та відмови від використання зброї. На жаль, Марлі прожив дуже недовго, вже на 37-му році життя померши від злоякісної меланоми. Нині його справу продовжують семеро дітей.

Растаманський берет – не просто прикраса, він потрібен, аби зібрати докупи волосся послідовників Джа, адже більшість із них носять дреди – особливим чином сплутані між собою пасма волосся, схожі на товсті нечесані коси. Тож чим пишніша рослинність на голові растамана, тим більш мішкуватим має бути берет, здатний сховати зачіску.

Якщо бачите на вулиці людину в такому головному уборі, можете сміливо звертатись до неї по допомогу, справжній растаман не пожалкує ні часу, ні зусиль, аби допомогти своєму ближньому, адже, як у 1967 році після невдалого замаху на його вбивство сказав Боб Марлі, «Божевільні, які щодня намагаються зробити наш світ гіршим, ніколи не відпочивають, то чи можу дозволити собі відпочивати я?».
Павєл Москалюк, 17.01.2019, 19:16215
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень