21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Андрій Матковський: Є гроші, команда і план. Разом зробимо Полтаву найкращою!

Полтава стала першим і поки що єдиним містом України, де розроблено і затверджено план інтегрованого розвитку міста до 2030 року.

Що буде зроблено та що зміниться для полтавців завдяки його реалізації, «ПВ» запитав у голови найбільшої у міській раді фракції «БПП «Солідарність» Андрія Матковського.

– Андрію Всеволодовичу, розкажіть, для чого був розроблений цей план і що він дасть людям?
– Для того щоб будь-яке місто було успішним, розвинутим і комфортним для жителів, потрібно три складових: гарний бюджет, професійна команда керівників міста і план дій. Завдяки реформі децентралізації Полтава має гарний бюджет – понад 3 млрд грн. Депутати міської ради створили демократичну коаліцію, делегували у виконавчі органи влади справжніх фахівців, які вже кілька місяців займаються питаннями життєдіяльності міста. Завдяки представникам фракцій «БПП «Солідарність», «Рідне місто», «Самопоміч» та «СДП» формується справжня команда, готова виконувати завдання, які ставить міська рада. І добре, що до цього процесу долучаються представники інших фракцій.

21 грудня 2018 р. депутати міської ради на сесії затвердили Концепцію інтегрованого розвитку міста «Полтава-2030». Над її створенням два роки спільно працювали представники громади, підприємці, науковці, місцеві та залучені з Євросоюзу експерти. Тепер у нас є всі три складові для успішного розвитку міста.

– Якою стане Полтава внаслідок утілення цього плану в життя?
– Полтава-2030 – це місто, у якому ми прагнемо жити. Сучасне стале місто, де раціонально використовуються ресурси, полтавці мають роботу, доступ до різних послуг та умови для відпочинку. Місто, у якому місцеве середовище живе та доступне для всіх, незалежно від соціального становища, віку та стану здоров’я.

– Концепцією передбачені зміни за шістьма напрямками: диверсифікація економіки, посилення статусу Полтави як регіонального центру, житло та житлова інфраструктура, розвиток культури та туризму, довкілля та розвиток зелених зон, поліпшення мобільності. Що стоїть за цими розумними словами? Що зміниться для жителів?
– Найголовніше, для чого цей план розроблений, – це те, що разом із полтавцями ми маємо побудувати сучасну успішну Полтаву такою, щоб вона була комфортним містом для своїх жителів і гостей. На першому місці мають бути інтереси людей.

Такою буде вулиця Соборності після реконструкції.
– З чого, на ваш погляд, варто почати?
– З безпеки. Містяни мають безпечно почуватися в транспорті, на роботі, на відпочинку, удома. Перший крок у цьому напрямку ми зробили ще у 2006 році, коли встановили обмежувачі швидкості (так звані «лежачі поліцейські») біля шкіл і дитсадків, зробили Полтаву найбільш освітленим містом України. І на цьому не маємо зупинятися. Адже коли на вулицях під колесами авто гинуть діти і поліція тільки через два місяці починає шукати докази і відеозаписи, то це не безпечне місто. Саме тому найперше маємо систематизувати встановлені відеокамери, закупити сучасне багатофункціональне програмне забезпечення, яке дозволить правоохоронцям і рятувальникам вживати необхідних заходів при виникненні проблем. По-друге, маємо зробити так, щоб окрема людина, хай то поліцейський чи слідчий, не мала можливості вплинути на роботу цієї системи. По-третє, у рамках проведення реконструкції доріг і тротуарів, парків і
Для міста придбають 50 нових тролейбусів і 30 автобусів.
скверів, зон відпочинку будуть передбачені велосипедні доріжки, щоб велосипедисти почували себе безпечно.

– Це, певне, стосується також напрямку поліпшення мобільності?
– Так, адже сьогодні в місті транспортна система вибудована таким чином, що головним залишається автомобіль. Маємо перевернути її з ніг на голову і зробити так, щоб людина – пішохід, велосипедист – була на першому місці. Збільшивши парк тролейбусів удвічі, ми організуємо роботу транспорту так, щоб у людей не було потреби і бажання щодня виїздити в місто автомобілем, бо можна буде швидко дістатися до потрібного місця електротранспортом. У центральній частині міста, поблизу парків, стадіонів, місць відпочинку буде заборонено в’їзд приватного транспорту, щоб люди, які займаються спортом й відпочивають, зайве не дихали вихлопними газами.

Також маємо продовжити програму освітлення, щоб приватний сектор і околиці міста були освітлені так само, як і центральні вулиці, причому сучасними економними LED-лампами з датчиками руху. Забезпечити освітлення переходів, поновити «лежачих поліцейських» біля шкіл, дитсадків і закладів позашкільної освіти.

Проект парку на Браїлках.
– У плані безпеки багато ж залежить від поліції й поліцейських…
– На жаль, нині органи місцевого самоврядування не мають можливості впливати на роботу правоохоронних структур. Але в рамках наших повноважень ми будемо контролювати якість їхньої роботи, ставити завдання щодо безпеки громадян, будемо стимулювати роботу дільничних інспекторів, допомагати їм житлом, транспортом, у місцях скупчення людей (ринки, вокзали, стадіони, школи і т.д.) будуть встановлені кнопки швидкого виклику поліції. Одне слово, усіляко сприятимемо і співпрацюватимемо. Але якщо побачимо, що в рамках цієї співпраці не можемо навести в місті порядок, то будемо порушувати питання про створення муніципальних підрозділів, які контролюватимуть безпеку, починаючи з паркування і порушення швидкості, чим поліція сьогодні чомусь не займається, і закінчуючи громадським порядком.

– А як буде розвиватися наше місто в економічному плані?
– Нині Полтава, на жаль, не може стати потужним промисловим центром, але в нас є інший потенціал, який маємо використовувати. Тому розвиток Полтави ми бачимо у напрямку туристичного центру України та науково-студентського міста. У плані економіки маємо робити ставку на розвиток малого і середнього бізнесу у сфері обслуговування, готельної мережі, спеціальної інфраструктури для туристів та креативних індустрій. Виходити на європейський рівень і залучати іноземні інвестиції.

Спільно з облдержадміністрацією ми створюємо сучасний ЦНАП, де приватний підприємець зможе зареєструватися за один день без черг і поборів. Для всіх підприємців встановимо чіткі і прозорі правила гри.

У зонах, де колись працювали потужні підприємства, будуть виділені території, щоб у місто змогли заходити інвестори для створення нових робочих зон. Аби молодь, наше майбутнє, не виїжджала в інші міста і країни, а залишалася у рідному місті, створимо необхідні умови. Буде організовано навчання підприємництва, конкурс стартапів, розвиток інфраструктури, у якій молодь зможе мати робочі місця.

– Щоб молодь не виїжджала, окрім роботи, потрібне ще й житло. Що заплановано в цьому напрямку?
– Заплановано прийняття на місцевому рівні програми «Доступне житло» для молодих спеціалістів, за якою 25–30% сплачуватиме держава, 25–30% – міський бюджет, решту – молоді спеціалісти, а також комплексну житлову забудову з соціальними об’єктами, спортмайданчиками, велодоріжками, центрами первинної медико-санітарної допомоги, паркінгами. До речі, парковки мають з’явитися у рамках реконструкції і в уже нинішніх мікрорайонах, звільнивши тротуари та газони від авто.

Також маємо капітально відремонтувати всі будинки, незалежно від форми власності, і тільки після цього передати їх на обслуговування мешканцям, як цього вимагає державна програма.

– Концепцією передбачено посилення Полтави як потужного регіонального центру.
– Полтава має бути не тільки адміністративним, а й культурним, туристичним, оздоровчим центром області. У нас багато чудових музеїв, гарна архітектура, чудова полтавська кухня, доброзичливі люди. Є рекреаційні зони високого рівня, як-то «Верхоли», «Мис Доброї Надії», «Віват, провінція» та інші. І як приклад руху в цьому напрямку – чарівна ялинка, яка вже місяць радує полтавців і гостей міста. Люди з інших міст і навіть областей приїжджали на неї подивитися. Це перший крок, у цьому напрямку маємо рухатися далі, щоб люди приїжджали спочатку на вихідні, а потім і на більш тривалий відпочинок. Тож буде зроблена повна реконструкція парку «Перемога», де з’являться сучасні атракціони, дитяча залізниця, спортивні й дитячі майданчики, реконструкція всіх парків міста, буде облаштовано Прирічковий парк, парки на Браїлках, Огнівці, будемо далі розвивати Дендропарк. Ми повинні зацікавити людей приїжджати саме до нас на відпочинок.

Полтава має стати регіональним центром не тільки на папері, але і в житті. І в нас для цього є все необхідне: гроші, команда і план розвитку. Разом зробимо Полтаву найкращою!
Наталія Вісич, 17.01.2019, 16:07165
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень