22 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

У Полтавській ДЮСШ №4 юним спортсменам є на кого рівнятися

У великому світлому приміщенні будинку на Панянці,36, днями відкрили зал для занять боксом. Це відділення комунального закладу «Полтавської дитячо-юнацької спортивної школи №4» було переведене з приміщення загальноосвітньої школи №37, де діяло раніше. Тепер юнаки та дівчата, які живуть переважно на Подолі та Леваді, будуть займатися в оновлених спеціалізованих для занять боксом залах.

Директор КЗ «ПДЮСШ №4» Микола Семеняга проводить екскурсію в оновленому залі для занять боксом.
У спортивній залі замінено покрівлю даху, встановлено металопластикові віконні блоки, пофарбовано стіни, замінено сантехніку, переобладнано та частково замінено систему опалення, відремонтовано тренерську кімнату, встановлено сучасне спортивне обладнання. Зала повністю облаштована всім необхідним сучасним інвентарем, на який з міського бюджету виділено 180 тис. грн. На реконструкцію приміщення з міського бюджету спрямовано 1 млн 200 тис. грн.

– Ремонтні роботи тривали з березня минулого року. За цей період ми провели повну реконструкцію приміщення, прибрали перегородки, щоб було більше площі для занять боксом, – розповідає директор КЗ «ПДЮСШ №4» Микола Семеняга. – Установили боксерські мішки, подушки, крапельку, шведські стінки і головне – ринг стандартних розмірів. Для спортсменів створені тут найкращі умови для тренувань з роздягальнями та душовими. Тут світло й затишно.

– Ми приємно вражені від побаченого такого сучасного обладнання, умов для тренувань. Сподіваємося, що у нас тут зростатимуть майбутні чемпіони, а найголовніше – буде більше молодих здорових людей, які мріятимуть про перемоги, менше часу проводитимуть за комп’ютером, а більше займатимуться спортом. Депутати міської ради виділяють великі кошти на розвиток спорту. На 2019 рік виділено на 6 млн грн більше, ніж торік. Це не тільки кошти для закупівлі обладнання і форми, а й на організацію й проведення змагань, щоб не збирати на це гроші з батьків, – розповів голова найбільшої фракції «БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді Андрій Матковський,.
Тренер Станіслав Москаленко шліфує майстерність боксерів.
У юних боксерів, які мріють стати чемпіонами, є додатковий стимул відвідувати приміщення на Панянці,36. Тут з лютого після повернення зі зборів буде тренуватися чемпіон Європи та світу
Олександр Хижняк. Тому буде на кого рівнятися і з кого брати приклад.

Проте не єдиним боксом славиться четверта міська спортивна школа. Більше про життя й останні здобутки закладу нам розповіли директор КЗ «ПДЮСШ №4» Микола Семеняга та заступник директора з навчально-виховної роботи Анна Момот.

У ДЮСШ займаються спортом близько 800 дітей у восьми відділеннях, які розташовані на 18 базах по всьому місту. Це художня гімнастика, бокс, вільна боротьба, тхеквондо ВТФ, пауерліфтинг, черлідинг, кульова стрільба та кікбоксинг.

Відділення для занять художньою гімнастикою діють на Пушкіна,155, у школах №№16, 17, 33 та у Полтавському національному педагогічному університеті (ПНПУ). Викладають три тренери й два хореографи. Підготували у 2018 році майстра спорту Анастасію Буневич, раніше це звання отримала Олеся Шевчук.

Боксерів у спортшколі готують вісім тренерів. Серед них заслужений тренер України, заслужений працівник фізичної культури та спорту України Олександр Хижняк, який виховав сина – заслуженого майстра спорту Олександра Хижняка, чемпіона Європи та світу у вазі до 75 кг. Наш боксер нагороджений орденом третього ступеня «За заслуги перед Батьківщиною», занесений у книгу рекордів України за «Найбільшу кількість боксерських трофеїв, здобутих за 330 днів» – у нього їх шість. Визнаний кращим боксером світу у 2017 році. У цьому ж році Єлизавета Слюсар стала фіналісткою чемпіонату Європи і призером чемпіонату світу, кандидат до складу збірної України, вихованка тренера Андрія Єфимова. Тренер Валерій Приходько також бере участь у суддівстві матчів національного рівня, його вихованець Микита Канюка входить у резерв юніорської збірної України. У двох відділеннях на Пушкіна,155, і відтепер на Панянці,36, займаються 154 вихованці, серед молодих перспективних боксерів дев’ять кандидатів у майстри спорту, зокрема срібні призери чемпіонатів Європи Денис Левченко та Владислав Мальований.

Старший тренер з тхеквондо ВТФ Юрій Шавиро з вихованцями.
Займатися у секції вільної боротьби, як і боксу, теж багато охочих. Тут викладають чотири тренери, старший – Володимир Пономарьов. Своїх борців – чемпіона України Тимура Юсова та призера чемпіонату України Богдана Олійника – він виховав із самого малечку. А чого тільки вартий досвід заслуженого тренера України Анатолія Табакіна. На Пушкіна,155, займаються молодші групи борців, у СК «Спартак» та гімназії №32 – старші.

На чотирьох базах (ДЮК «Олімп», СК «Спартак», школа №17, інтернат №1) здобувають майстерність діти в олімпійському виді спорту тхеквондо ВТФ, з якими працюють шість тренерів. Старший тренер – Юрій Шавиро, його вихованець Вадим Боярин здобув срібло на ХХІІІ літніх Дефлімпійських іграх. Призер чемпіонату Європи 2017 року Олександр Литвин входить до резерву юніорської збірної України, є багато призерів чемпіонатів України.

Черлідинг – видовищний вид спорту, який підійде для дівчаток, викладає його подружжя тренерів Сергій та Тетяна Синиці. Четверо їхніх вихованок – майстри спорту Олена В’яла, Ксенія Коломієць, Єлизавета Теницька та Анастасія Пронь – ставали чемпіонками України. Остання входить до складу збірної України з черлідингу. Тренувальні бази з цього виду спорту розташовані в ПНПУ та гімназії №6.

Найвищі досягнення з неолімпійських видів спорту наші спортсмени мають у пауерліфтингу. На всіх чемпіонатах України збірна Полтавської області в лідерах командного заліку. У 2018 році Ростислав Жеребцов, вихованець тренера Станіслава Будаєва та заслуженого тренера України Максима Іванькова, став чемпіоном Європи. Антон Паршин входить до резерву юнацької збірної України. Серед дівчат високі результати продемонструвала Анастасія Цибулько. На базі СК «Спартак» займається пауерліфтингом 30 чоловік.

Два роки тому на базі ЗОШ №25 обладнали тир для занять з кульової стрільби. Закупили нове обладнання, з дітьми працюють колишні успішні стрілки – кандидат у майстри спорту Євген Конвісар та майстер спорту Ольга Бабич-Розумовська. У них уже з’явилися перші розрядники, часто діти їздять на змагання.

Три роки тому в підвальному приміщення ЗОШ №38 зробили сучасний зал з новим обладнанням для занять кікбоксингом. Тут, і на базі ПНПУ, цей вид спорту викладають старший тренер, учасник АТО Олег Коваленко та тренер Анатолій Назаренко. Серед 60 вихованців чимало кандидатів у майстри спорту.

– Загалом в КЗ «ПДЮСШ №4» працюють справжні фахівці своєї справи, адже тренери для дітей і вихователі і, можна сказати, другі батьки. Вони віддають частинку своєї душі й серця, вчать, як долати перешкоди і йти до переможної мети. Приходьте й обирайте для себе один з восьми видів спорту, який буде до душі, – підсумовує Микола Семеняга. – На художню гімнастику та черлідинг набір ведеться вже з п’яти років, тхеквондо – з семи, з восьми – на боротьбу, на бокс та кікбоксинг приходьте з десяти років, а вже дітей з 13 років чекає секція пауерліфтингу. Заняття у школі безплатні, і участь у змаганнях, які проходять за підтримки міської влади, теж безплатна. Можливо, повторюся, але в нас є на кого рівнятися й з кого брати приклад. Успішні виступи наших земляків на міжнародних аренах – це честь для себе і держави.

Додамо, що за підсумками спортивно-масової роботи КЗ «ПДЮСШ №4» постійно входить до числа кращих шкіл області.
Володимир Сулименко, 21.01.2019, 14:45215
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень