18 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Тарифи на проїзд у пасажирському транспорті обговорили з громадськістю

У приміщенні виконавчого комітету Полтавської міської ради відбулися громадські слухання проектів рішень міськвиконкому, а саме регуляторних актів «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів міським електричним транспортом – тролейбусом» та «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у пасажирському транспорті м.Полтава». Відповідно до них запропоновано підвищити вартість проїзду в пасажирському транспорті: від 2 до 3 грн у тролейбусі та від 4 до 5 грн – в автобусі.

Під час обговорення.
Участь в обговоренні цього суспільно важливого питання взяли представники відділу транспортних перевезень та зв’язку, управління соціального розвитку, відділу тарифної політики та моніторингу цін, депутати міськради, представники перевізників, що здійснюють свою діяльність на території міста, громадських організацій, засобів масової інформації.

Начальник відділу транспортних перевезень та зв’язку Євгеній Якуба повідомив, що нині у транспортній галузі міста провадять свою діяльність дев’ять підприємств, одне з яких комунальне – «Полтаваелектроавтотранс». На балансі цих підприємств близько 350 одиниць транспорту. Перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті-автобусі здійснюють суб’єкти господарювання на 66 маршрутах, згідно з договорами про організацію перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування.

Начальник відділу тарифної політики та моніторингу цін Людмила Ванькова повідомила, що упродовж дії сьогоднішнього тарифу (2 грн у тролейбусі та 4 грн – в автобусі) змінилися умови виробничої діяльності та реалізації послуг пасажирського автомобільного транспорту, які не залежать від господарської діяльності перевізників, у тім числі змінилася вартість палива більш ніж на 10%. Це стало підставою для перегляду рівня тарифів. Крім цього, відбулося значне збільшення цін на автомобільні шини, акумуляторні батареї, запасні частини. Питома вага прямих витрат у собівартості послуг становить понад 80%.

Під час громадських слухань усі охочі мали змогу висловити свої думки з цього приводу та запропонувати шляхи вирішення питання тарифу на перевезення пасажирів. Виступали й представники перевізників, а саме директор КП «Полтаваелектроавтотранс» Євгеній Зайцев та директор товариства «Євробус Полтава» Михайло Костов. Останній зазначив, що підняття цін на проїзд до 5 грн дасть можливість хоч якось обслуговувати населення, а оновлення автопарку можливе при тарифі у 8 грн.

Процедура громадських слухань триватиме до 20 січня включно. Усі охочі мають змогу подати свої пропозиції до відділу транспортних перевезень та зв’язку, а також відділу тарифної політики та моніторингу цін у письмовому вигляді. Далі пропозиції по тарифах будуть передані на погодження з антимонопольним комітетом, після чого висновок зробить відповідна депутатська комісія. Тільки після цього питання зміни тарифів можуть винести на засідання виконавчого комітету.
Володимир Сулименко, 21.01.2019, 14:581344
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень