20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

«Стан отриманих доказів по справі просто жахливий»

Полтавці вже неодноразово виходили на акції протесту проти затягування розслідування резонансної справи стосовно ДТП, унаслідок якої загинув 15-річний велосипедист Артем Левченко. І хоч їхні вимоги поки що до кінця не почуті, люди не здаються.

Рідні, близькі, колеги батьків підлітка і просто небайдужі полтавці минулого вівторка знову прийшли до обласної прокуратури, щоб вимагати належного розслідування і покарання тих, хто допустив службову недбалість.

На вимогу адвоката і мітингувальників прокурор області до них не вийшов. Прислав свого заступника.
– У понеділок я ознайомився зі справою. Мені надали непідшиті, непронумеровані аркуші паперу, тобто звідти можна що завгодно прибрати і що завгодно додати. Це загалом свідчить про некваліфікованість співробітників, при тому, що, як мені сказали, справа перед цим надавалася вищому керівному органу, була у слідчому управлінні. Навіть процесуальний стан кримінального провадження нікчемний, – говорить новий представник потерпілої сторони, адвокат Дмитро Семеха. – Є дуже багато запитань: чому два місяці досудове розслідування здійснювалося за ч.1 ст. 286 КК України, при тому, що у момент ДТП співробітники швидкої допомоги констатували тяжкі тілесні ушкодження і це було підтверджено медичними документами про стан здоров’я дитини. Перший адвокат потерпілих надавав клопотання щодо перекваліфікації, але відповіді у матеріалах кримінального провадження немає. Також у провадженні міститься п’ять клопотань, на яких узагалі немає відповіді. Це пряме порушення закону України про звернення громадян. Стан отриманих доказів по справі просто жахливий. Минуло понад два місяці, а слідство чітко не встановило, з якою швидкістю, якою смугою для руху їхало авто. Так само слідство не може чітко встановити з показів свідків, що вони бачили, не може встановити, де був Артем, як він перетинав пішохідний перехід, де саме сталося зіткнення.

На судовому засіданні, де обирався запобіжний захід підозрюваній у скоєнні ДТП, суддя зачитала покази свідків, які заявили, що хлопець виїхав на пішохідний перехід на швидкості 15-20 км/год, а авто їхало зі швидкістю 50-70 км/год, при цьому дорога була суха, погода ясна й інших машин, які б закривали видимість, поряд не було.

– Свідки дають розмиті покази, на допитах їм ставлять запитання таким чином, щоб вони повідомляли нечітку інформацію, на підставі якої потім слідчі призначають експертизи. Відповідно і висновки експертиз будуть такими ж нечіткими, і це може призвести до того, що в суді справу просто розвалять, – говорить Дмитро Семеха. – Хотів би звернутися до всіх небайдужих, хто був 6 листопада 2018 року на місці аварії, рухався по колу до ДТП та після неї або був присутнім на місці, фотографував. Ви можете бути свідками. Будь ласка, зверніться до Полтавського відділу поліції чи в прокуратуру області й заявіть, що ви свідок, і надайте покази, у якому стані було дорожнє полотно, «зебра» до ДТП і після. Цим ви дуже допоможете справі.

До того ж поліція обіцяє винагороду 25 тис. грн за відео моменту удару автомобіля, записане на відеореєстратор чи телефон.

До прокуратури Дмитро Семеха приніс заяву, підписану мамою хлопця, і хотів передати особисто прокуророві області, та, незважаючи на численні вимоги мітингувальників, той так до людей і не вийшов. Спочатку з’явився керівник Полтавської місцевої прокуратури Євген Асташкін, який не давав чітких відповідей на поставлені адвокатом і громадянами запитання. Люди знову стали вимагати зустрічі з прокурором області. Дмитро Семеха озвучив представникам ЗМІ заяву потерпілої сторони, адресовану прокурору Полтавської області Дмитру Чібісову, і передав її заступнику прокурора. Потерпіла сторона вимагає серед іншого встановити осіб з числа співробітників патрульної поліції, що прибули на місце ДТП, та повідомити їм про підозру за ст. 367 КК України (службова недбалість); встановити, допитати та повідомити про підозру за ст. 396 КК України (приховування злочину) особам, що прибули на місце ДТП та приховували сліди злочину; негайно змінити підслідність кримінального провадження, визначивши його за слідчим відділом прокуратури Полтавської області; активізувати хід розслідування.

Нагадаємо, що підозра у скоєнні злочину підозрюваній була оголошена тільки після вимог громадськості, на наступний день після смерті Артема, який два місяці боровся за життя. Більшість експертиз також призначено тільки після цієї трагічної події або у грудні минулого року.

Тиждень тому за фактом неякісного розслідування цього кримінального провадження розпочате службове розслідування, на його час відсторонені від виконання службових обов’язків слідчий Віталій Скрильник і начальник слідчого відділу Едуард Єфіменко. Створена група слідчих, яка буде розслідувати провадження.
Наталія Вісич, 21.01.2019, 15:40184
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень