21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Андрій Матковський: Новорічні свята вперше — без політиків!

Нинішньої зими на період новорічно-різдвяних свят до жителів і гостей обласного центру прийшла справжня казка.

По-перше, на відміну від інших міст України, у Полтаві зануритися в дивовижну атмосферу цікавих розваг, приємних вражень, яскравих емоцій можна було аж на цілий місяць починаючи від Дня Святого Миколая до Водохрестя! По-друге… Проте не будемо забігати наперед.

Що зробила для створення справді святкового настрою громадянам міська влада, чи вдалося їй реалізувати все задумане й чого очікувати полтавцям наступної зими, «ПВ» розповів голова найбільшої фракції в міській раді «БПП «Солідарність» Андрій Матковський.

– Андрію Всеволодовичу, останні роки всі новорічні та різдвяні ранки для дітей у Полтаві відбувалися під егідою міського голови, а цього разу під час святкових заходів на сцені не з’явився жоден політик, що приємно здивувало городян, не пролунало жодного слова політичного піару…
– Так. Це було спільним рішенням депутатів – я висловив пропозицію й вдячний, що коаліція її підтримала. Перед тим як ухвалити таке рішення, ми поцікавилися в дітей, їхніх батьків, кого вони очікують побачити на новорічних і різдвяних ранках та інших розважальних заходах. Відповіді – Діда Мороза, Снігуроньку, казкових героїв – однозначно показали, що свято має залишатися святом, не треба в цю атмосферу радості й див привносити політику. І, як засвідчив цьогорічний досвід, таке рішення виявилося правильним. Люди були дуже задоволені, були в захваті! Кожен святковий захід – чи то дитячий ранок у Полтавському міському будинку культури, Палаці дозвілля «Листопад», Палаці дитячої та юнацької творчості, чи загальноміська культурно-розважальна програма на Театральній площі, як-то «Новорічна ніч», «Вечір на Різдво», «Сало-fest» та інші, – дарував городянам гарний настрій, приємні враження, бурхливі емоції, а маленьким полтавцям – іще й солодкі подарунки від міської влади. Упродовж 26–28 грудня такі новорічні презенти отримали близько 29 тис. дошкільнят, учнів 1–4 класів та діти пільгових категорій (діти учасників бойових дій у зоні бойових дій на сході України, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти з малозабезпечених сімей, діти з багатодітних родин, діти, постраждалі внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції, діти з інвалідністю та учні інклюзивної форми навчання, діти, батьки яких загинули при виконанні службового обов’язку чи в зоні бойових дій на сході України, діти з родин внутрішньо переміщених осіб, талановиті та обдаровані учні). Для них було організовано 19 новорічних ранків.

– Зі спілкування з полтавцями, здається, народилася й ідея оформлення головної ялинки міста цієї зими?
– Так, і ми щиро вдячні небайдужим городянам за це. Полтавська новорічна красуня нині викликала вельми жваве обговорення, справжній ажіотаж навколо себе. В обласному центрі вже досить давно не запроваджували нічого суттєво нового на Новий рік, але ж містяни – і маленькі, і дорослі – усе одно очікують якогось дива, їм хочеться відчути казку у своєму житті, хоча б у період новорічно-різдвяних свят. Ми намагалися подарувати їм таку казку. До її творіння долучилися всі: і депутати, і працівники міськвиконкому, і підприємства, і приватні підприємці. Особливо вдячний творчим колективам, маленьким артистам, які допомогли нам у створенні святкової атмосфери, щедро дарували землякам свої таланти. До речі, аби полтавці могли без проблем насолоджуватися їхніми виступами, щодня в місті потужно працювали комунальні служби на чолі з заступником міського голови Олексієм Чепурком. Загалом робота всіх: фахівців «Міськсвітла», «Зеленбуду» та інших комунальних організацій, працівників управлінь культури, освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту, представників бізнесу, народних майстрів була злагодженою. Люди професійно, відповідально робили свою справу, дбаючи про красу й центральної частини, й усієї Полтави, про цікаве та безпечне дозвілля для городян будь-якого віку й статку. Звісно, без критики, як і з будь-якими новаціями, не обійшлося. Дякуємо всім небайдужим громадянам за висловлені зауваження та пропозиції. Жодна з них не залишиться поза увагою. Водночас можу з абсолютною впевненістю сказати, що реалізований нами проект виявився вдалим. Навіть попри те, що часу на його підготовку було обмаль.

– За той місяць, що ялинка стояла на Театральній площі, бажання прийти до неї подивитися на створену красу виявили десятки тисяч полтавців…
– Так, вона викликала зацікавленість у багатьох громадян. Люди передавали з уст в уста, яка ялинка чарівна, як чудово облаштована територія навколо. За їхніми словами, коли заходиш у «шатро», ніби потрапляєш у зовсім іншу атмосферу, забуваєш про повсякденні турботи й проблеми, душа наповнюється теплом, радістю й спокоєм, з’являються позитивні думки, ти усміхаєшся, думаєш про гарне. Якось до мене підійшла група молодих людей і сказала, як би було добре, якби така гарно оздоблена ялинка залишилася до 1 Травня. Веселе побажання. Але за ним криється реальна потреба молоді в добре організованому відкритому громадському просторі. Тому нині ми активно залучаємо молодих людей до створення проектів, які б допомогли в формуванні такого простору, працювали на імідж Полтави, розвивали її як бренд. Чекаємо від молоді ідей, пропозицій, думок щодо того, що б їй хотілося бачити на Театральній площі, якою вона б мала бути в різні пори року, аби городянам хотілося приходити сюди щовечора, щовихідних, а не лише на Новий рік, аби до нас виявляли бажання завітати гості з інших населених пунктів, районів, областей, країн. Нинішньої зими кожен, хто побував біля полтавської ялинки, вважав за потрібне зробити собі фото на згадку – так тут було привабливо. Соціальні мережі рясніли знімками та відео з Театральної площі, а в коментарях люди жваво обговорювали оновлене святкове містечко. На всеукраїнському конкурсі наша зелена красуня посіла друге місце, а наступного року, сподіваємося, здобуде й перемогу, адже голосувати за неї городяни стануть значно активніше. Завдяки нашій ялинці чи не вперше за останній час центральні засоби масової інформації згадували Полтаву на Новорічні та Різдвяні свята по-доброму. Словом, розголос пішов такий, що подивитися на головну ялинку до нашого міста приїздили навіть із різних куточків області та України: Пирятина, Лубен, Диканьки, Харківщини, Київщини, Сумщини тощо. Я вважаю, що це значний крок у розвитку одного з перспективних для нашого міста напрямків – туризму.

– А як саме плануєте розвивати його в подальшому?
– По-перше, ми повинні робити системні кроки в напрямку формування позитивного туристичного іміджу міста. Треба покращувати туристичну інфраструктуру. Полтава має стати доступною для різних категорій населення. Це стосується не тільки осіб із інвалідністю, а й дорослих із дитячими візочками, людей похилого віку. Інклюзивність – один із головних кроків на цьому шляху. Крім того, городянам і гостям обласного центру припала до душі така нинішня новація, як новорічний ярмарок. Ми отримали й позитивний досвід, і побачили, над якими питаннями треба працювати далі. Так, наступного разу хочемо розширити територію й асортимент святкового ярмарку, зокрема десь удвічі збільшити кількість дерев’яних будиночків для торгівлі, урізноманітнити асортимент тієї продукції, що пропонується містянам. Звичайно, для цього треба буде готуватися не за місяць-два, як вийшло нині, а з літа. Хоча завдяки злагодженій роботі заступника міського голови Тетяни Юрченко, депутата Вадима Ямщикова, директора комунального підприємства «Полтава-Сервіс» Олександра Носа та підприємців і з цим завданням вдалося впоратися в короткий термін. Крім того, ми продовжимо розвиток фестивального руху. У січні розпочали з «Сало-fest». Далі «естафету» підхоплять фестиваль-конкурс гри на духових та ударних інструментах «Полтавська битва», гастроетнофестиваль «Полтавська галушка». Непогано було б проводити в місті й фестиваль української класичної музики та інші.

Повертаючись до теми свят, хочу зазначити: дуже приємно, що, незважаючи на велику кількість людей, які щодня приходили до ялинки (а на Миколая, Новий рік, Різдво, Водохрестя на Театральній площі їх збиралися тисячі), і саме новорічне дерево, і святкова інсталяція, й інше оздоблення території залишилися неушкодженими. Ніхто не хуліганив у «шатрі», ніяких надзвичайних подій не відбулося. Полтавці дбайливо ставилися до красуні ялинки, фігур навколо неї, тим самим укотре продемонструвавши свою свідомість, високу культуру поведінки, уміння цінувати прекрасне. А це ще раз засвідчує, наскільки важливо вкладати кошти й зусилля у створення краси, наскільки це необхідне для формування духовності в суспільстві. Ми обов’язково збережемо й нашу чарівну ялинку, й усе придбане оздоблення (новорічну інсталяцію, ілюмінацію), щоб вони могли порадувати полтавців та гостей міста на наступні зимові свята. Крім того, плануємо зробити святкове освітлення не тільки на Театральній площі, а й охопити ним значно більшу територію, щоб сяяла в нас уся центральна частина міста, щоб люди приходили сюди й ніби потрапляли в країну див, щоб були впевнені: у такій атмосфері справдяться всі їхні загадані бажання!
Віолета Скрипнікова, 24.01.2019, 11:20163
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень