19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

У Полтаві триває навчання з проектного менеджменту

Протягом двох днів у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» у Полтаві проходило навчання з проектного менеджменту «Кваліфікація-2030». 18 січня у стінах Художнього музею (галереї мистецтв) ім.Миколи Ярошенка учасники тренінгу зібралися обговорити основні питання проектного менеджменту.

Так розпочався другий модуль теоретично-практичного курсу з проектного менеджменту. Участь у тренінгу взяли представники структурних підрозділів міськвиконкому, депутатського корпусу, громадських та комунальних організацій, громадські активісти.

Керівник проектного офісу проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» Ірина Брижань розповіла, що одним із компонентів затвердженої Концепції інтегрованого розвитку міста Полтава став курс навчань «Кваліфікація-2030». Вона наголосила: нові проекти в місті мають утілювати фахівці своєї справи. Тому важливим завданням програми підвищення кваліфікації поліпшення навичок фахівців міста.

– Нині в усьому світі для розвитку будь-якої території, у тім числі й міста, використовується проектний підхід. Так має бути і в Полтаві. Для цього в міській раді повинні бути люди, які знають та вміють застосовувати його.

Загалом зазначена програма містить шість модулів. Під час першого розподіляли учасників на міждисциплінарні групи. Уже в групах вони обирали проблемні теми, що існують у Полтаві, та аналізували їх. Такі стосувалися туризму, промоції міста, мобільності тощо.

Завдання ж другого модуля – від ідей перейти до конкретних дій. Коучем другого модуля виступила кандидат політичних наук, викладач Київської школи економіки Христина Голинська. Саме вона допомагала учасникам перетворити їхні ідеї в конкретні плани:
– Ці два дні ми перетворили на такий інтенсив, який допоміг учасникам вийти звідси, маючи календарні плани й чітке розуміння подальших дій щодо реалізації їхніх ідей. В учасників було домашнє завдання: вони підготували ідею своїх проектів, ми перетворили їх у конкретні проектні плани, визначили, які їм потрібні для цього ресурси, як ці ресурси будуть використовуватись з погляду часу, завдання, цілі, індикаторів, тобто всі методичні речі, які дозволяють утілювати проект.

Окрім того, Христина Голинська зауважила, що проектний менеджмент спрямований на управління командою, ресурсами, комунікаціями, ризиками, якістю. Головна його мета – це виконати ідею проекту, яку поставили перед собою учасники тренінгу в заданих обсягах, вчасно та в майбутньому в межах виділених коштів.

Тренінг дозволяє оптимізувати управління проектами в місті та прискорити відповідні процеси, зауважив заступник голови фракції "БПП "Солідарність" у Полтавській міській раді Олександр Глазов:
– Ми працюємо з Інститутом розвитку міста для того, щоб упровадити концепцію, яка була затверджена на останній сесії Полтавської міської ради. Сьогодні проводиться навчання всіх охочих. Разом ми створимо нові проекти, реалізуємо їх і відповідно до концепції розвиватимемо Полтаву у тих шести напрямках, які були визначені.


Олександр Глазов додає, що нині працює з ініціативною групою над створенням туристичної привабливості та промоції нашого міста.

– Працюємо над проектом, який зробить наше місто привабливим, цікавим для туристів. Аби цю ідею втілити, маємо створити промоційний план, завдяки якому Полтава буде цікавою як українцям, так і жителям зарубіжних країн.

Реалізація теоретично-практичного курсу «Кваліфікація-2030» сприятиме не тільки підвищенню кваліфікації учасників, а й покращенню співпраці та комунікації між працівниками та підрозділами міськвиконкому.
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 24.01.2019, 11:331183
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень