20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Полтавським віртуозам у Білорусі аплодували стоячи

Уже не вперше «Полтавський вісник» розповідає про творчі успіхи дуету баяністів Миколи Синягівського та Артема Іщенка. Рік 2018-й для вихованців міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» ім.Р.Кириченко видався багатим на здобутки. Під чуйним керівництвом викладача Валерія Крятенка вони в кожному престижному конкурсі, у якому брали участь, обов’язково перемагали. Серед нагород – дипломи з конкурсів у Запоріжжі, Дніпрі, Полтаві й останні три нагороди привезені з Білорусі. У місті Речіца Гомельської області нещодавно відбувся ІІ Міжнародний конкурс баяністів та акордеоністів. Хлопці не могли пропустити таку можливість набратися досвіду на престижному міжнародному конкурсі, а заодно й себе показати.

– Для виступу ми підготували твори українських авторів Ісака Дунаєвського увертюру «Діти капітана Гранта» та «Кавалерійську» Миколи Різоля, а також фантазію російського автора Анатолія Шалаєва «Волзькі наспіви», – розповів про репертуар дуету Валерій Крятенко.

У поїздці на конкурс хлопців супроводжував батько Миколи Синягівського Микола Григорович, який поділився своїми враженнями: «Організація на найвищому рівні, сильні учасники з Білорусі, Росії, України та Прибалтики, насичена чотириденна концертна програма, фірми, які виготовляють баяни, влаштували виставку своєї продукції. До речі, усі дев’ять членів інтернаціонального журі виступали на сцені. Це велика школа, з якої багато почерпнули в плані техніки гри й поновили репертуар. На свій виступ Микола й Артем вийшли традиційно в українських вишиванках, у залі притихли, пішов перегомін, а потім хлопці як втнули. А вже під «Волзькі наспіви» глядачі аплодували стоячи. Після концерту ми запитували думки і слухали поради членів журі, а професор Московської консерваторії на моє запитання, як хлопці грали, відповів: «Вони ж не грали, вони запалювали!».

У підсумку авторитетне журі присудило Миколі Синягівському та Артему Іщенку першу премію в категорії «дует», та третє й друге місця відповідно в сольній номінації.
Володимир Сулименко, 24.01.2019, 12:001377
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень