21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Цикл новорічно-різдвяних свят у Полтаві завершили смачно

Сало на святі було на різний смак: солене, копчене, у рулетах, зі спеціями тощо.
19 січня, на Водохреще, в обласному центрі відбулося закриття міської ялинки. Фіналити цикл новорічно-різдвяних свят вирішили фестивалем «Сало-fest».

Андрій Матковський завітав на захід як звичайний гість.
Започатковане іще далекого 2008-го, цього року свято ніби отримало друге дихання. Тисячі полтавців прийшли до головної ялинки міста, аби взяти участь у різноманітних розвагах, підготовлених для них міською владою, творчими колективами, підприємцями обласного центру. Останні виставили для демонстрації та реалізації чимало видів сала й іншої продукції зі свинини, як «холодної», наприклад, ковбаси, так і «гарячої» на кшталт шашлику. 100 г. такої смаженини можна було придбати за 45 грн. Хоча давали змогу гостям свята скуштувати фестивальну їжу й задарма. Для цього треба було взяти участь в одному з конкурсів. Полтавка Наталя, наприклад, єдина жінка з-поміж учасників змагання, виявила бажання спробувати свої сили у віджиманні.

– Давненько не робила цю вправу, вирішила перевірити себе, а заодно розважитись, зігрітись і, можливо, отримати якийсь приз, – пояснила жінка свою участь у «чоловічому» конкурсі.

Смажену картоплю до сала й шашлику розбирали дуже швидко.
Щоправда, здобути головний подарунок (тематичну футболку) полтавці не вдалося – її вручили переможцеві, студентові харківського політеху Дмитрові, який зумів 35 разів віджатись від підлоги. Зате всім учасникам і цього, й інших конкурсів дісталися заохочувальні призи – шматочки «сало»-торту.

Загалом розваг цього дня для жителів і гостей обласного центру було підготовлено чимало: тут і театралізоване дійство за участі кращих творчих колективів міста, і «Містечко майстрів», і новенька карусель для маленьких полтавців, і фігури казкових героїв для фотографування. Усі, хто прийшов на Театральну площу під час фестивалю, могли долучитися до конкурсу на краще селфі або кращий слоган про сало, почути від науковців, чим корисний цей продукт, просто посмакувати продукцією зі свинини, запашними напоями та поспілкуватися з близькими, друзями. Традиційно для нинішніх новорічно-різдвяних заходів закриття головної міської ялинки та «Сало-fest» обійшлися без політичної складової. Представники влади хоча й відвідали захід, але як звичайні гості.

Команда «Рідне місто».
– Щодня до нашої ялинки приходили сотні полтавців, аби помилуватися нею, зробити фото на згадку, розповісти іншим про те, що в Полтаві – справжня новорічна казка, – сказав голова найбільшої фракції в міській раді «БПП «Солідарність» Андрій Матковський. – Новорічний ярмарок, який ми облаштували цієї зими, теж припав полтавцям до душі. Тож наступного року плануємо розширити його. Нинішнє свято довело, що ми рухаємося в правильному напрямку.

– Водохреще – останнє зі свят новорічно-різдвяного циклу, – зазначив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів (питань житлово-комунального господарства) Олексій Чепурко. – Приємно, що городяни відзначили його гучно, весело, дружною полтавською родиною. Бажаю всім міцного здоров’я, наснаги, удачі та щастя у 2019 році!
Віолета Скрипнікова, 24.01.2019, 12:03186
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень