20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

На «Полтававодоканалі» відзначили свято Водохрестя

19 січня на першому водозаборі міста освячували воду та купалися в басейні водоканалу. На свято Хрещення Господнього завітали кілька сотень полтавців.

Освячували та набирали воду на водозаборі № 1, з якого 119 років тому в оселі полтавців уперше пішла чиста артезіанська вода.

Люди приносили воду з дому та набирали в спеціальних місцях. Усі охочі могли скупатися у басейні, облаштованому рік тому. Завітав у цей день на «Полтававодоканал» і також скупався голова Полтавської ОДА Валерій Головко:
– Чудовий день, чудове свято! Вдячний водоканалу за емоції, які сьогодні отримав. Кажуть, що в цей день вода має цілющі властивості і дає позитивну енергію. Тому бажаю всім полтавцям здоров’я, а негоди та проблеми хай залишаються у минулому, – поділився враженнями Валерій Головко.

Освячував воду й окроплював нею присутніх архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.

– Освячення води – дуже давній церковний обряд. Якщо набрати цю воду в чисту посудину, вона довго зберігатиме свої цілющі властивості. З давніх часів така вода сприймалася християнами як святиня, як матерія, яка є носієм Божої енергії та благодаті. Ця благодать освячує людину і дає сили поборювати в собі гріх і зло, – розповів владика Федір.

За словами архієпископа Полтавського і Кременчуцького, людина має бути внутрішньо готовою до вживання такої води та до купання в ній:
– Треба розуміти: це не розвага. Це доторк до святині. Сприймаючи таку воду, потрібно просити Господа, щоб ця благодать подіяла, і щиро вірити в це. Пам’ятаймо: за Христосом ходили сотні людей, але зцілювалися лише ті, хто вірив у нього як у Сина Божого, у його благодать, – пояснив владика Федір.

Завітав на свято і перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький. Він також долучився до привітань. За його словами, такі дні дуже важливі для полтавців:
– Сьогодні дуже велике християнське свято. І вже традиційно ми збираємось разом: хтось пірнає в ополонку, хтось святить воду. Такі заходи єднають громаду, кожен отримує величезний запас енергії та позитиву.

Басейн водоканалу, у якому цього дня скупалися десятки сміливців, заклали до Водохрестя торік. Його об’єм – 25 кубометрів.

– Ми облаштували басейн для того, щоб створювати у гостей свята справді хрещенський настрій. Одночасно в ньому купатися можуть кілька людей. Вода у басейні є завжди, протягом усього року. Ми її періодично замінюємо, – розповів радник з виробничих питань «Полтававодоканалу» Василь Забишний.

Любов Грицай освячує воду кожен рік. Для жінки це традиція. На «Полтававодоканал» прийшла вдруге:
– Тут усе дуже гарно та цивілізовано. Чудова організація свята. Воду освячує владика Федір. Для нашої родини це має велике значення, – розповіла жінка.

Серед тих, хто скупався в басейні, – полтавець Сергій. Чоловік упевнений: купання на Водохреще приносить здоров’я та довголіття.

– Відчуваю себе дуже добре, хоча це й мій перший досвід купання взимку. Раджу й іншим спробувати, – поділився Сергій.

За словами генерального директора «Полтававодоканалу» Василя Воротинцева, традиції освячувати воду у свердловині підприємства багато років:
– Це робиться для того, аби в оселі полтавців потрапила справді свячена вода. Хай вона несе лише здоров’я та успіх, – побажав Василь Воротинцев, – Сподіваюся, у нас сьогодні вийшло створити для гостей святкову атмосферу й усі задоволені.

За словами директора комунального підприємства, Водохреще – одне з найзначніших свят для всіх водоканалівців:
– Вода – це наше життя. Ми видобуваємо воду та доносимо її людям. Тому освячення води – це також і наше свято, – зауважив Василь Воротинцев.

Наприкінці свята водоканалівці побажали всім присутнім щастя, миру, злагоди та успішного року.

Прес-служба «Полтававодоканалу»
Іван Мольченко, 24.01.2019, 14:38169
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень