21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Перші кроки до безплатної медицини

Нині галузь охорони здоров’я важко уявити без сучасного медичного обладнання.

Тому зайве говорити і про реформи в медицині без відповідного технічного забезпечення лікувальних закладів. Особливо гостро стоїть проблема їхнього оснащення різноманітною діагностичною апаратурою, без якої не може ефективно працювати жоден лікар відповідного профілю. Надзвичайно важливо вчасно діагностувати хворобу та якнайшвидше розпочати належне лікування.

Ось і в травматологічному центрі 1-ї міської лікарні на стадії введення в дію новий рентгенкабінет, де встановлено сучасний рентгенодіагностичний комплекс італійського виробництва. Він дозволяє проводити цифрову рентгенографію на вертикальній стійці за допомогою DR-системи, а також рентгенографічні обстеження на столі з «плаваючою» декою.

– Усього за кілька секунд завдяки оригінальному програмному забезпеченню можна виконувати обробку рентгенівського зображення, архівування та передавання даних безпосередньо на робоче місце лікаря, а також отримання супроводжувальної документації та статистичного опрацювання, – пояснює інженер-налагоджувальник фірми-постачальника Олег Адодін.

Андрій Матковський цікавився можливостями нового апарату.
Працівники лікарні зазначають, що відкриття нового кабінету дозволить не лише покращити якість послуг, а й значною мірою розвантажити нинішній кабінет, який обслуговує всю лікарню загалом. Відтак пацієнти травматології послуговувалися ним на умовах загальної черги, тепер же у процесі лікування повторне обстеження вони проходитимуть окремо, уже на новому обладнанні.

Хід виконання робіт цими днями проконтро-лював керівник фракції «БПП «Солідарність» у міській раді Андрій Матковський, який серед іншого ініціював ухвалення сесією міськради цільової програми «Сучасна медична діагностика» на 2019 рік.

– Програма передбачає, що полтавці, які звертаються до лікарів, мають змогу отримати безплатну якісну сучасну діагностику, – зазначає Андрій Матковський. – Якщо наші лікарні не мають обладнання для здійснення, наприклад, МРТ, то відповідно лікарі дають направлення у медичні центри, де пацієнт з власної кишені викладає чималі суми на діагностику. А якщо таких грошей немає у людини, що їй залишалося робити? Сьогодні відповідно до програми полтавці не платитимуть за це. Депутати міської ради передбачили 12 млн грн на ці потреби. Після проведення конкурсу визначено переможця – медичний центр «Медіон», оснащений сучасною діагностичною технікою, обладнанням. Тому тепер пацієнти, ще раз наголошую, ідуть з направленням від лікаря на проведення діагностики у «Медіон» і не сплачують жодної копійки.

Ми багато років повторюємо, що в нас у країні безплатна медицина, і розуміємо, що це не зовсім так. Так-от ця програма – хай невеликий, але вагомий крок до того, аби справді наша медицина була у певному розумінні безплатною! – наголосив Андрій Матковський.
Павло Долинський, 30.01.2019, 14:04138
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень