20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Українська інтелігенція високо оцінила отримання Томосу та відзначила у цьому Петра Порошенка

Отримання Томосу про автокефалію поклало кінець 300-річному пануванню Москви над душами українців, переконані представники української інтелігенції. «Ми нарешті остаточно порвали кремлівські кайдани, вийшли на дорогу справжньої свободи. Ця подія стала святом перемоги правди над брехливим російським смертоносним мороком. Наша державність отримала цілісне завершення – у незалежній Українській державі виникла незалежна Православна церква України. Історична справедливість восторжествувала», – ідеться у відкритому зверненні, яке підписали відомі письменники, науковці, митці, громадські діячі, зокрема Дмитро Павличко, Юрій Щербак, Богдан Горинь, Микола Жулинський, Надія Лук’яненко (удова Левка Григоровича), Володимир Сергійчук, Павло Мовчан, Любов Голота, Михайло Слабошпицький, Юрій Буряк, Михайло Васьків, Василь Перевальський, Петро Перебийніс, Сергій Білокінь, Дмитро Степовик, Юрій Дорошенко.

«Путінські імперські сили, попри шалену активність, нафтогазовий ресурс, не змогли завадити отриманню Томосу. Московська церковна п’ята колона у нашій країні втратила легітимність і права. Тепер ніхто не ділитиме українців на канонічних і неканонічних, благодатних і неблагодатних, не змушуватиме молитися за чужого для нас московського патріарха, вірного слугу міжнародного злочинця та агресора Владіміра Путіна», – зазначається в документі.

На думку представників інтелігенції, роль Петра Порошенка в процесі здобуття визнаної автокефальної церкви була ключовою, її важко переоцінити. «Майже всі попередники Петра Порошенка на президентській посаді підходили до питання помісної Церкви, але тільки йому завдяки його енергійності, наполегливості та мудрості вдалося це виконати», – переконані підписанти.

«Якщо Святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет на церковному рівні заклав міцний фундамент української автокефалії, то президент України Петро Порошенко як глава держави досяг її визнання Вселенським престолом – Церквою-матір’ю. Це особистий здобуток Петра Олексійовича, внесок у духовне становлення нашої нації. Це велика перемога Порошенка. Весь цивілізований світ відзначив наш неймовірний успіх і привітав із визнанням автокефалії», – написано у відритому зверненні представників творчої української інтелігенції та громадськості.

Володимир Нечипорук
Іван Мольченко, 31.01.2019, 13:24158
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень