21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Китайці готові інвестувати в полтавську економіку

Упродовж двох днів, 31 січня й 1 лютого, в обласному центрі з бізнес-візитом перебувала делегація групи компаній «MINIХART» із Китаю. Цей приїзд для фахівців із-за кордону став уже другим. Уперше вони відвідали Полтаву 18 січня. Тоді обговорювали питання можливих капіталовкладень у різноманітні проекти. Цього разу приїхали з конкретними пропозиціями.

– Китай – країна, яка тримає першість у питанні інноваційних технологій, необхідних Полтаві, – наголосила заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів (економічних і соціальних питань), член команди «Рідне місто» Тетяна Юрченко. – Особливо нас цікавлять конкретні пропозиції, пов’язані з виробництвом електроавтобусів. Це сприятиме розв’язанню всім відомих проблем у сфері громадського транспорту, насамперед вирівняє графіки руху та забезпечить комфорт пасажирам.

Голова делегації Lin Hengxi презентував присутнім на зустрічі представникам депутатського корпусу та виконавчого комітету Полтавської міської ради проекти у сфері енергетики, транспорту, промисловості й торгівлі, які пропонує китайська сторона.
Загалом ті проекти, із якими приїхала делегація з Піднебесної, стосуються питань енергоефективності, транспорту, розвитку промисловості й торгівлі:

1. Електростанція 5MW (8MW).
У Полтаві пропонують побудувати 5 МВт наземну фотоелектричну електростанцію. Для реалізації цього проекту іноземні інвестори планують надати 70% коштів, українська сторона має вкласти 30% від загальної суми фінансування. Завершити будівництво такого об’єкта й підключити його до електромережі варто до кінця поточного року, кажуть китайці. У такому разі, відповідно до законодавства нашої держави, ціна на електроенергію для юридичних осіб становитиме лише 0,15 євро/кВт-год, і вкладені кошти повернуться інвесторам уже за шість років.

2. Конвеєр електромобілів.
В обласному центрі планують побудувати конвеєр для збирання електромобілів, електроавтобусів для постачання по Україні та до європейських країн. Такий транспорт буде в кілька разів дешевшим, ніж той, який нині закуповує Європа для своїх потреб. Базою для збирання електроавтобусів може стати Полтавський ремонтно-механічний завод.

3. Індустріальний парк.
Китайська сторона пропонує вкласти кошти в будівництво такого об’єкта в населеному пункті.

4. Геотермальне опалення.
Полтава має великі запаси підземних гарячих вод. Але для опалення в місті, як і раніше, закуповують вугілля або природний газ. Це тягне за собою значні витрати. У Піднебесній мають великий досвід використання геотермальних джерел для опалення будівель. Наприклад, портове місто Тяньцзінь нині обігріває гарячими підземними водами 32 млн кв. м своїх площ. Це економить багато ресурсів, зменшує витрати на опалення, а також відповідає вимогам Паризької кліматичної угоди.

5. Товарний центр міжнародної торгівлі.
Фахівці з Піднебесної зауважили, що Полтава дуже зручно розташована, і запропонували створити в місті міжнародний логістичний центр. За їхніми словами, на сьогодні Китай постачає свої товари до Білорусі, Європи морем (через Одесу), витрачаючи на це 45 днів. Залізницею (через Казахстан, Україну, зокрема Полтаву) виходитиме втричі швидше. «Укрзалізниця» вже повідомила потенційним іноземним інвесторам, що на Полтаві-Київській та Полтаві-Південній є можливість розташувати той обсяг вантажів, про який запитувала китайська сторона.

– Наприкінці 2018 року депутатський корпус міськради затвердив Концепцію інтегрованого розвитку міста «Полтава-2030», що виявилося дуже вчасним, – зауважив голова найбільшої фракції у Полтавській міській раді «БПП «Солідарність» Андрій Матковський. – Інвестори звертають увагу на його наявність, бачать, що в обласного центру є Перспективний план, а отже, і серйозні наміри щодо його реалізації, тому готові долучатися до наших проектів, пропонувати свої. Зі свого боку міська влада готова всіляко сприяти цьому: організовувати зустрічі, переговори на різних рівнях, допомагати з оформленням документів тощо.

За два дні, що іноземні гості перебували в Полтаві, вони разом із фахівцями Комунальної організації «Інститут розвитку міста» оглянули промислові підприємства, території виробничих зон, що вже не діють, які можна максимально ефективно використати для реалізації проектів. Це Полтавський ремонтно-механічний завод, завод газорозрядних ламп, завод «Електромотор», територія колишнього заводу «Знамено» тощо. Крім того, представники делегації з Піднебесної зустрілися з представниками вищих навчальних закладів міста.

– Якщо в обласному центрі розміщуватимуться потужності запропонованих китайською стороною підприємств, їм знадобляться кваліфіковані спеціалісти, тобто для полтавців будуть створені додаткові робочі місця, а ми зацікавлені в цьому, – зазначив депутат міськради від фракції «Самопоміч» Сергій Бутко.

Представники депутатського корпусу та виконавчого комітету підтримали ідею співробітництва Полтави з Китаєм. На сьогодні міська влада готова підписати відповідний меморандум. Тепер справа за другою стороною. Гості з «MINIХART» повинні узгодити всі питання на рівні своїх міністерств, а тоді вже почати працювати над впровадженням запропонованих проектів.
Віолета Скрипнікова, 07.02.2019, 13:22291
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень