20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Команда Олександра Удовіченка: знайомство зблизька

Заступник міського голови, представник команди «Рідне місто» Тетяна Юрченко – про плани перетворень у соціально-економічній сфері й перші кроки в їх реалізації.

Жінка з «чоловічим характером»

Докорінно змінити систему влади в Полтаві, наблизити її до людей. Саме цією метою керуються члени команди Олександра Удовіченка і в галузі житлово-комунального господарства, і в соціально-економічній сфері. Останню два місяці тому очолила Тетяна Юрченко й відразу дала зрозуміти підлеглим: спокійно не буде.

– Нові підходи з’являються не самі собою, – переконано стверджує вона. – Це результат командної співпраці фахівців, які сучасно мислять, тверезо зважують усі «за» і «проти», не бояться труднощів та опору закостенілої чиновницької братії. Світ розвивається надто швидко, нас не чекатиме, тому досить уже топтатися на одному місці, втрачаючи можливості!

Цілеспрямованість і відкритість до нового, міцний «чоловічий характер» – усе це в Тетяни з дитинства. Воно було багатим на враження. Батько – військовослужбовець, тому родина часто переїздила, і не лише територією колишнього Радянського Союзу. Особливі враження в дівчинки лишилися від перебування в соціалістичній частині Німеччини: інші люди, інші суспільні відносини, інша атмосфера. Адже надходили зламні часи, коли по-старому народи соцтабору жити вже не хотіли, а шукали нових шляхів у майбутнє, як шукає їх досі Україна.

– Не забувайте: я «татова донька», – нагадує Тетяна Юрченко. – Його любов поєднувалася з командирською вимогливістю, і я завжди намагалася довести батькові, що гідна його сподівань, що виправдаю його надії. Завжди пам’ятаю про прищеплене з дитинства поняття «офіцерська порядність».

Виправдала. За плечима заступника міського голови цілком реалізоване життя. Точніше сказати, послідовно реалізоване життя. Закінчила Полтавський технікум споживчої кооперації за спеціальністю «Бухгалтерський облік», потім Полтавський університет економіки та торгівлі за спеціальністю «Фінанси та кредит». Одруження, народження доньки. Понад сім років керувала відділом корпоративних продажів потужної компанії. Знову люди, відповідальні переговори, контракти. А далі – громадська робота депутата міської ради від «Рідного міста» на третьому окрузі (частина вулиць Духова, Желвакова, Соборності, Зигіна, Пушкіна, Опитної та інших). Сама живе тут – як ніхто знає проблеми людей і вміє їх розв’язувати.

Тож на теперішню посаду Тетяна Юрченко прийшла з фаховим досвідом і переконливими організаторськими вміннями. Вони їй дуже придалися в повсякденній роботі.

Полтава стає цікавою для інвесторів

Згідно зі своїми посадовими обов’язками, Тетяна Юрченко відповідає за діяльність трьох структурних підрозділів міськвиконкому – управління економічних питань, соціального розвитку, адміністративних послуг. Діяльність важлива для Полтави та полтавців.

Управління економічних питань – це взаємодія з промисловими підприємствами, будівельними організаціями, впровадження економічної політики, спрямованої на розвиток реального сектору економіки міста. Раніше управління було впливовим, бо в Полтаві функціонували великі промислові підприємства. За останнє десятиліття їх ставало все менше й менше. Тепер працюють одиниці, та й ті мають проблеми. Насамперед з відтоком кадрів за кордон.
– Ситуація непроста, але виправити її можна, – зазначає Тетяна Юрченко. – Звичайно, є речі об’єктивного порядку, як переорієнтація ринків збуту. Процес громіздкий, комусь вдається його здійснити, комусь ні, тим більше, коли немає сучасних технічних можливостей. Розумію тих, хто жалкує за колишніми здобутками, однак час не стоїть на місці, треба рухатися далі, забезпечувати умови для створення нових підприємств, забезпечувати комфортний інвестиційний клімат. Це принципова позиція нашого лідера Олександра Удовіченка.

Полтава вперше за багато років стає цікавою для іноземних інвесторів. Команда Удовіченка працює над тим, щоб пропозицій було більше, а головне – щоб їх успішно реалізувати. Адже це сприятиме місцевому бізнесу, створить нові робочі місця для городян, збільшить надходження до міського бюджету.

З цією метою Тетяна Юрченко вже встигла з робочою поїздкою відвідати Литву, зав’язала контакти з потенційними інвесторами, є задум організувати в Полтаві великий економічний форум, щоб вони приїхали й придивилися до нас. Варто перейняти в литовців і провідну роль бізнесу в формуванні навчальних програм. Ринок праці тут створюється не за українським принципом «пальцем у небо», а продумано й послідовно: підприємці заздалегідь готують кадри спеціально під потрібні для місцевої економіки вакансії.

Відчувши зміну «владного клімату», до Полтави почали прибувати іноземні делегації – з бізнесовими пропозиціями. Так, Полтаву розглядають як одне з міст, котре може отримати дуже вигідний кредит на 8 млн євро від Німецького Банку Розвитку «KFW» і Державного секретаріату Швейцарії з економічних відносин «SECO». За рахунок цих коштів місто в 2021 році поповнить автопарк новими тролейбусами та великогабаритними автобусами. Вони замінять старі «Рути» та «Богдани», а отже, зміниться і якість обслуговування пасажирів у громадському транспорті. Тролейбусів стане більше, тож пільговики не витрачатимуть час на очікування.


Цікава Полтава не лише Заходу, а й Сходу. Для ознайомлення з виробничими потужностями міста прибула китайська делегація групи компаній «MINIХART». Китайці запропонували п’ять проектів – від конвеєра автомобілів до опалювання будинків за допомогою гарячих підземних вод. Це інновації, які зекономлять ресурси, та знову ж таки створять нові робочі місця для полтавців.

Нарешті за підтримки іноземних партнерів розроблено Концепцію інтегрованого розвитку «Полтава-2030». Це документоване бачення ґрунтовних змін, яких має зазнати місто, щоб стати сучасним і зручним для людей.

Пільгові категорії полтавців – під постійним захистом

У сучасному й зручному місті й жителі мають бути соціально захищеними. Це обов’язок відповідальної влади.

Програма соціального забезпечення та соціального захисту населення Полтави «Турбота» діє ще з часів Анатолія Кукоби. Її щороку розробляє управління соціального розвитку. При цьому спеціалісти враховують пропозиції управлінь соціального захисту населення виконавчих комітетів районних у м.Полтава рад, структурних підрозділів міськвиконкому та громадських організацій.

Програма передбачає грошову допомогу жителям міста, у яких виникли складні життєві ситуації (хвороба, пожежа, стихійне лихо тощо), учасникам АТО, соціальні послуги окремим категоріям громадян, подарунки першокласникам, фінансову підтримку благодійних організацій, громадських організацій ветеранів, осіб з інвалідністю, чорнобильців, реабілітованих тощо.

– Наша команда ніколи не економитиме на потребах полтавців, – наголошує Тетяна Юрченко. – Загальна сума видатків цьогорічної програми «Турбота» (понад 68 млн грн) – яскравий цьому доказ. Намагалися врахувати запити найрізноманітніших категорій, збалансувати програму таким чином, щоб люди отримали належну допомогу.

Так, збільшено одноразову матеріальну допомогу інвалідам – учасникам бойових дій на території інших держав (245 тис. проти 132,5 передбачених у програмі минулого року), на поховання осіб цієї категорії та чорнобильців (125 тис. проти 100), щоквартальну допомогу членам сімей загиблих афганців (112 тис. проти 84), членам сімей учасників АТО (1 млн 280 тис. проти 897 тис.), допомогу на лікування онкохворих дітей (1 млн 250 тис. проти 1 млн).
Програма «Турбота» кілька разів на рік зазнає коригувань і доповнень. Тетяна Юрченко використає найменшу можливість, щоб спрямувати додаткові кошти міського бюджету на забезпечення соціального захисту тих, хто його потребує.

Адмінпослуги для полтавців стануть швидшими та якіснішими

Бюрократія – задавнена хвороба української влади. Точніше вірусна інфекція, від якої страждають ні в чому не винні громадяни. Задля отримання довідки чи чиновницького дорогоцінного підпису на документі людині доводиться витрачати час та нерви. І це тоді, коли в європейських країнах роль посадовця зведена до мінімуму – діє комп’ютерна система.

У планах Тетяни Юрченко – суттєво поліпшити роботу Центру надання адміністративних послуг, що діє в будівлі міської ради. Адже він працює не лише для підприємців, які отримують тут дозволи від структур контролю, а й для кожного громадянина. Полтавці не бігають по кабінетах, збираючи потрібні й не дуже папери, – вони одержують їх готовими в одного адміністратора.

Усього залучено 24 суб’єкти надання адмінпослуг. Так, управління освіти надає довідки щодо стажу роботи, архівних довідок з кадрових питань. Управління капітального будівництва оформлює акти прийому-передачі житла фізичним і юридичним особам для подальшого замовлення ними свідоцтва на право власності. Управління житлово-комунального господарства надає дозвіл на відключення від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання та влаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання.

Крім структурних підрозділів міськвиконкому, тут працюють служби центрального підпорядкування – Державна архітектурно-будівельна інспекція, Держгеокадастр, Головне територіальне управління юстиції та інші. Зрештою в центрі кожен полтавець може зареєструватися за місцем проживання, отримати паспорти – внутрішній та закордонний.

Про популярність у полтавців центру свідчать цифри. У 2018 році кількість наданих послуг збільшилася у 15 разів і склала понад 100 тисяч. Відповідно в п’ять разів зросла кількість адміністраторів.

Робота центру постійно вдосконалюється. Налагоджено взаємодію з усіма причетними службами. Передбачено збільшення переліку послуг.

– Я бачу роботу дозвільного центру як складову загальної електронізації Полтави, – говорить Тетяна Юрченко. – У нас є приклад сусіда – Харкова. Місто завдяки інформаційним технологіям стало «прозорим», зручнішим, освоєнішим для кожного жителя й гостя.

Усі міські послуги в ідеалі мають бути зведені в єдину систему – починаючи від даних про комунальне майно до карти ремонтних робіт, які виконують комунальні служби. Варто запровадити мобільні додатки для голосування полтавців з важливих питань життєдіяльності міста (розвиток інфраструктури, озеленення, паркування).

Одним кліком на електронну карту чи відправленням СМС-повідомлення, не виходячи з дому, людина зможе отримати вичерпну інформацію про питання, яке її цікавить. І не тільки отримати, а й сповістити про своє бачення щодо тієї чи тієї проблеми, не витрачаючи багато часу, побачити живу реакцію влади.

Команда Олександра Удовіченка пов’язує майбутнє Полтави з розвитком інновацій, з поліпшенням інвестиційного клімату, зі створенням сприятливих умов для підприємництва, з посиленням соціального захисту. Кожен день – це крок у напрямку незворотних змін, це конкретна дія з перспективними наслідками.

Денис Компанієць
Іван Мольченко, 07.02.2019, 15:37328
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень