20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Грип небезпечний! Але не всесильний!

Грип – це гостра висококонтагіозна вірусна інфекція з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті, з періодичним епідемічним чи навіть пандемічним поширенням. Цього року в Україні очікують три штами вірусу. Усі вони наші давні знайомі:

- вірус, подібний A/Michigan/45/2015 (H1N1) pdm09;
- вірус, подібний A/Singapore/ INFIMH-16-0019/2016(H3N2);
- вірус, подібний B/Colorado/06/2017.

Основні симптоми грипу:
- гострий початок;
- висока стійка температура (39°С та вище кілька днів);
- біль в очних яблуках та м’язах;
- виражена загальна слабкість;
- біль у горлі;
- сухий кашель;
- нежить не характерний (!);
- можливе блювання, носові кровотечі.

До найбільш імовірних ускладнень, якими і небезпечний грип, варто віднести запалення легень, оболонок мозку, нирок, серцевого м’яза, набряк легень, дихальну недостатність, бактеріальні суперінфекції.

Важливо вчасно звернути увагу на такі симптоми, як сильна блідість або посиніння обличчя; утруднення дихання; висока температура тіла, що довго не знижується; багаторазове блювання та випорожнення; порушення свідомості; болі у грудній клітці; домішки крові у мокроті; падіння артеріального тиску. При їх наявності потрібна негайна госпіталізація!

Фахівці лікувальних закладів та УОЗ виконавчого комітету Полтавської міської ради спільно з Держсанепідслужбою проводять щотижневий моніторинг рівня захворюваності на грип та ГРВІ та санітарно-просвітницьку роботу серед населення.

Станом на 1.02.2019 року (за п’ятий тиждень) на гострі респіраторно-вірусні інфекції у Полтаві захворіли 957 чоловік, з них 56% – діти (538). Спостерігається сезонний ріст захворюваності, який на 67% нижчий за епідпороговий показник.

Медичні працівники готові до очікуваного росту захворюваності й по закінченні канікул у навчальних закладах міста.

У лікувально-профілактичних закладах Полтави відпрацьована чітка система надання медичної допомоги при ускладненні епідситуації із захворюваності на грип та ГРВІ, розроблені маршрути пацієнта, протоколи надання медичної допомоги відповідно до наказів МОЗ України. Пильна увага приділяється дітям та вагітним.

Варто дотримуватися простих правил, щоб захиститись від інфекції: частіше мийте руки і не торкайтеся обличчя, користуйтесь місцевими антисептиками для рук, уникайте скупчень людей, орошуйте порожнину носа та рота фізіологічним розчином, регулярно провітрюйте приміщення та робіть вологе прибирання, уникайте контакту з людьми з ознаками вірусного захворювання, користуйтесь маскою, дбайте про здорове повноцінне харчування, стежте за достатньою кількістю сну (сім-вісім годин на добу), будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте достатню кількість води, проконсультуйтесь зі своїм сімейним лікарем для призначення вітамінних препаратів, яких потребуєте саме ви.

При появі будь-яких симптомів грипу або ГРВІ не займайтесь самолікуванням, а зверніться відразу до сімейного лікаря або педіатра за телефоном. Лікар надасть негайні рекомендації, призначить час прийому або проконсультує вдома. Пам’ятайте, що при ознаках захворювання для зниження температури не можна застосовувати аспірин! Призначити лікування грипу та його ускладнень може лише ваш лікар!

Варто перевірити та мати під рукою всі необхідні телефонні номери: свого сімейного лікаря та педіатра, лікувальних закладів, де вони працюють, які зазначені в декларації, а також на сайтах Центрів ПМСД та в реєстратурах лікувальних закладів.

Олена Коновал, міський фахівець із сімейної медицини
Іван Мольченко, 07.02.2019, 16:00292
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень