21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Завдяки реалізації «Бюджету участі» незабаром у Полтаві з’явиться сучасна культурно-мистецька платформа

Одним з проектів-переможців програми Партиципаторного бюджетування у 2018 році став проект «Бібліохаб». 837 полтавців віддали за нього свої голоси. Незабаром бібліотека-філіал №4 Полтавської міської централізованої бібліотечної системи (ЦБС), що розташована на вул. Європейській,141, стане справжньою літературно-мистецькою платформою, із сучасним простором для зустрічей, творчості, привабливою для людей будь-якого віку.

– Ми беремо участь у програмі партиципаторного бюджетування вже не перший раз, – повідомила директор ЦБС Таміла Дузенко. – 2017-го відкрили коворкінг-центр на базі філії в Авіамістечку. Люди його з задоволенням відвіду-ють. Тепер заявив про себе в «Бюджеті участі» четвертий філіал. Ініціатива йшла від читачів. Їх тут дуже багато – до чотирьох тисяч, переважно жителі мікрорайону, учні найближчих шкіл. Ми спілкувалися з ними, збирали побажання, потім оформили все це в проект і подали на конкурс. Чому назвали «Бібліохаб»? Тому що тут будуть зони, де кожен зможе знайти необхідне для себе й почуватиметься комфортно. Хто хоче почитати – будь ласка, хто хоче посидіти за комп’ютером – будь ласка, хто хоче попрацювати, повчитися, узяти участь у якомусь заході – будь ласка. Для цього буде облаштований відповідний простір. До речі, серед іншого наші відвідувачі ініціювали створення в закладі дитячої кімнати. Ми наповнимо її відповідною літературою, настільними іграми тощо, тобто зробимо все, аби маленьким читачам було цікаво проводити своє дозвілля, поки старші працюватимуть в інших зонах.

На залучені кошти в бібліотеці буде зроблений пандус, ремонт в основних приміщеннях, коридорі, вбиральнях, закуплені столи, стелажі (для кожної кімнати – відповідного, незвичного дизайну, кольорової гами). Подбають у закладі й про наявність сучасної комп’ютерної та іншої техніки.

– Ми вже обговорили стан приміщення, формат стелажів, столів, оформлення, – розповів заступник голови найбільшої фракції «БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді й голова Робочої групи «Бюджету участі» Олександр Глазов. – Дуже приємно, що люди подають такі ідеї. Світ змінюється, з’являються нові виклики, і бібліотеки повинні йти в ногу з часом, використовувати нові можливості. На сьогодні в городян є попит на такі багатофункціональні центри загального користування в місті, люди підтримують їх створення.

За ідею бібліохабу, що реалізується по програмі партиципаторного бюджетування, проголосувало чимало відвідувачів четвертої філії ЦБС. Робили це цілими сім’ями, маленькі читачі приводили своїх батьків, адже самі не могли ще брати участь у голосуванні. Поширювати інформацію щодо необхідності підтримати проект осучаснення закладу його працівники почали ще влітку. А от у дні голосування агітаційну роботу вже не вели – заклад був одним із центрів, до яких городяни зверталися, аби віддати свій голос за вподобану ініціативу.

– Своїм рішенням усе модернізувати в філії автори проекту влучили «у десятку», – зазначила постійна читачка Людмила Дренгаль.

– Я тут із 1978 року, – сказала полтавка Ніна Кірючева. – Без бібліотеки не можу. Приходжу сюди відпочивати душею. Тож і сама голосувала за проект, і чоловік, і донька.

– Підтримала проект, бо з дитинства люблю книги, навіть замість цукерок їх купляла, – поділилася відвідувачка Таїсія Федченко. – Коли приходять нові, завжди записуюсь у чергу, щоб їх прочитати.

За словами Ганни Панюти, яка завідує бібліотекою-філією №4 й подавала проект як авторка, головне завдання таких закладів нині – не примусити людей читати, а зацікавити. Тому тут проводять багато інтересних заходів, наприклад, раз чи двічі на місяць запрошують поспілкуватися з читачами українських письменників. Так, кілька разів уже філіал відвідали брати Капранови, бували у ньому Дара Корній, Наталка Щерба, Тетяна Луньова та інші. Полтавці завжди чекають і з задоволенням відвідують такі зустрічі.

– Ми дуже хочемо, щоб наша бібліотека стала справжнім культурно-мистецьким майданчиком, – наголосила завідувачка.

Реалізувати проект планується приблизно за три місяці – до кінця березня або початку квітня. В оновленому вигляді філія суттєво відрізнятиметься від своїх «колежанок» по ЦБС. Можливо, навіть знову стане однією з кращих бібліотек року в Україні. 2015-го на загальнодержавному конкурсі, у якому брали участь заклади різних рівнів: національного, обласного тощо, вона вже посідала друге місце. А це дуже висока фахова оцінка.

– Ми продовжуємо зустрічі з авторами проектів, аби зрозуміти, що та як бачить кожен автор, аби втілити ідеї максимально так, як це заплановано, адже це – ініціативи полтавців щодо позитивних змін у нашому місті, – зауважив Олександр Глазов.
Віолета Скрипнікова, 13.02.2019, 14:49126
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень