24 серпня 2019 • № 34 (1570)

Жан Беленюк тепер здобуває медалі для Полтавщини

Цього року чемпіон світу та дворазовий чемпіон Європи з греко-римської боротьби, срібний призер Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро Жан Беленюк виступає на змаганнях як представник Полтавщини. Нещодавно він здобув золото на чемпіонаті України з греко-римської боротьби, що відбувся у Кременчуці.

У змаганнях узяли участь 172 борці у складі збірних команд з майже всіх областей України. Вік учасників – від 2000 року народження і старші. Турнір став одним з етапів відбору до національної збірної на чемпіонат Європи, який з 8 по 14 квітня пройде в Бухаресті. Переможці у вагових категоріях зможуть претендувати на ліцензію на участь в Олімпійських іграх-2020, які відбудуться у Токіо.

У підсумку борці з Полтавщини показали високі результати, здобувши п’ять медалей різного ґатунку.

Так, чемпіоном у ваговій категорії до 87 кг у непростих протистояннях став Жан Беленюк. Півфінальну сутичку проти Юрія Шкрюби судді переривали кілька разів через сильне розсічення, яке Беленюк отримав під час боротьби. Крові було так багато, що доводилося витирати борцівський килим. Жан програвав 0:1, але потім заробив очки, які принесли йому важку перемогу і вихід у фінал. У поєдинку за золото борець розібрався з чемпіоном світу серед молоді харків'янином Семеном Новіковим 3:1.

Срібні медалі в скарбничку збірної Полтавщини поклали Ленур Теміров (вагова категорія до 60 кг), Дмитро Пишков (вагова категорія до 77 кг) та Євгеній Савета (вагова категорія до 97 кг). Бронзову медаль у ваговій категорії до 63 кг здобув Максим Лю.

У загальному командному заліку збірна Полтавщини посіла шосте місце, завоювавши 47 очок.