21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Команда Олександра Удовіченка: знайомство зблизька

Голова Подільської районної в м. Полтаві ради Євген Нагорний руйнує стіну між людьми та чиновниками.

«Бути в темі» й допомагати людям

Євгенові Нагорному не виповнилося ще й 34-х років, та за його плечима до краю насичене громадське життя. Додаймо сюди підприємницьку діяльність, міцну родину з двома дітьми – і отримаємо уявлення, чого здатна досягти молодість, помножена на бажання приносити користь людям.

Ще зі школи його приваблювали не просто таємниці економічної науки, а й можливість використання в ній інформаційних технологій. Тому вибір спеціальності «Економічна кібернетика» в Полтавському національному технічному університеті ім.Кондратюка Євген Нагорний зробив цілком обдумано. Але у вивчення теорії несподівано, хоча й дуже вчасно, втрутилася практика.

– Стався випадок, який докорінно перевернув моє життя, – згадує Євген Нагорний. – Якось 1 червня, у День захисту дітей, ішов повз парк «Перемога» й зустрів одного з друзів. Він попросив допомоги – потрібно було донести в парк кілька ящиків печива з «кондитерки». Виявилося, що студенти провели конкурс малюнка на асфальті, і печиво призначалося на подарунки дітям.

Відтоді Євген Нагорний з головою поринув у студентський волонтерський рух, познайомившись із такими ж небайдужими до людських проблем, як і сам. Зацікавився проблемами молодіжної політики й зрозумів, що в Полтаві вона потребує оновлених підходів. Чекати, що їх здійснить хтось, не став – узявся до справи з енергією та прагненням змін. У 2004–2006 роках Євген – член правління, голова правління Полтавської міської організації Народно-демократичної ліги молоді, 2007 року обраний головою обласної організації, з 2012 року – депутат Молодіжної Верховної ради України й член Президії Фонду волонтерів України.

Що приховує цей перелік особистого зростання? Активний ритм життя, численні заходи, зустрічі з небайдужими та креативними людьми. І, звичайно ж, досвід, який згодом так йому знадобиться: вміння об’єднувати людей навколо спільної мети, шукати найоптимальніших шляхів її досягнення.

– Завжди хотілося «бути в темі», брати участь у важливих процесах, адже це давало змогу допомогти людям, – говорить Євген. – Сприймав як вияв довіри, коли до мене зверталися з проблемами. Це давало стимул до постійного самовдосконалення.

Сама логіка життя вела Євгена Нагорного до лав команди, яка поставила за мету змінити в Полтаві застарілу систему влади. Обраний депутатом Подільської районної ради від «Рідного міста», він насамперед доклав максимум зусиль, щоб згуртувати жителів Левади. Мету поставив амбітну – перетворити її на найкращий мікрорайон Полтави, комфортний та безпечний для жителів. В активі молодого депутата – організація благодійних заходів для дітей, допомога з благоустроєм території, діяльність «Громадської варти», яка покликана зменшити кількість криміногенних проявів.

На допомогу прийшли сучасні технології, якими він так цікавився з юних літ. Євген та однодумці створили профільну спільноту в телефонному додатку «Вайбер», що дозволяє миттєво обмінюватися інформацією групі людей і так само миттєво реагувати на проблеми. Тож він завжди знає, що відбувається на території мікрорайону, безпосередньо від людей. З’явилися подібні спільноти і в інших, неблизьких куточках Подільського району, розширюючи межі охоплення його господарським оком.

Острови-селища навколо материка

Власне, чим вирізняється Подільський район з-поміж інших? Говорячи образно, його можна уявити у вигляді материка Левада-Поділ, оточеного островами-селищами.

Їх ще часто називають віддаленими районами: Червоний Шлях, Вороніна, Рогізна, Дублянщина, Новобудова, Пост-Островок, Лісок, Залізничників, Крутий Берег, Вакуленці.

Що ж, вони справді віддалені від центру, але живуть там такі ж самі полтавці. І їх чимало – понад 20 тисяч. Та справа не лише в кількості, а й у певних «ментальноострівних» особливостях населення:
– Тамтешні люди звикли, що міська влада тривалий час на них фактично не звертала уваги, – зауважує Євген Нагорний. – Як наслідок – кілька постійних проблем: недостатньо насичене транспортне сполучення, невідремонтовані дороги, старі електромережі, не здатні витримати навантаження.

Поступово розв’язувати проблеми селищ – безпосередній обов’язок і щоденна робота голови Подільської райради. Він збирається виконувати її в тісній спів-праці з органами самоорганізації населення.

– Ці представницькі об’єднання жителів мають вирішувати питання, до яких не доходять руки міської, а іноді й районної рад, – говорить Євген Нагорний. – Адже хто краще знає свої проблеми і може швидше згуртувати для їх розв’язання людей, ніж самі люди? Вони можуть, наприклад, підказувати владі, що потрібно зробити для громади, наводити на своїй території благоустрій, контролювати якість житлово-комунальних послуг. Коротше кажучи, повноважень чимало. А повноваження – це важелі впливу на свою долю.

Голова райради зізнається, що зацікавлений у розвитку цих первинних ланок народовладдя: прямий зв’язок з людьми робить його роботу ефективнішою. Звичайно, не в усіх селищах прагнення об’єднуватися розвинуте на належному рівні. Як позитивне явище Євген Нагорний виділяє діяльність голови органу самоорганізації населення селища Вороніна Лариси Карпової.

Ламаючи стіну між людьми й чиновниками

– Намагаюся дотримуватися правила – бути ближче до людей, – наголошує Євген. – Тому проблеми, які хвилюють полтавців, вивчаю не лише в кабінеті, а й під час регулярних зустрічей. Мені так комфортніше, коли обличчям до обличчя. Бачу, що багато хто це сприймає зі здивуванням, бо не звикли бачити «живих» представників влади. Так, за попередні роки між чиновниками й людьми постала стіна. Кожного разу переконуюся, що її потрібно ламати вперто й послідовно. Від цього виграють усі.

Як перший крок у цьому напрямку новообраний голова організував у Подільській райраді гарячу інформаційну лінію. Для ефективнішого розв’язання своїх проблем жителі району можуть звертатися за телефоном (066) 209-08-88. Їх уважно вислухають, невідкладні питання якомога швидше візьмуть до виконання. Якщо ж звернення стосуються роботи не районних, а лише міських служб, негайно повідомляють їм і надалі тримають ситуацію на контролі.

Ще одним винятково дієвим видом діалогу стали виїзні прийоми. Євген Нагорний відродив їх із забуття відразу після обрання на посаду голови райради два місяці тому. Почавши з добре знайомої Левади, він уже встиг побувати в кількох селищах, зустрівшись із їхніми жителями.

– На Дублянщині та в Новобудові людей турбують проблеми асфальтування доріг, обрізки дерев, облагородження дитячих майданчиків, встановлення світлофорів. Жителі Крутого Берега та Вакуленців порушили питання щодо ремонту дорожнього покриття в селищах, заміни ламп на вуличних ліхтарях, спилювання аварійних дерев, налагодження транспортного сполучення з містом. Включив ці проблеми в робочий план.

Загалом, говорить Євген, він намагається розв’язувати проблеми якомога швидше, щоб не встигали накопичуватися. Допомагають об’єднані зусилля однодумців з команди Олександра Удовіченка «Рідне місто».

Один з недавніх прикладів: після звернення жителів щодо відсутності освітлення на вулиці Анатолія Кукоби, 22, разом з членом команди «Рідне місто», керівником КП «Міськсвітло» Романом Кикотем одразу ознайомилися з ситуацією на місці. Уже найближчим часом проблема буде розв’язана.

Постійно проводить голова Подільської райради і зустрічі з головами ОСББ. І знову ж таки участь у них начальника КАТП-1628, ще одного члена команди «Рідне місто» Тараса Бойка, дала змогу пришвидшити укладання договорів на вивезення сміття, встановлення нових баків та налагодити графіки роботи.

…Робочий день голови Подільської райради починається о 8.00. Коли ж закінчується, Євген Нагорний не знає: сьогодні останній телефонний дзвінок від полтавців був о 22-й, учора – о 21.45.

Ну що ж, сподіваюся, довіряють, каже Євген. Значить, стіна байдужості до людських клопотів, штучно зведена в Полтаві, дає тріщини. Треба ламати далі, вперто й послідовно.

Денис Компанієць
Іван Мольченко, 14.02.2019, 14:56227
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень