21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Із апаратної наради: про бурульки, інклюзивну освіту та грип

11 лютого в приміщенні виконавчого комітету Полтавської міської ради відбулася чергова апаратна нарада.

Про бурульки

Першим на ній порушили питання ліквідації снігових брил і бурульок на дахах полтавських будинків. Як доповів начальник КП «ЖЕО №2» Олександр Ландар, від початку зими підприємство по місту організувало збивання за допомогою спецтехніки бурульок і снігових мас зі 140 будинків. Роботи тривають, їх проводять як у будні, так і у вихідні. Працюють на об’єктах не тільки фахівці ЖЕО №2, а й професійні альпіністи. На сьогодні вони очистили 42 будинки. У вихідні з застосуванням вишок бурульки збиті на 24 спорудах. У планах підприємства також залучити професійних альпіністів до очищення дахів іще 32 будівель.

Щоправда, власники приміщень зі скляними дахами чи балконами, наприклад, як на Соборності, 30/12, не завжди дозволяють спеціалістам виконувати такі роботи над своїм житлом. Це наражає перехожих на небезпеку, створює загрозу для їхнього здоров’я, а то й життя. Хоча якщо й немає таких перепон, гарантії, що небезпечні брили, які нависають над головами людей, приберуть вчасно, немає теж. Приклад – смертельне травмування 82-річного чоловіка на вулиці Гребінки, 24-Б. За словами Олександра Ландаря, КП «ЖЕО №2» зверталося до управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськвиконкому щодо необхідності прибрати льодові нарости на цій будівлі. Однак роботи так і не були проведені. Не відповіли в управлінні й на звернення «ПВ». Редакція просила надати контакти підприємств, до яких полтавці, готові заплатити за послугу самостійно, могли б звернутися, аби тільки на їхньому будинку позбивали бурульки. Такі юридичні особи в місті точно є. Але інформації про них управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськвиконкому не надало. Зате його начальник Володимир Леонов повідомив присутнім на апаратній нараді, що з початку 2019 року на ліквідацію загроз життю й здоров’ю громадян зі зняття снігових мас і бурульок у важкодоступних місцях по відповідній програмі використано близько 260 тис. грн:
– Виконано очищення 211 будівель, із них – дев’ять дитячих садків, 20 шкіл, два заклади молоді та спорту, одна поліклініка та дві лікарні. Роботи тривають. Нині по місту працює три спецмашини ДСНС України в Полтавській області. Техніка стара й часто виходить із ладу.

Про інклюзивне навчання

Обговорили під час апаратної наради й питання інклюзивної освіти в Полтаві. Начальник управління освіти Юрій Матвієнко доповів, що на сьогодні в обласному центрі діють уже 14 закладів із інклюзивними класами (№№ 4, 5, 7, 14, 15, 18, 19, 20, 22, 28, 34, 37, СНВК № 26, 45) та два заклади дошкільної освіти (СНВК №№ 23, 45) з інклюзивними групами. Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади (питань діяльності та розвитку гуманітарної сфери) Людмила Бойченко з команди Андрія Матковського додала, що в місті також є організація «Зернятко», яка опікується проблемами дітей із розладом аутистичного спектру, і 12 лютого на базі загальноосваітньої школи №2 для таких учнів нею був відкритий ресурсний клас.

– Упродовж останніх років кількість дітей із особливими освітніми потребами, охоплених інклюзивним навчанням, постійно зростає, – розповів Юрій Матвієнко. – Якщо у 2015–2016 навчальному році їх було 45, то у 2018–2019-му – 107 (наступного навчального року, як передбачається, ця кількість збільшиться на 40%). Для надання таким дітям якісної освіти введено 56 ставок асистента вчителя та п’ять ставок асистента вихователя, створено команди психолого-педагогічного супроводу для кожної дитини з залученням батьків, організовано корекційно-розвиткові заняття, які проводять понад 80 різноманітних спеціалістів: логопедів, психологів, дефектологів, учителів фізкультури, ритміки тощо.

Усі діти, охоплені інклюзивним навчанням, забезпечуються безоплатним гарячим харчуванням, вартість якого збільшена з 17 до 20 грн.

Із вересня 2018 року в Полтаві також почав працювати «Інклюзивно-ресурсний центр», де спеціалісти надають комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дітей із особливими освітніми потребами. На сьогодні її вже отримали понад 40 маленьких полтавців. Штат ІРЦ – сім осіб: три психологи, два дефектологи, два логопеди. Іще кілька посад залишаються вакантними – спеціалісти до центру приймаються на конкурсній основі, а декого з претендентів це відлякує.

Крім того, за словами начальника управління освіти, в інклюзивно-ресурсному центрі є потреба в придбанні відеокамер для запису проведення прийомів, комп’ютерної техніки та деякого іншого обладнання, тому з міського бюджету на 2019 рік закладу виділено 65,5 тис. грн.

Полтавські освітяни продовжують роботу зі створення ресурсних кімнат у школах із інклюзивними класами й забезпечення їх необхідним обладнанням. Щоб підвищити доступність навчальних осередків, у проектах капітального будівництва передбачають влаштування пандусів.

Про грип та ГРВІ

Заслухали під час апаратної наради й інформацію щодо епідеміологічної ситуації в обласному центрі з захворюваністю на грип та гострі респіраторно-вірусні інфекції та забезпечення виконання заходів щодо їх профілактики. Сергій Котов повідомив, що на сьогодні ситуація з захворюванням на грип та ГРВІ в місті стабільна, є підстави сподіватися, що перевищення епідпорогу не буде:
– Із жовтня 2018-го по січень 2019 року показники захворюваності були нижчими за епідемічний поріг. Померлих унаслідок захворювання на грип не зареєстровано. Станом на 8 лютого показники ГРВІ становлять 44,8 на 10 тисяч населення, що нижче епідпорогових на 59%. Минулого тижня захворіло 1268 осіб, із них – 803 дітей (63%). Зважаючи на те що головним чинником попередження сезонного сплеску захворюваності на грип є імунопрофілактика, у передепідемічний період по місту було щеплено 706 осіб, із них понад половина – медичні працівники. Також упродовж осінньо-зимового періоду проводиться постійно санітарно-освітня робота. Виконання заходів щодо профілактики та боротьби з грипом та ГРВІ перебувають під постійним контролем управління охорони здоров’я.

Світлана Анатольченко

За півтора місяця, що минули від початку року, через невчасне очищення дахів від снігу та бурульок у Полтаві постраждало десять осіб, серед них – діти 6, 7 та 15 років. Та дівчинка, у котрої стан здоров’я після травмування був найважчим, уже переведена з реанімації до загальної палати. Іншим постраждалим лікування надане в повному обсязі, вони виписані додому, повідомив начальник управління охорони здоров’я міськвиконкому Сергій Котов.
Іван Мольченко, 14.02.2019, 15:31139
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень