19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

«Бюджет участі-2019»: нові правила — більші можливості

11 лютого в стінах КО «Інститут розвитку міста» відбулося чергове засідання робочої групи з питань партиципаторного бюджетування, яке провів її голова, заступник голови фракції «БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді Олександр Глазов. Участь у засіданні також узяли представники структурних підрозділів міськвиконкому – відповідальні виконавці реалізації проектів-переможців минулих років.

Коригування певних аспектів провадження громадського бюджету в місті, внесення змін до чинного Положення про конкурс, пошук шляхів удосконалення окремих пунктів документа, а також розробка алгоритму підвищення ефективності «Бюджет участі» у Полтаві – основні теми робочої наради.

На засідання запросили також експерта Польсько-української фундації співпраці ПАУСІ Ірину Стасюк. Вона розповіла про те, як важливо, щоб громада та влада були у взаємодії:
– Попередньо ми вже зустрічалися з жителями Полтави на воркшопі з питань розвитку та вдосконалення «Бюджету участі» у вашому місті. Вони винесли пропозиції щодо підвищення ефективності громадського бюджету, а також указали на низку прогалин та проблем у Положенні. Під час внесення змін до документа фахівці врахували всі думки потенційних авторів проектів, тому наше завдання сьогодні – «пройтися» кожним пунктом Положення та внести свої обґрунтовані пропозиції.

Учасники звернули увагу на склад робочої та експертної груп. Наприклад, остання буде складатися лише з очільника цієї групи, відповідального фахівця з питань «Бюджету участі», а також представників структурних підрозділів міськвиконкому.

Говорили на засіданні і про зміст Положення. Члени робочої групи внесли пропозиції щодо зміни вікових обмежень подачі проектів, голосування за них, постійне звітування за встановленою формою, а також введення нового поняття «мікропроект».

– «Мікропроект» – це проект, кошторис якого не буде перевищувати 100 тис. грн. Під цю категорію може підпадати проведення різноманітних фестивалів, конкурсів, виставок тощо, – зазначив Олександр Глазов. – Це досить слушно, адже не всі автори можуть освоїти 500 тис. грн – обсяг маленьких проектів. Окрім того, на перспективу ми хочемо виокремити дитячий бюджет участі.

Серед іншого під час засідання члени обговорили низку організаційних питань. Незабаром відбудеться наступна зустріч, аби остаточно відкоригувати пункти документа та винести Положення на затвердження сесії Полтавської міської ради.

Юлія Романенко
Іван Мольченко, 18.02.2019, 16:26198
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень