20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

«Прощай, Афган»

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Дата ця символічна, адже сама цього дня було завершене виведення радянських військ з Афганістану. Відтак цього року відзначаємо вже 30-ту річницю події, яка поклала край десятирічній кривавій війні. Однак ця рана досі продовжує ятрити серця полтавців, адже 89 наших земляків не повернулися з тієї війни, сотні втратили здоров’я, стали інвалідами.

Напередодні в Палаці дозвілля «Листопад» відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 30-річчя виведення військ з Афганістану. Тут зібралися ветерани бойових дій та члени їхніх сімей, учасники АТО, громадськість. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих.

Зі словами подяки всім, хто з честю виконав свій громадянський і військовий обов’язок, звернулися секретар міської ради Олександр Шамота, керівник фракції БПП «Солідарність» у міській раді Андрій Матковський, військовий комісар Полтавського об’єднаного міського військового комісаріату Олександр Турченко, заступник голови ГО ветеранів війни в Афганістані та учасників бойових дій Володимир Криворучко, голова координаційної ради ГО учасників АТО Полтавської області Віталій Турпітько, старший інспектор ГКЗ БПСПОП «Полтава» ГУНП у Полтавській області Євген Шпірко.

Почесними грамотами виконавчого комітету Полтавської міської ради з врученням нагрудного знака відзначено велику групу учасників бойових дій – за сумлінну службу, мужність і патріотизм, відданість територіальній громаді міста та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ще близько 20 бійців отримали Відзнаки Президента України «За участь в антитерористичній операції» – за особистий внесок у проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

А потім зал вітав учасників концертної програми «Прощай, Афган». Перед присутніми виступили вихованці творчого центру Наталії Май, танцювальний ансамбль «Гарний настрій», заслужена артистка України Олена Білоконь. А окрасою вечора став виступ лауреата багатьох всеукраїнських конкурсів, вокально-інструментального ансамблю воїнів-афганців «Долг» з Тернополя. У його виконанні прозвучали як уже відомі пісні про війну в Афганістані, які стали візиткою колективу, так і нові твори, створені учасниками ансамблю. Тож проводжали присутні гостей з Тернополя стоячи!

Віталій Скобельський, 18.02.2019, 16:35251
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень