21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Перспективні, амбітні, талановиті: на «Зимовій Студреспубліці» молодь Полтавщини обговорила шляхи розвитку громадянського суспільства

Зосередження неймовірної молодіжної енергії, інтелектуальний штурм, безліч тренінгів та обговорень, нові знайомства та спільні пошуки відповідей на важливі запитання. Усе це про VIII Полтавський етап проекту «Зимова Студреспубліка». Протягом трьох днів найактивніша молодь Полтавщини шукала прогресивні шляхи розвитку громадянського суспільства України.


Із 8 по 10 лютого в Олефірівці Миргородського району проходила найінтелектуальніша подія зими на Полтавщині – VIII етап проекту «Зимова Студреспубліка». Цього року її темою обрали «Прогресивні способи громадянської солідарності на Полтавщині». До обговорення долучилися 40 представників студентської молоді Полтавщини та 20 експертів.

Захід відбувся за сприяння управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради. Начальник управління від команди Андрія Матковського Олена Бабенко зазначила, що обрана проблематика надзвичайно актуальна нині в Україні, а відтак потребує прогресивних поглядів на її розв’язання:
– «Студреспубліка» – це така собі модель політичного життя, де молодь може зануритися в процеси державотворення, висловити свою думку з тих чи тих питань, реалізувати цікаві ініціативи, – зазначила Олена Миколаївна. – Тема громадянської солідарності, яку розглядали на цьому етапі «Студреспубліки», сьогодні дуже актуальна, і кому, як не молоді, знаходити шляхи розв’язання цієї проблеми, пропонувати свої способи об’єднання громадян.

Робота учасників «Зимової Студреспубліки» була розподілена на три дні. Протягом цього часу молодь обговорювала, що таке солідарність, які її цілі, чи потрібна вона тепер та які дає можливості. На молодь чекали різномантні факультативи та тренінги, що стосуються соціально-економічного партнерства.

Під час факультативів учасники заходу також розглядали поняття громадянської солідарності на Полтавщині в історичному розрізі та сучасні практики громадянської солідарності в суспільстві. Окрім того, на молодь чекала робота в групах, де спільно обговорювали проблеми зазначеної тематики та напрацьовували власні проекти громадянської солідарності.

Кожен учасник Полтавської «Зимової Студ-республіки» приймав самостійне рішення стосовно поставлених проблем, виробляв власну думку на основі практичного досвіду, відстоював її під час роботи в групах. Усі учасники мали змогу консультуватися з представниками ігротехнічної групи та експертами. Усі консультації носили суб’єктивний характер.

Колись учасник, а нині експерт «Студреспубліки», заступник голови фракції «БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді Олександр Глазов згадує: саме тут уперше усвідомив, чого хоче досягти в житті. Говорить: «Студреспубліка» – чудова платформа для реалізації молоді як особистостей та втілення найцікавіших ініціатив:
– Це реальний майданчик, який дає молоді змогу розвиватися і не боятися тези, що за молоддю майбутнє. За молоддю вже нинішній день, тому діяти потрібно негайно. Саме на «Студреспубліці» активна молодь може розкрити свій потенціал, у спільному обговоренні може народитися справді дієвий інструмент розвитку громадянського суспільства. І тут молодь може бути почута, а ідеї взяті до уваги.

Організатори триденної дискусії зазначають: роздроблення суспільства за різними ознаками швидкими темпами руйнує державу, тому надважливо знайти прогресивні методи солідаризації, на що і була спрямована тематика VIII Полтавського етапу проекту «Зимова Студреспубліка».

Юлія Романенко
Іван Мольченко, 18.02.2019, 16:46251
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень