21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Студентська «Ліга сміху» міста як можливість для розвитку полтавської молоді

Навесні цього року в обласному центрі стартують гумористичні змагання «Студентська ліга сміху». Коли та як проходитиме цей фестиваль, які взагалі плани щодо розвитку молодіжного гумору в місті, під час прес-конференції в комунальній організації «Інститут розвитку міста» 7 лютого розповіли журналістам члени організаційного комітету заходу.

Як повідомив член оргкомітету, заступник голови фракції «БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді Олександр Глазов, нещодавно в Одесі відбувся відбір команд на телешоу «Ліга сміху-2019». Узяти участь у ньому прибули гумористи з восьми країн (66 населених пунктів). Усього 216 колективів. Полтаву представляли чотири: «Аспірин» «Французи», «СМТ» та «Fazzers». Остання гарно проявила себе й, як жартома зазначив учасник «Fazzers» і член оргкомітету Андрій Боблях, неочікувано для всіх і для себе разом із ще 13 командами потрапила в сезон:
– Ми їхали більше спілкуватися щодо студентської «Ліги сміху» в нашому місті. А заодно хотіли виступити, тому що завдяки дитячій «Лізі сміху», яку проводимо в Полтаві, у нас з’явився цікавий проект – два батьки, два сини, які порушують чоловічі, сімейні питання. Ми презентували його – людям сподобалося. Потрапили в сезон. Особливість останнього в тому, що вперше за п’ять років «Ліги сміху» буде такий собі тренер-джокер, тобто щоразу це місце займатиме нова особа. Нас вибрала Олена Кравець, але далі, на гру, що призначена на 24 лютого, прийде хтось інший.

Загалом полтавцям дуже сподобалося на одеському фестивалі. Велику роль у цьому відіграло серед іншого те, що його публіка, за словами учасників, підготовлена, адже тут і студентська «Ліга сміху» є, і регіональна, і телепроект тощо. У Полтаві ж такої платформи для розвитку гумору в молодіжному середовищі не вистачає. Колись було чимало команд КВН, але це зовсім інший формат. Тож студентство треба готувати саме до «Ліги сміху», зазначили члени оргкомітету.

– Раніше ми організовували «Лігу КВН», у якій не тільки випускали команди, які хочуть виступати, на сцену, а й займалися цими колективами, навчали, як правильно писати гумор, – поділився представник «Fazzers» Іван Ксенжук. – Це тільки здається, що створити його легко. Насправді ні. Це окрема професія. Є певні критерії, схеми написання тощо. На жаль, тенденція така, що молодіжний гумор у Полтаві, за статистикою, занепадає. Інколи «вистрілюють» самоуки, але таких людей мало. В основному молодь потребує, щоб їй розповідали, як правильно писати гумор, підштовхували, допомагали йти далі.

Це можна було б робити в рамках «Студентської ліги сміху». Тому під час відбору в Одесі члени команди «Fazzers» активно працювали над тим, аби в Полтаві була створена така платформа, щоб молоді гумористи змогли здобувати тут навички, щоб на ній «спалахували» нові «зірки», котрі представлятимуть наше місто по Україні.

Як повідомив журналістам Андрій Боблях, на сьогодні «Ліги сміху» дозволили робити скрізь. Але не скрізь узялися за цю справу, адже не в усіх є бажання займатися цим, нічого не заробляючи, просто для того, щоб, як-то кажуть, нести добро людям.

– У нас є бажання й можливість допомагати молоді розвиватися, – зауважив Іван Ксенжук. – Із колективами працюватимемо і я з Андрієм, і головний редактор, віце-чемпіон «Ліги сміху» в складі команди «Гостиница 72» Денис Ловчев, який добре зарекомендував себе у творчому плані.

Крім того, започаткована в Полтаві ліга допомагатиме колективам вирішувати фінансові питання, додав Андрій Боблях:
– Ми вже майже 20 років займаємося гумором і знаємо, що таке стартувати, коли в тебе немає грошей. Це дуже важко. Навіть виїхати на якийсь фестиваль чи в інше місто виступити – це витрати. Ми шукатимемо людей, які полюбляють гумор і бажають підтримати молодь Полтавщини, які зможуть допомогти тій чи тій команді в придбанні форми, реквізиту тощо.

За словами Олександра Глазова, деякі команди пробували займатися цією справою самостійно, але витрати в них були чималі. Полтавська ж «Студентська ліга сміху» створить для переможців місцевого фестивалю умови для презентації себе не тільки в регіоні, а й за його межами. Команди відправлятимуть у поїздки за сприяння міської влади.

– Полтавська міська рада робить усе можливе, щоб підтримати цей проект, створити для нашої молоді відповідну платформу, – наголосив депутат. – Ми спільно працюватимемо, щоб отримати результат – гарні колективи, які представлятимуть наше місто, перемагатимуть, розвиватимуться далі, набуватимуть досвід, і спонсорувати інші, нові команди Полтави. Молодіжний гумор у місті треба розвивати.

Перший фестиваль «Студентська ліга сміху» в Полтаві планують провести 4 березня в міському Будинку культури. Нині організаційний комітет уже виготовив афішу-запрошення на кастинг команд та оголосив початок прийому заявок. Реєструватися для участі в гумористичному змаганні запрошують колективи з різних куточків Полтавщини. Головна умова – щоб у складі команди було не менше 80% студентства. Його ж вік неважливий. Це можуть бути й учорашні випускники шкіл, і ті, хто здобуває вже другу-третю фахову освіту. В оргкомітеті зазначають: не варто соромитися показати себе, навіть якщо за плечима небагато сценічного досвіду. У гала-концерті на одеському фестивалі, наприклад, виступав колектив, якому лише вісім місяців. Триватиме реєстрація до 10 березня. Подати заявку можна через соціальні мережі, Telegram-канал, особисті профілі членів організаційного комітету в Instagram. У результаті відбору в сезоні залишиться 10–12 колективів. Із ними працюватимуть полтавські тренери, цікаві й навіть неочікувані, інтригують організатори. Призовий фонд заходу – приблизно 20 тис. грн.

Світлана Анатольченко
Іван Мольченко, 18.02.2019, 16:53213
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень