21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Презентували скарби Кочубеїв

20 лютого в обласному центрі розпочалися заходи, присвячені 100-річчю Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) ім.М.Ярошенка. Старт їм дав спільний ПХМ та Полтавського краєзнавчого музею ім.Василя Кричевського проект «Скарби палацу Кочубеїв».

На його відкриття до художнього музею зібралися сотні людей: представники місцевої влади, мистецька та наукова інтелігенція Полтави, колеги по музейній справі, гості з Диканьки, журналісти. Відкрили захід чарівними мелодіями світової класики у виконанні студентів музичного училища ім.М.Лисенка. Крім того, оскільки цей день не тільки ознаменований радістю 100-річного ювілею ПХМ, а й нагадує про трагічні події кількарічної давнини, на початку заходу присутні вшанували пам’ять полеглих за незалежність України героїв хвилиною мовчання.

Вітаючи гостей закладу, директор Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) ім.М.Ярошенка Ольга Курчакова зазначила, що міжмузейний проект «Скарби палацу Кочубеїв» покликаний привернути увагу до визначних пам’яток української культури, якими володіє наше місто, історії розбудови полтавських музеїв та шляхів формування їхніх безцінних зібрань. Так склалося, що долі художнього й краєзнавчого музеїв виявилися тісно переплетеними. Ці заклади мають спільні колекції, музейні збірки між ними неодноразово перерозподілялися. Потрапили під розподіл і речі з палацу Кочубеїв. Для розвитку ПХМ мистецькі цінності з колекцій цього старовинного козацько-старшинського роду відіграли велику роль. Вони, по суті, стали другим за значенням після збірки Миколи Ярошенка джерелом комплектування музейних фондів.

– На сьогодні ми не можемо назвати точну цифру, скільки в нас речей із палацу Кочубеїв, як, власне, не можуть цього зробити й фахівці краєзнавчого музею, – сказала Ольга Курчакова. – Спочатку нарахували 41 експонат, на сьогодні виявили вже 54, і це точно не остаточні дані. У нас чимало недослідженого, тож попереду – іще багато роботи, яку треба виконати, аби чітко розуміти джерела утворення фондової збірки.

Виступаючи на відкритті, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів (питань діяльності та розвитку гуманітарної сфери) з команди Андрія Матковського Людмила Бойченко зауважила, що міська влада робила й робитиме все можливе для того, аби Полтавський художній музей (галерея мистецтв) ім.М.Ярошенка залишався одним із кращих не лише в обласному центрі, а й в Україні:
– Нині ми відзначаємо 100-річний ювілей закладу. Це визначна подія. І з нагоди неї на полтавців та гостей міста очікує низка важливих і цікавих заходів. Це і наукова конференція, й урочиста академія, і різноманітні фондові виставки. Вони будуть проведені впродовж 2019 року.

Депутат Полтавської міської ради, представниця команди Олександра Удовіченка «Рідне місто» Світлана Нестуля зауважила:
– Завдяки цій події Полтава повертає собі статус міста з високою культурою. Ми як представники влади будемо й надалі підтримувати заходи, важливі й із погляду мистецтва, і з погляду глибшого вивчення історичного минулого. Увага до культурної спадщини для нас невіддільна від розвитку економічної, соціальної та комунальної сфер.
Після урочистої презентації проекту гостей запросили ознайомитися зі скарбами палацу Кочубеїв, представленими в залах ПХМ, під час тематичної екскурсії.

Світлана Анатольченко
Іван Мольченко, 21.02.2019, 11:11275
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень