21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Міська влада забезпечила полтавців безплатними МРТ і КТ

За півтора місяця, що минули від початку року, у медичному лікувально-діагностичному центрі «Медіон» у Полтаві безплатно, відповідно до міської цільової програми «Сучасна медична діагностика» на 2019 рік, провели магнітно-резонансну та комп’ютерну томографії приблизно півтисячі городян.

Щоб дізнатися, у яких умовах люди отримують цю послугу, наскільки ефективно використовуються кошти міського бюджету, 13 лютого до цього закладу завітали депутати Полтавської міськради Андрій Матковський, Олександр Глазов (фракція «БПП «Солідарність»), Олександр Кудацький (фракція «Рідне місто») та начальник управління охорони здоров’я міськвиконкому Сергій Котов.

Щоб пройти безплатну МРТ чи КТ у «Медіоні», пацієнтові потрібно звернутися до відповідальної особи в тому закладі, який бере участь у міській програмі. Це 1-ша міська клінічна лікарня, 2-га міська клінічна лікарня, 3-тя міська клінічна поліклініка, 4-та міська клінічна лікарня, 5-та міська клінічна лікарня, дитяча міська клінічна лікарня, міський клінічний пологовий будинок, комунальний заклад «3-тя міська клінічна лікарня м.Полтави». Направити до такої відповідальної особи, визначивши необхідність проведення означеної діагностики, може сімейний лікар або лікар вищезгаданого закладу. Після отримання направлення пацієнтові треба записатися на томографію, зателефонувавши до call-центру «Медіона». Там призначать дату і час, розкажуть, які документи слід принести з собою. Як правило, більше дня чекати не доводиться. За необхідності ж надання екстреної допомоги МРТ/КТ проводять у день звернення. За бюджетні кошти в медцентрі роблять комп’ютерну або магнітно-резонансну томограму головного мозку, хребта, органів грудної клітки, суглобів, черевної порожнини, а також КТ органів тазу.

– Люди, які звертаються до нас за направленнями, часто перепитують, чи справді непотрібно платити за діагностику, – розповіла керівник центру «Медіон» Еріка Свирида. – Вони дивуються, не вірять, що таке насправді може бути. Ми їх запевняємо, що не треба платити ні копійки. Люди дуже вдячні, бувало, деякі навіть плачуть від полегшення.

Серед пацієнтів, які звертаються до центру за міською програмою, є багато важкохворих. На лікування вони витрачають чималі кошти.
– Можливість зекономити для них виходить дуже суттєва, – зазначив Андрій Матковський. – МРТ/КТ лише однієї зони без направлення коштує 1040 грн. Але це не головне. Головне – те, що містяни отримують найкращу сучасну діагностику, яка дозволяє швидко й точно встановити діагноз, провести ефективне лікування. Наприклад, 6-річній полтавці, яка одержала травму голови через падіння бурульок, завдяки томографії, зробленій тут за міською програмою, своєчасно й правильно поставили діагноз, призначили лікування, і незабаром дитину вже випишують із лікарні. Така діагностика дуже важлива для збереження життя й здоров’я полтавців. Тому депутати міської ради за ініціативи нашої команди й прийняли цільову програму «Сучасна медична діагностика» на 2019 рік, виділені на неї 12 млн грн бюджетних коштів.

Реалізують цю програму в приватному медичному закладі, який виграв тендер, оскільки реформа медицини передбачає, що місцеві органи влади можуть скористатися можливостями не тільки комунальних підприємств. Із погляду ефективності використання бюджетних грошей це нині Полтаві вигідно. Щоб закупити таке ж сучасне обладнання, яке є в «Медіоні» й немає в жодній комунальній лікарні обласного центру, треба сотні мільйонів гривень. Фінансової спроможності в міста для цього немає.

– Ми за господарський підхід до розв’язання проблеми, – зауважив Олександр Кудацький. – Краще забезпечити роботу апарату в одному місці й зекономити кошти міського бюджету. Спрямуємо їх на інші, не менш важливі потреби медичної сфери – утеплення приміщень лікарняних закладів, придбання необхідного інвентаря.

За день у центрі обслуговують за направленням у середньому 30–40 осіб.

Словом, робота налагоджена, усі питання оперативно й фахово вирішуються.
Віолета Скрипнікова, 21.02.2019, 11:18332
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень