21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Команда Олександра Удовіченка почала впроваджувати в Полтаві систему «Електронний квиток»

Інновація якісно змінить ситуацію в сфері громадського транспорту.

Минулого тижня конкурсний комітет визначив підприємство, яке встановить обладнання для впровадження в Полтаві системи «електронний квиток». Переміг дніпровський «УКР-СПЕЦ-СОФТ» – єдина компанія в масштабі України, якій під силу подібна робота. Вона вже успішно реалізувала це завдання в Чернігові, Житомирі, Тернополі.

Що ж таке, власне, електронний квиток? Це картка, якою пасажири оплачуватимуть проїзд. У салоні автобуса чи тролейбуса, недалеко від дверей, встановлюються валідатори – сканувальні пристрої, які її зчитуватимуть. Інформація надходитиме на сервери для подальшого аналізу.

Спочатку, доки пасажири звикнуть, валідатор видаватиме паперовий квиток, на якому будуть вказуватися маршрут, час і місце поїздки. Згодом оплату проїзду фіксуватиме сама картка.

Картки можна буде придбати у спеціально відкритих представництвах фірми, у водія та кондуктора, поповнити – через термінали, інтернет, центральний офіс компанії, що обслуговує. Соціально незахищеним полтавцям міська влада видасть картки безплатно. Щоб її не використала стороння особа, ця картка міститиме дані особи та її фотографію.

Інновація розв’яже низку проблем у сфері громадського транспорту. У цьому переконаний заступник міського голови, член команди «Рідне місто» Олексій Чепурко:
– Електронний квиток – мій давній задум, з яким я прийшов на цю посаду. Завдяки ньому ми матимемо повний контроль за пасажиропотоком. Ми дізнаємося, скільки насправді у нас пільговиків та який рівень завантаженості тих чи тих маршрутів залежно від часу доби. Це дозволить налаштувати маршрутну систему міста на максимальну ефективність, а в перспективі – прив’язати вартість проїзду до пройденої відстані. Тобто люди будуть платити менше, а серед перевізників зникне корупційна складова. Транспортна сфера наблизиться до потреб полтавців. Її подальший розвиток базуватиметься не на основі цифр, узятих зі стелі, а на основі незаперечно зафіксованих даних.

Електронний квиток дасть ще кілька переваг. Наприклад, для пільговиків, серед яких і учасники АТО. Вони уникнуть не завжди привіт-ного спілкування з водіями, адже тепер останні не матимуть справи з живими грошима та не зможуть висаджувати пільговиків, як часто робили до цього.

Також електронний квиток дозволить батькам відслідковувати маршрут дітей-школярів і не хвилюватися за місце їх перебування. Орієнтиром стане час здійснення платежів.

Спочатку сканувальними пристроями обладнають комунальний транспорт – 80 тролейбусів і автобусів. Потім настане черга всіх приватних перевіз-ників. Процес непростий, триватиме, можливо, не один місяць, але Олексій Чепурко налаштований обов’язково довести його до логічного завершення.

Денис Компанієць
Іван Мольченко, 21.02.2019, 11:29204
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень