20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

На сесії міської ради активно дискутували, але знаходили компроміси

На 21-й сесії Полтавської міської ради сьомого скликання, що відбулася у вівторок, 19 лютого, депутати розглянули понад шість десятків питань, що стосувалися життєдіяльності міста.

У складі депутатського корпусу відбулися зміни, про що було повідомлено на початку засідання. Депутати задовольнили заяву свого колеги із фракції «БПП «Солідарність» Володимира Печериці щодо складення ним повноважень у зв’язку зі станом здоров’я. Голова Полтавської міської виборчої комісії Євген Ніколаєнко повідомив, що рішенням комісії повноваження Володимира Печериці як депутата було достроково припинено та обрано депутатом Полтавської міської ради, відповідно до виборчого списку партії, Тетяну Паутову.

На початку засідання традиційно, згідно з Регламентом, виступили громадяни, котрі попередньо записалися до виступу. Вони зверталися до депутатів зі своїми проблемами, котрі стосувалися переважно сфери житлово-комунального господарства, оздоровлення дітей, матеріальної допомоги.

Далі депутати затвердили порядок денний сесії зі змінами та доповненнями і перейшли до розгляду питань. Перш за все внесли зміни до показників міського бюджету на 2018 рік і затвердили звіт про його виконання. Незабаром він буде оприлюднений, і полтавці матимуть змогу ознайомитися, скільки коштів громади і на які потреби було витрачено торік. Також депутати внесли зміни до показників міського бюджету на 2019 рік, перерозподіливши залишки бюджетних коштів, які склалися станом на 1 січня 2019 року, у сумі майже 170 млн грн.

– Ми визначили пріоритетні галузі фінансування, і однією з головних стала сфера житлово-комунального господарства, – коментує голова найбільшої у міській раді фракції «БПП «Солідарність», член комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів Андрій Матковський. – Левова частина виділених на ЖКГ коштів піде на ремонт тротуарів, які перебувають у жалюгідному стані й давно його потребують. Комунальному підприємству «Полтаваелектроавтотранс» виділені кошти на придбання нових автобусів, а також на підтримку підприємства, адже зросла вартість енергоносіїв і на 40% з грудня минулого року була збільшена зарплата водіїв тролейбусів. Збільшене фінансування й освітньої галузі. Ми не тільки заборонили побори в школах і дитсадках, а й виділили кошти на поточні потреби освітніх закладів. Так, на додаткові потреби на придбання фарби, канцтоварів, мийних засобів, засобів гігієни тощо для дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів, вечірньої школи та спеціалізованих ЗНЗ виділено 8 млн грн. Кожен дитсадок і кожна школа отримали від 1 до 1,5 млн грн на капітальні ремонти приміщень. Також виділено кошти на підготовку оздоровчих таборів до відпочинку дітей. Не залишилися без уваги й заклади культури: цього року будуть відремонтовані міські бібліотеки й музеї. Серед іншого були виділені кошти на реконструкцію парку біля стадіону «Ворскла», де з’являться сучасні дитячі майданчики і нарешті відремонтують фонтан.

Депутати також внесли зміни і доповнення до низки міських цільових програм. Так, Програму соціального забезпечення та соціального захисту населення м. Полтава «Турбота» на 2019 рік доповнили пунктом щодо виділення одноразової матеріальної допомоги батькам (опікунам або піклувальникам) для реабілітації дітей з інвалідністю до 18 років, хворих на дитячий церебральний параліч та інші захворювання, яким у поточному році надано медичні послуги з реабілітації (лікування) у ТзОВ «Міжнародна клініка відновного лікування» м.Трускавець (за зверненнями). На ці цілі виділено 800 тис. грн.

Жваве обговорення викликало питання під непримітною назвою «Про внесення змін до рішень міської ради», яким пропонувалося надати дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок зі зміною цільового призначення. Мова йде про земельні ділянки на території колишніх артскладів, право оренди яких хочуть виставити на земельні торги. У противників цього рішення було два аргументи. Перший – на тій території є масові захоронення знищених фашистами у часи Другої світової війни полтавців, другий – якщо земельні ділянки будуть продаватися окремо, інвестори зведуть житлові будинки і не будуть зводити школи та дитсадки, яких у місті не вистачає. Стосовно першого роз’яснення колегам надав Андрій Матковський:
– Понад десять років тому територія колишніх артскладів була надана в оренду підприємству «21 століття», яке за цей час сплатило до міського бюджету понад 8 млн грн, але через кризу нічого не збудувало. Перед тим як прийняти таке рішення, міська рада замовила Комунальному закладу «Центр охорони та досліджень пам’яток археології» Полтавської обласної ради проведення пошукових заходів на всій території артскладів. Роботи тривали впродовж літа 2006 року, було викопано багато пошукових траншей і жодних останків не виявлено. Саме тому й прийняли відповідне рішення. Щоб знову земельна ділянка майже в центрі міста не стояла пусткою, цим рішенням пропонується зробити перший крок для визначення земельних ділянок, які ми зможемо виставити на аукціон.

Депутат із фракції «Рідне місто» Едуард Волков додав, що є безліч юридичних запобіжників, якими можна перестрахувати територіальну громаду у плані поваги до пам’яті про загиблих і забезпечення умов розвитку інфраструктури.

– Наголошую, що на сьогодні мова йде тільки про проект землеустрою, що дасть змогу зробити всі необхідні роботи, у тім числі й щодо масових захоронень, і запустити процес по цій території, – зазначив він.

Побоювання щодо відсутності об’єктів інфраструктури при забудові території артскладів розвіював секретар міської ради Олександр Шамота:
– У проекті рішення є три додатки, у кожному з них є договір оренди, у якому ми можемо прописати будь-які умови, у тім числі будівництво дитячих садків, шкіл. У місті справді є потреба в дитсадках, і забудовник буде розуміти, що він не зможе дорого продати нерухомість, якщо там не буде інфраструктури.

Зрештою рішення було прийняте.

Депутати також відновили Програму молодіжного стажування в органах місцевого самоврядування.

По закінченні сесії керівники фракцій коаліції прокоментували її хід і прийняті рішення.

Олександр Шамота, секретар міської ради:

– Дякую депутатському корпусу за злагоджену роботу. Укотре ми переконалися, що депутати готові, можуть і працюють на благо територіальної громади. Рішення, які були сьогодні прийняті, вважаю абсолютно виваженими, компромісними і такими, що прийняті в інтересах громади.

Андрій Матковський, голова фракції «БПП «Солідарність»:

– Сьогодні депутати затвердили звіт про виконання міського бюджету 2018 року і поставили перед відповідальними працівниками міськвиконкому завдання оприлюднити цю інформацію, щоб полтавці змогли ознайомитися, куди і скільки коштів було спрямовано. Приймаючи бюджет 2019 року, депутати відмовилися від великого проекту реконструкції частини вулиці Соборності, оскільки ми вважаємо, що спочатку треба відремонтувати всі дороги і тротуари в Полтаві, а вже потім займатися заміною плитки і наводити порядок у центральній частині міста. Додаткові кошти було виділено на ремонти лікарень, закупівлю нового транспорту. Було прийнято низку важливих програм, серед яких Програма молодіжного стажування в органах місцевого самоврядування. Зміни, які сьогодні відбуваються у су-спільстві, зокрема і в Полтаві, потребують нового, молодого, погляду. Реалізація зазначеної програми дасть змогу створити резерв кадрів, щоб залучати до роботи молодих спеціалістів.

Світлана Нестуля, голова фракції «Рідне місто»:

– Сфера ЖКГ нині перебуває під опікою команди Олександра Удовіченка «Рідне місто», і ми, як ніхто, розуміємо, що вона потребує найкардинальніших змін. Ми не боїмося про це говорити полтавцям відкрито. Завдяки твердій позиції члена команди, заступника міського голови з питань ЖКГ Олексія Чепурка на сесії виділено кошти, щоб поступово зрушити задавнені проблеми з мертвої точки. Відразу все добре стати не може, але ми не боїмося відповідальності, діємо, системно змінюючи ситуацію. Дякуємо депутатам, які підтримали наші ініціативи щодо виділення коштів на потреби житлово-комунального господарства.
Наталія Вісич, 21.02.2019, 11:32166
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень