21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Для полтавців шукають зручні та екологічні автобуси

Відповідно до Концепції інтегрованого розвитку міста, що була прийнята Полтавською міською радою наприкінці 2018-го, до 2030 року обласний центр повинен бути забезпечений екологічним і зручним для людей будь-яких категорій транспортом. Тож нині місцева влада спільно з Комунальною організацією «Інститут розвитку міста» шукає варіанти автобусів, які б відповідали закладеним у концепції критеріям.
Від виробників із України, Білорусі пропозиції вже отримали. Минулого тижня можливі шляхи співробітництва озвучили й китайці.

Як зазначив гість із Піднебесної Чжоу Сунь, їхні виробники можуть постачати Полтаві автобуси різних модифікацій, навіть створені під замовлення. Серед запропонованих варіантів на сьогодні певну зацікавленість української сторони викликає транспорт на газі.

– Ці автобуси вже з заводу їздять на метані, – зазначив голова найбільшої у міській раді фракції «БПП «Солідарність» Андрій Матковський. – А це дозволяє економити на пальному. Собівартість проїзду буде на 20% нижчою, ніж за умови використання дизельного пального. Крім того, хочеться, щоб у нас відповідно до програми розвитку міста була гарна екологія. Сучасні двигуни, які працюють на метані, вирішують це питання. Від них – набагато менше викидів, ніж від дизельних автобусів. Цей транспорт повинен бути пристосований для користування людьми з інвалідністю. Саме тому ми розглядаємо можливість придбання таких автобусів. Я думаю, подивимося ще на гібридні та електричні.

Але це не означає, що закуповуватимуть для Полтави транспорт саме китайських виробників.

– Для нас важливе співвідношення «ціна – якість», а також можливість обслуговувати автобуси тут, – наголосив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів (питань житлово-комунального господарства) з команди «Рідне місто» Олексій Чепурко. – Торік ми були свідками транспортних проблем, шантажу нашими перевізниками, тому нині я поставив перед собою завдання збільшити кількість комунального транспорту в Полтаві. Це й тролейбуси, й автобуси, які обслуговуватимуть наші найвіддаленіші від центру території. Вирішити таке складне питання можна лише спираючись на системний підхід.

Керівництво міста у своїй позиції одностайне: полтавці не можуть бути заручниками забаганок приватних перевізників, тому завданням на цей рік ставить закупівлю кількох десятків автобусів місткістю приблизно по півсотні пасажирів.

Перед тим як визначитися з постачальником, міська влада планує отримати всі можливі комерційні пропозиції й розглянути їх на робочій комісії спільно з представниками комунального підприємства-перевізника, адже саме йому потім експлуатувати, підтримувати ці автобуси в нормальному стані.

Світлана Анатольченко
Іван Мольченко, 21.02.2019, 11:44205
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень