21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

«Освіта впродовж життя: університет третього віку»

Університет третього віку (УТВ), який працює у стінах ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», радо відкриває двері для всіх спраглих до знань полтавців, кому за 55.

Цього року УТВ отримав підтримку завдяки небайдужості жителів обласного центру, що долучилися до партиципаторного бюджетування.

«Партиципаторне бюджетування» – дієвий інструмент посилення взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю, спрямований на включення жителів, які постійно проживають у межах Полтави, до прийняття рішень щодо розподілу визначеної Полтавською міською радою частини міського бюджету, залучення їх до участі у бюджетному процесі та реалізації повноважень, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».
16 лютого 2019 р. відбулося свято на відзначення перемоги проекту №33 «Освіта впродовж життя» в категорії соціальні проекти «Бюджет участі». Цей проект набрав найбільшу кількість голосів серед малих проектів та залучив 1028 жителів до його підтримки. 573 із них узяли участь у голосуванні оф-лайн, 455 осіб проголосували он-лайн. Проектна заявка підготовлена слухачами УТВ за допомогою викладачів І.Усанова та О.Стефанюк. До проекту залучені не лише викладачі Полтавського університету економіки і торгівлі. У ньому також беруть участь найкращі фахівці Полтавського національного педагогічного університету ім.В.Г.Короленка та Української медичної стоматологічної академії. Комунікативну кампанію з підтримки проекту проводили самі слухачі, студенти-волонтери, викладачі – небайдужі жителі міста, які прагнуть прогресивних змін та розвитку цікавих програм для полтавців.

Така підтримка – свідчення того, що все більша кількість небайдужих жителів міста долучається до співпраці з органами місцевого самоврядування й готова брати відповідальність за реалізацію актуальних програм, що спрямовані на розвиток міста та розв’язання освітніх і соціальних проблем.

Слухачів університету третього віку, а їх нині 512 осіб, привітали ректор Полтавського університету економіки і торгівлі доктор історичних наук, професор Олексій Нестуля та директор Комунальної організації «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко. Про роботу волонтерського загону слухачів УТВ розповіла директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Полтавської міської ради Ольга Буднікова.

В університеті третього віку навчається 20 груп: по десять груп на першому та другому курсах. Організована робота кураторів та студентського загону волонтерів, які допомагають викладачам навчати людей поважного віку комп’ютерної грамотності.

Студенти вивчають цікаві дисципліни, які не лише дають нові навички, але й допомагають краще адаптуватися та соціалізуватися в динамічному, змінному інформаційному середовищі. Слухачам запропоновані курси: інформаційно-комунікативні технології (комп’ютерна грамотність), психологія дорослості, визначення якості товарів і послуг, норм та користі фізичних навантажень у поважному віці, здоров’язбережні технології, курс активного користувача ІКТ та свідомого полтавця, здорове довголіття, майстер-класи. Тут створене середовище для спілкування, саморозвитку та самореалізації людей поважного віку.

Викладачі постійно вдосконалюють форми і методи роботи з людьми поважного віку, проходять навчальні тренінги, складають освітні програми. Навчання організоване згідно з Положенням про університет третього віку, затверджене вченою радою ПУЕТ. Законодавчою базою для реалізації проекту стала «Стратегія державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року», прийнята урядом 11 січня 2018 р., та пріоритетний напрямок розвитку вищої освіти, визначений на колегії Міністерства освіти і науки України 26 січня 2018 р. – «Освіта впродовж життя».

Полтавський університет економіки і торгівлі радо запрошує всіх жителів віком 55+, які прагнуть набувати знань та вмінь для адаптації та соціалізації у новому інформативному середовищі, долучатися до навчання з 1 вересня 2019 р., коли буде оголошений новий набір.

Галина Сіряченко
Іван Мольченко, 21.02.2019, 15:39231
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень