21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

На апаратній нараді обговорили готовність до водопілля та компенсації по «теплих» кредитах

18 лютого в залі засідань Полтавської міської ради відбулася чергова апаратна нарада, на якій розглянули два питання.

Підготовка до водопілля

Про те, наскільки обласний центр готовий до пропуску льодоходу, повені, паводків і запобігання підтопленню житла та об’єктів інфраструктури 2019 року, розповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету міської ради Володимир Леонов. За його словами, на сьогодні з зазначених питань проведена організаційна робота. Серед іншого відбулося засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій із залученням представників Регіонального офісу водних ресурсів, обласного центру з гідрометеорології та інших фахівців. Виконавці отримали низку доручень, спрямованих на запобігання виникненню проблем, пов’язаних із водопіллям. Окрім того, розроблений і затверджений план дій міськвиконкому та районних у м.Полтава рад, управлінь, установ, організацій, підприємств, розташованих на території міста, у разі виникнення повені, паводку. Для міського підрозділу Державної служби з надзвичайних ситуацій закуплено чотири мотопомпи для відкачування поверхневих вод із житлових будинків. Також на випадок підтоплення територій управлінням укладена угода з аварійно-рятувальним загоном спеціального призначення. На сьогодні в його розпорядженні є різні види водовідкачувальної техніки.

– Першочергові питання, що потребують вирішення, – це прочищення річки Тарапуньки від мосту на вулиці Героїв Крут до Ворскли, де є загроза підтоплення приватних будинків, – сказав Володимир Леонов. – Виконати таке прочищення планується цього тижня. Друге – вчасне закриття шандорів із метою унеможливлення підтоплення селищ Вороніна, Климівка, Герівка. Торік через невчасне перекриття шандору на Вороніна вода пішла не з болота у Ворсклу, а навпаки, й у людей в житлі опинилася вода. Районні ради повинні здійснювати контроль за територіями селищ Лісок, Климівка, Герівка, Рибці, вулиць Зелена, Південна та інших. Крім того, необхідно провести ревізію та прочищення міської зливової каналізації.

У разі загрози підтоплення Володимир Леонов порадив городянам звертатися до відділу оперативного реагування за номером 15-80. Але, відповідно до прогнозів, якщо впродовж лютого-березня не буде значних опадів, пропуск льодоходу цього року відбуватиметься в межах норми й Полтава не «попливе».

Компенсація по «теплих» кредитах

Про хід реалізації Програми часткового відшкодування відсоткових ставок за залученими кредитами на заходи з підвищення енергоефективності в Полтаві на 2015–2020 роки прозвітував під час апаратної наради заступник начальника управління житлово-комунального господарства Віталій Худолій:
– Рішенням 20-ї позачергової сесії Полтавської міської ради сьомого скликання 21 грудня 2018 року на 2019 рік було передбачене фінансування програми в розмірі 300 тис. грн. Для порівняння: торік ця сума становила 150 тис. грн. Відповідно до умов програми, одержувачами відшкодування частини відсоткової ставки за кредитом вважаються об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельні кооперативи. Протягом дії програми по відшкодування звернулися 12 учасників. Усі заявники компенсацію отримали. За період дії програми було відшкодовано 185 тис. грн. На сьогодні документи подало ОСББ «Зигіна, 6».

Віталій Худолій повідомив, що зазначені кошти можуть використовуватися для утеплення фасадів та дахів, заміну вікон та дверей під’їзду та інші заходи з підвищення енергоефективності. Відсоткова участь міста у відшкодуванні – до 15%. Щоб якомога більше об’єднань та кооперативів могли скористатися можливостями, що надає програма, управління інформує їхніх представників під час спільних нарад, зустрічей тощо. Але цю роботу, як зауважили під час апаратної наради, треба активізувати, адже ОСББ в Полтаві – приблизно в 40 разів більше, ніж тих, хто звернувся по допомогу в рамках програми. Міська влада готова виділяти відповідні кошти й надалі.
Віолета Скрипнікова, 21.02.2019, 15:42171
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень