21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

У Полтаві вшанували учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого в обласному центрі відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 30-ї річниці виведення наших військ із Афганістану.

Уранці біля пам’ятника «Синам Полтавщини, загиблим у Афганістані в 1979–1989 роках» зібралися сотні городян: представники обласної, міської, районної влади, учасники бойових дій на території інших держав зі своїми рідними та друзями, члени сімей загиблих військово-службовців, сучасні воїни та їхня молода зміна, представники громадськості.

Від імені всіх «братів», членів організації, голова міської Спілки ветеранів війни в Афганістані Олександр Романенко пообіцяв, що учасники бойових дій на території інших держав із честю нестимуть звання захисників, і побажав усім присутнім міцного здоров’я, благополуччя та миру.

За сумлінну службу, мужність, патріотизм, відданість територіальній громаді міста понад десять учасників бойових дій на території інших держав нагородили почесними грамотами виконавчого комітету Полтавської міськради, декого – із нагрудним знаком. Олександрі Вороньковій, котра працювала в Афганістані в 1985–1987 роках, вручили медаль «Честь, мужність, пам’ять». Усіх полтавців, які брали участь у бойових діях на території інших держав і власним життям заплатили за мир, присутні на заході вшанували хвилиною мовчання. Традиційно на знак пам’яті про загиблих лягли до підніжжя монумента червоні гвоздики та троянди.

– Не можна побудувати сучасну українську державу, сучасну армію без фундаменту, і таким фундаментом для неї має бути серед іншого подвиг військовослужбовців, яких ми називаємо афганцями. Це й воїни – солдати, офіцери, і медичні та інші працівники, які за наказом держави виконували на території іншої країни свій обов’язок. Багато хто з сучасних захисників України – нащадки цих людей. І молоде покоління, їхню зміну, ми повинні виховувати, спираючись на подвиг тих, хто з честю виконав свій військовий обов’язок, – зазначив голова найбільшої фракції «БПП «Солідарність» у міській раді Андрій Матковський.

Також депутат додав, що міська влада продовжує підтримувати афганців – у програмі «Турбота» збережені певні пільги: виплати родинам загиблих, інвалідам, військовослужбовцям, які пройшли через Афганістан.

Для довідки:
У 2019 році в рамках програми соціального захисту населення м.Полтави «Турбота» для воїнів, які виконували свій військовий обов’язок на території інших держав, та членів їхніх сімей передбачені такі виплати:

– до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав одноразова матеріальна допомога: 1) особам із інвалідністю-учасникам бойових дій на території інших держав – по 700 грн кожному на загальну суму 245 тис. грн;
2) членам сімей померлих учасників бойових дій на території інших держав – по 700 грн кожному на загальну суму 48,3 тис. грн;
– матеріальна допомога на поховання учасників бойових дій на території інших держав та одноразова матеріальна допомога до Дня матері матерям загиблих у Афганістані воїнів – по 3 тис. грн кожній;
– щоквартальна матеріальна допомога членам сімей загиблих у Афганістані воїнів – по 4 тис. грн.

Також у програмі передбачена фінансова підтримка благодійних та громадських організацій, зокрема Полтавської міської спілки ветеранів війни в Афганістані – на загальну суму 257 тис. грн. Крім того, забезпечується безплатне перевезення в міському пасажирському транспорті членів родин воїнів, загиблих у Афганістані.
Віолета Скрипнікова, 21.02.2019, 17:03220
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень