21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Вірменська громада підтримує розвиток дзюдо на Огнівці

Уже рік у мікрорайоні Огнівка на базі вір-менського культурного центру «Урарту» діє спортивний зал. Від десятої ранку до десятої ночі щодня в ньому займаються танцями та єдиноборствами юні полтавці. Віднедавна голова вірменської діаспори Полтавської області Геннадій Агаджанян вирішив, що потрібно популяризувати й розвивати олімпійський вид спорту дзюдо, яким сам успішно займався в юності.

Тренер – майстер спорту СРСР з дзюдо й самбо Сергій Кругляк та голова вірменської діаспори Полтавської області Геннадій Агаджанян.
– Коли будував цей спортзал, мав на меті, щоб жителі нашого району займалися спортом, відволікалися від комп’ютерів, ігрових автоматів, не ходили по сумнівних місцях. Навіть не сподівався на таку велику кількість охочих, – розповідає Геннадій Агаджанян. – Власними коштами створив тут комфортні умови з роздягальнями, туалетами, душовими, придбав тренажери. Батьки дякують, а тренери задоволені своїми учнями. У Полтаві живу 32 роки і давно знаю тренера Сергія Кругляка. Він майстер спорту СРСР з боротьби дзюдо та самбо. Був чемпіоном України, десять років входив до складу збірної республіки, має тренерський досвід. Коли йому зателефонував за порадою, кого взяти тренером, він якраз працював у Дагестані. Каже: нікого не бери, через місяць приїду, буду сам працювати. Сергій Іванович – тренер грамотний, має підхід до дітей, вони його слухають і поважають. Будемо повертати колишню славу полтавського дзюдо.

Доки хлопчаки перевдягаються перед тренуванням, знайомимося із їхнім наставником.

Юні дзюдоїсти відточують майстерність у новому спортзалі на Огнівці.
– Вважаю себе корінним полтавцем, хоча приїхав сюди в дев’ятирічному віці, – каже Сергій Кругляк. – Дзюдо займався, коли навчався в полтавському сільськогосподарському інституті. Потім тренувався у легендарного тренера майстра спорту Петра Бутрія, у нас була команда в кооперативному інституті. У 1980 році став чемпіоном України, поїхав на чемпіонат СРСР. Кілька разів був призером чемпіонатів України. У ті часи збірна Полтави з дзюдо вигравала Кубок України. А з початком 1990-х спортсмени пішли в бізнес. Я теж і бізнесом займався, і п’ять років працював на державній службі начальником управління екології Полтавської області. Повернувся знову до дзюдо, став тренером в «Олімпійських надіях», а кілька років тому отримав пропозицію попрацювати в Дагестані в Махачкалі. Гуляючи містом, побачив, що там на бігбордах портрети не політиків, а спортсменів. Їхніми прізвищами названі вулиці та спорткомплекси. Проїздили з місцевим тренером о дев’ятій вечора повз центральний стадіон, де грає футбольна команда «Анжі». Усе відкрито, заходимо – на центральному полі грають звичайні люди у футбол. Я там вулицями ходив у спортивному костюмі з символікою України, так люди підходили, тиснули руку, обіймали. Кажуть: привозьте нам тренерів з України, бо не вистачає. Там за півтора року перебування набрався досвіду, але, вважаю, краще потрібно виховувати наших дітей. Повернувся у Полтаву навесні 2018 року. Коли Геннадій запропонував спортзал на Огнівці, навіть зрадів, бо в центрі вистачає, куди піти, а тут у спальному районі він саме до речі, місцевим дітлахам не треба далеко їхати. У травні провів рекламну кампанію серед школярів. Дістати безплатно татамі для спортзалу допоміг директор ПОШВСМ Костянтин Семеняга. У ДЮСШ «Колос» отримав півставки тренера. Перше тренування провів 3 вересня 2018 року, і відтоді діти йдуть і йдуть. Батьки запитують, скільки коштує заняття, і не вірять, що безплатно. Тренування проводимо повноцінні, на весняних канікулах усі будемо виступати і, впевнений, «міським» не поступимося. Нині все дзюдо в Кременчуці, Полтава останніми роками розтратила потенціал. Будемо виправляти ситуацію. Хочу, щоб у майбутньому в нас був великий зал, у якому проводили б змагання, туди запрошували спортсменів з інших міст. І Геннадій обіцяє це зробити, а він слово тримає.
Володимир Сулименко, 26.02.2019, 15:09244
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень