22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Ліки або БАД: що вибрати при харчовому отруєнні

рекламний матеріал

БАД: контроль послаблень

Дієтичні добавки – це окрема категорія харчових засобів, яку вживають на додаток до звичайної їжі як джерело білків, вуглеводів, вітамінів тощо. Вони не мають лікувального впливу, але так склалось, що часто в аптеці можна почути рекомендацію купити добавку замість призначених ліків.

Проблема в тому, що держава нині практично нанівець звела контроль за якістю добавок (читай – ефективністю та безпечністю), які представлені в Україні. Як результат з’явились маловідомі виробники з практично кустарним виробництвом, які збільшили ризик отримання в аптеці БАДу-«пустишки». Їхній склад може не відповідати заявленому на упаковці. І, якщо в кращому випадку не отримуємо бажаного результату, то в гіршому – існує ризик погіршення стану здоров’я.

Що робити?

1.Уважно читати текст на упаковці.

2. Дотримуватися призначення лікаря.

Якщо замість призначених фахівцем ліків пропонують із поясненням «це те ж саме» добавки (навіть, схожі на затребуваний лікарський засіб) від сумнівних виробників, маєте відмовитись та наполягати на ліках. Погодитися замінити перевірені ліки на БАД – це сильно ризикнути здоров’ям.

От узяти, як приклад, групу сорбентів, які застосовують, якщо виникло харчове отруєння, діарея. Серед сорбентів є і ліки, і дієтичні добавки. Але спеціалісти, дотримуючись європейських стандартів, обирають саме ліки-сорбенти з доведеною ефективністю. Серед таких слід виділити сорбенти з діоксиду кремнію, наприклад, «Біле Вугілля», які допомагають вивести токсини і патогенні бактерії. Ефективність сорбенту-таблеток «Біле Вугілля» при діареї беззаперечно доведена клінічним дослідженням міжнародного стандарту. Це – ліки, а отже, їхнє виробництво і продаж жорстко контролюють відповідні державні структури.

Отже, у скрутну хвилину прислухайтесь до поради:

Довіртесь перевіреним лікам, які кращі за малозрозумілі БАДи. Так спокійніше і безпечніше

Для довідки. Сорбент «Біле Вугілля» був розроблений в Україні компанією «ОмніФарма Київ» у 2008 році. Сьогодні компанія виробляє близько 20 найменувань препаратів натурального походження на кількох сертифікованих вітчизняних фармпідприємствах, забезпечуючи жорсткий контроль над виробництвом на всіх його стадіях

Іван Мольченко, 01.03.2019, 15:04173
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень