20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Бальники пофестивалили

 Після вручення призів у кожній категорії учасники фотографувалися з організаторами на згадку.
23–24 лютого в Полтаві відбувся Всеукраїнський фестиваль зі спортивних бальних танців «DUET-2019».

Переможців визначали серед різних вікових категорій.
Він проводиться вже понад десять років, традиційно в лютому, і від року до року набирає обертів. Цього разу турнір зібрав понад тисячу учасників. Вони представляли 19 міст України: Одесу, Київ, Харків, Дніпро, Запоріжжя, Кременчук, Суми, Полтаву та інші. Змагалися в різних категоріях конкурсанти від трьох до 35 років. Кількість танців виконували відповідно до класу майстерності Н, E, D, C, B, A, S (наприклад, Н передбачав чотири танці, Е – поділ на європейські та латиноамериканські танці, по три в кожній програмі, D – по чотири, С та більш високі категорії – по п’ять).

…так і в латиноамериканській.
– Рівень учасників цього конкурсу дуже високий, пари сильні, – зазначив один із організаторів фестивалю, головний тренер клубу «Дует» Руслан Булейко. – Спочатку ми провели серед них відбіркові тури, потім – фінальний. За результатами останнього й визначали місця. Для суддівства запрошували спеціалістів високого класу. До нас приїхало багато фахівців вищої категорії або міжнародної. Якщо серед журі були такі, що привезли свої пари, категорію, у яких ті виступали, ці судді не оцінювали. Суддівство в нас було незалежним. Члени журі оцінювали лінії корпусу, позицію, зовнішній вигляд, динаміку, активність руху, якість виконання фігур та інші параметри. Завдяки таким турнірам діти й молодь отримують величезний досвід, упевненість у собі, доводять, що вони готові представляти нашу країну на світових і міжнародних конкурсах.

Начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради від команди Андрія Матковського Олена Бабенко зауважила, що подібні заходи важливі, адже вони сприяють розвитку дітей та молоді, їхньому самовдосконаленню та дисциплінованості:
– Спортивні бальні танці – це складний вид мистецтва, спорту, він потребує постійної роботи над собою, великої дисципліни, сталевого характеру, виховує, загартовує дітей. Участь у таких конкурсах дає змогу розуміти, що таке перемога й що таке поразка. Іноді остання навіть краще, адже спонукає аналізувати, працювати над собою, відточувати майстерність, стаючи професіоналом своєї справи. У дорослому віці тим, хто отримав такий досвід, легше будувати свою кар’єру. Такі люди більше пристосовані до викликів, які ставить перед ними життя. Тому міська влада підтримувала й підтримуватиме подібні заходи в Полтаві.

Заступник голови найбільшої у міській раді фракції «БПП «Солідарність» Олександр Глазов, який прийшов привітати організаторів фестивалю, учасників, суддів та всіх присутніх у залі батьків, тренерів і вболівальників, пригадав, що сам вісім років тренувався в танцювально-спортивному клубі «Дует», брав участь у конкурсах, посідав серед іншого призові місця.

Конкурсанти демонстрували свою майстерність як у європейській програмі…
– Мені приємно, що цей турнір продовжується, набирає все більших обертів, стає престижнішим, приваблює все більшу кількість танцівників із різних куточків України. Такі заходи надзвичайно важливі, адже дають не тільки можливість для розвитку талановитої молоді, а й для залучення все більшої кількості туристів. Крім того, завдяки таким заходам наші юні дарування можуть реалізувати себе в Полтаві, гідно представити наше місто на конкурсах всеукраїнського чи міжнародного рівня. Тож команда Андрія Матковського підтримує й буде підтримувати такі заходи, – наголосив Олександр Глазов.

За підсумками кожного дня та кожного відділення переможці та призери турніру були нагороджені медалями, грамотами й кубками від організаторів. Серед представників 23 клубів Полтави перше-третє місця на фестивалі посіли 115 пар і 181 соліст.
Віолета Скрипнікова, 04.03.2019, 14:55134
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень