21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Команда Олександра Удовіченка: знайомство зблизька

Голова правління ПАТ «Полтавський завод медичного скла», член «Рідного міста» Олександр Кудацький – про відновлення уваги до соціального напрямку, справедливість у фінансуванні галузей та впевнене майбутнє для нащадків.

Згуртувати колектив однодумців і перемогти

За роки незалежності Полтава поступово втратила свій промисловий потенціал. На процес впливали різні чинники – і внутрішньоекономічні, й політичні. Крупні, колись могутні підприємства через застарілі підходи в керівництві та відсутність ринків збуту знижували виробничі потужності й нарешті ставали банкротами. Тисячі людей спочатку не отримували зарплати, а потім узагалі опинялися на вулиці без роботи.

Олександр Кудацький у робочому кабiнетi.
Полтавський завод медичного скла – унікальний приклад того, як підприємство не лише збереглося, але й успішно працює в складних умовах сучасності. Його незмінний з 1995 року голова правління згадує той, тепер уже далекий період, коли запитання «бути чи не бути?» постало в усій своїй оголеній прямоті:
– Найважче було зламати людську ментальність, оце пасивне прийняття долі, страх думати на перспективу. Розумів, що одна людина самотужки втримати на плаву завод не зможе, тому зібрав команду однодумців. Це ті, на кого можна покластися, ті, хто не підвів у непрості часи. Завдяки їм підприємство вистояло, працює, а отже, регулярно поповнює міський бюджет, забезпечує полтавців півтисячею робочих місць.

Звичайно, колектив – велика сила. Але об’єднати його до снаги тільки цілеспрямованому, фахово підготовленому керівнику з сучасним мисленням. Проте Олександр Кудацький адресовані йому високі слова переводить на жарт, бо не любить, коли перелічують його заслуги, ознаки професійного й суспільного визнання, як-то диплом Міжнародного відкритого Рейтингу популярності та якості «Золота Фортуна», Золотий знак Українського союзу промисловців і підприємців, два ордени «За заслуги» й подібні. Найвагоміше досягнення його життя – підприємство, що справедливо вважається флагманом полтавської промисловості.

Сьогодні ПАТ «Полтавський завод медичного скла» – найбільший на території України виробник скляної медичної тари. 40% своєї продукції він експортує, а це ознака її справді європейської якості.

Саме за роки перебування на посаді Олександра Кудацького повністю модернізовані виробничі потужності, у три рази збільшені обсяги виробництва. Ще на межі століть тут провели реконструкцію виробничих площ. На 80% оновлений парк технологічного обладнання. Виробничий процес повністю комп’ютеризовано.

Працівники мають повний соціальний пакет (відпочинок, лікарняні, подарунки до свят). В умовах економічної нестабільності це для людей особливо важливо – дає впевненість у завтрашньому дні.

Змінити ставлення влади до людських потреб

Депутатом міської ради Олександр Кудацький став без труднощів, перемігши восени 2015 року суперників по округу №23 (до нього входять вулиці Осьмака, Водяна, Газова, Зелена, Лобачевського, Профспілкова, Ранкова, Черняховського, Чутівська, Данила Апостола, Ветеринарна, Злагоди, Ореста Левицького, Малорудчанська, Харківське шосе, Комарова, провулки Волинський, Дніпровський, Луганський, Автомобілістів, Вантажний, Ветеринарний, Моторний та інші).

Причина? Жив в одному зі своїми виборцями районі, знав їхні проблеми, серед яких наймасштабніша – поганий стан доріг. Знав і шляхи їх розв’язання – прийти до міської ради єдиною міцною командою й почати докорінні зміни в усіх сферах життя Полтави, адже поодинці суттєвих перетворень досягти неможливо. Був і ще один аспект, так би мовити, «особистого» порядку:
– Наше підприємство поповнює міський бюджет Полтави на великі суми, – говорить Олександр Миколайович. – Ідучи в депутати, хотів побачити, як ці мільйони використовуються, чи справедливо розподіляються на потреби міста і його жителів. Прагнув поділитися досвідом, підказати ті чи ті рішення колегам-депутатам, посадовцям виконкому. Але дуже швидко в мене склалося чітке враження, що тодішня міська влада відстоювала не інтереси громади, а працювала суто на себе. Негативні наслідки цього Полтава й полтавці відчувають ще й тепер, тож ми виправляємо ситуацію.

«Ми» – це команда «Рідне місто», членом якої Олександр Кудацький став свідомо й обдумано. Зізнається, що йому заімпонувала конструктивна позиція Олександра Удовіченка, налаштованість його однодумців не на популізм, а на конкретні справи.

Олександр Удовіченко та Олександр Кудацький контролюють хід робіт на стадіоні «Динамо».
Як голова депутатської комісії з питань розвитку культури, освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики, підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоров'я, материнства і дитинства Олександр Кудацький дотримується саме таких принципів. Звикнувши стратегічно мислити в управлінні великим підприємством, він і на рівні міста обстоює системність, яка передбачає оптимальні заходи, спрямовані на захист інтересів полтавців:
– Коштів у міському бюджеті на все відразу не вистачить. Тому, доки не подолаємо найболючіші проблеми, маємо визначити пріоритети, встановити залізну пропорцію: ось у нас загальна сума бюджету, і ми з цієї суми виділяємо, скажімо, 30% на ЖКГ, 20% на охорону здоров’я, стільки ж на освіту, 10% на спорт і так далі. За такого підходу можна визначати перспективу розвитку, отже, він уже не залежатиме від певних осіб при владі, від їхніх забаганок, які йдуть на шкоду загальній справі.

На системну основу поставив Олександр Кудацький і діяльність очолюваної ним комісії. Віднині стан медичних та освітніх закладів депутати вивчають не на папері, не з бравих доповідей чиновників, а під час поїздок на місця. Отримана з перших рук інформація, побачене на власні очі – усе це дає усвідомлення насущних потреб десятків тисяч полтавців:
– Ми структуруємо проблеми для того, щоб визначити їх черговість і поступово розв’язувати. От ми створили перелік основних потреб усіх закладів охорони здоров’я. Беремо, наприклад, 1-шу міську клінічну лікарню: там необхідно завершити капітальний ремонт неврологічного та терапевтичного відділень, оснастити їх медичним обладнанням, на території першого поверху облаштувати сучасне приймально-діагностичне відділення. Або дитяча лікарня. Їй потрібен ремонт з реконструкцією даху над стаціонарним корпусом, облаштування знову ж таки приймально-діагностичного відділення, капітальні ремонти офтальмологічного, травматологічного та хірургічного відділень. За результатами складається кошторис, подаються пропозиції на фінансування. Усе має бути економічно прорахованим без найменшої шкоди для зручності пацієнтів.

Олександр Кудацький – один з депутатів «Рідного міста» – ініціаторів рішення, яке заборонило діяльність благодійних фондів та припинило незаконні побори в медичних закладах Полтави. Їх діяльність стала прозорішою, а пацієнти – захищеними від корупційної сваволі. Але корупціонери так просто не здадуться, тому міська влада повинна продовжувати розпочату з ними безкомпромісну боротьбу.

Робота триває. «Рідне місто» змінює в Полтаві систему влади, байдужу до людей. Усі її складові мають служити полтавцям. Позицію команди Олександр Кудацький з властивими йому принциповістю й наполегливістю захищає під час засідань депутатської комісії та на пленарних засіданнях сесій міської ради. Яким би не був зайнятим, останнього вівторка місяця обов’язково проводить особистий прийом, допомагаючи полтавцям у розв’язанні наболілих проблем. Багато часу віддає спорту.

Навіщо сьогодні будувати інфраструктуру майбутнього

Підтримка спортивної галузі для Олександ-ра Кудацького не хобі й не забавка. Для нього це один зі стратегічних напрямків, який забезпечить молодому поколінню надійне майбутнє.

– Спорт розвиває не тільки тіло, – нагадує голова правління ПАТ «Полтавський завод медичного скла». – Він формує силу духу, об’єднує молодь, дає здорову альтернативу алкоголю, палінню, наркотикам. Але для занять спортом потрібна міцна матеріальна база. Те, що залишилося від радянських часів, природним чином опинилося в занепаді.

Ще 13 років тому керівник відкрив на підприємстві спортзал, щоб працівники мали змогу змістовно відпочивати. До того ж командні ігри об’єднують людей спільною метою, вони відчувають себе єдиною здруженою спільнотою. У будівництво вклали близько мільйона доларів, а якість цілком відповідає цій сумі. Потім замовили штучне покриття для міні-футбольного поля за 20 тисяч доларів. На заводі є жіноча футбольна команда, яка грає у Вищій лізі України. Доклав рук голова правління й до реконструкції занедбаного стадіону «Локомотив» на Подолі, переданого потім місту.

Досвід розвитку спортивної сфери, здобутий на заводі, привів Олександра Кудацького до Федерації футболу Полтавської області. Очоливши цю організацію, працював на громадських засадах, принципово відмовившись від заробітної плати.

Депутат особисто для себе поставив завдання вдихнути в спортивну інфраструктуру нове життя. Серед зробленого конкретно для Полтави особливо виділяє реконструкцію стадіону «Динамо». Її завершили 2016 року за три місяці. Перенесли теплотрасу, забезпечили централізоване водопостачання і водовідведення, відремонтували роздягальні.

– Я ніколи не приховую цифр від журналістів і громадськості, – підкреслює Олександр Кудацький. – Так, на реконструкцію «Динамо» Федерація футболу України виділила 6 млн 341 тис. грн. Майже 2 млн грн – органи влади, 400 тис. грн – спонсори, небайдужі до стану полтавського футболу. 2,5 млн грн вклало моє підприємство. 2017 року додав ще 530 тис. грн на гумове покриття бігових доріжок та асфальтування навколо міні-майданчика для гри в футбол.

Нині цей стадіон завантажений з 7.30 до 20.00. За рік тут тренується 87 тисяч вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Самих тільки футбольних матчів за сезон на ньому проводиться близько 420 (чемпіонати міста, поєдинки молодіжних команд і команд учасників АТО).

Турбують Олександра Кудацького досі не розв’язані в Полтаві проблеми в розвитку спорту: незавершене будівництво школи боротьби поруч із басейном «Дельфін», багаторічний конфлікт із ФК «Ворскла», який після модернізації поля прибрав бігові доріжки і не пускає молодих спортсменів на свою територію, недороблене поле для юних футболістів із ДЮСШ ім.І.Горпинка. Це спільні завдання всієї громади, і виконувати їх потрібно спільними зусиллями.
– Шкода, що багато крупних бізнесменів не бажає розвивати соціальну сферу, зокрема й спорт, – з гіркотою говорить Олександр Кудацький. – Забудовники думають про заробіток і забувають про школи, дитсадки, мережі й інші речі, які доводиться будувати за бюджетні кошти. Це поза сферою їхніх пріоритетів. Але що ж тоді по тобі залишиться в пам’яті нащадків?

Денис Компанієць
Іван Мольченко, 04.03.2019, 15:34145
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень