21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Вибори міського голови зависли в… судах!

Майже півроку Полтава без міського голови. І, як виявляється, цілком може без нього жити і навіть впроваджувати зміни для забезпечення комфорту городян. Але все-таки полтавців турбує, коли ж вони оберуть собі нового міського голову і хто нині керує містом. З цими питаннями «ПВ» звернувся до голови найбільшої у міській раді фракції «БПП «Солідарність» Андрія Матковського.

– Андрію Всеволодовичу, хто ж усе-таки нині керує містом – Удовіченко, Матковський чи Шамота?
– Мабуть, ми звикли до того, що має бути очільник, якому треба дякувати за роботу або критикувати його. Але я вкотре хочу підкреслити, що в Полтаві сьогодні справді немає міського голови, немає конкретного прізвища. Як показав час, депутати можуть плідно працювати на благо громади і без нього. А містом керує демократична коаліція, котра, відповідно до закону «Про місцеве самоврядування», взяла на себе відповідальність за його життєдіяльність. Ми призначили заступників міського голови. Представники нашої фракції опікуються питаннями освіти, медицини, культури, капітального будівництва, фінансів. Представники «Рідного міста» відповідають за житлово-комунальне господарство і соціальне забезпечення населення, «Самопомочі» – за юридичний блок. Усі рішення приймаються міською радою і виконавчим комітетом колегіально. Їх ми доручили підписувати представнику «СДП» Олександру Шамоті, якого обрали секретарем міської ради.

– У ЗМІ іноді з’являється інформація, що нібито представники більшості пересварилися або не можуть дійти згоди. Це справді так? Навколо яких питань виникають дискусії у вашій коаліції та чи можуть депутати відшукати компромісні рішення?
– Думаю, такі думки можуть виникати через те, що люди бачать, що відбувається у Верховній Раді й думають, що і на нашому рівні таке можливо. Але це не так. Справді, при прийнятті якогось рішення може бути дискусія, іноді гаряча. Але ще раз наголошую: коли виникає питання і депутати не можуть представити рішення, яке буде прийнятним для всіх, ми знімаємо його з порядку денного для додаткового вивчення й обговорення. Щоб не було так, як у Верховній Раді.

– Коли, на ваш погляд, будуть-таки вибори міського голови? Адже серед полтавців побутує думка, що їх затягують.
– Полтавська міська рада у визначений законом час подала відповідне звернення до Верховної Ради. Але вона не може призначити позачергові вибори, тому що колишній міський голова звернувся з позовом до суду. Якщо судовий процес закінчиться найближчим часом, є вірогідність призначення виборів ще в цьому році. За законом чергові вибори до місцевих рад мають відбутися у 2020 році.

– Що повинні б відчути полтавці від діяльності нової більшості за ці майже півроку?
– Курчат, як кажуть, по осені рахують, і, мабуть, логічно було б підбити підсумки за рік, коли нам вдалося б виконати роботи з ремонту доріг, житлового фонду і так далі. Проте дещо за цей час уже зроблено. Перш за все була зменшена ціна на проїзд. Покращити якість перевезень, поки монополістами на ринку залишаються приватні перевізники, на жаль, не можемо. Але за ці місяці ми прийняли нову програму розвитку транспорту міста, відповідно до якої вдвічі збільшиться кількість тролейбусів, буде закуплено до 30 автобусів, які ми направимо на околиці й не будемо заручниками приватних перевізників.

Питання по Кадетському корпусу, доля якого багато років хвилює містян, до кінця не вирішене, але вже видно світло в кінці тунелю. Міська рада прийняла відповідне рішення про передачу будівлі Державній судовій адміністрації. Сподіваємося, Кабмін вирішить його на своєму рівні і за кілька років Кадетський відремонтують, туди переїдуть суди, а місту повернуть дитсадки, яких нині не вистачає.

Крім цього, депутати не тільки прийняли рішення про заборону поборів у школах та дитячих садках, але й збільшили фінансування цих закладів освіти. Окрім коштів на капітальні ремонти, додатково виділили 8 млн грн на поточні потреби закладів – придбання фарби, канцтоварів, мийних засобів, засобів гігієни тощо.

– А яким чином визначали ці потреби?
– На підставі звернень керівників шкіл та дитячих садків пропорційно до кількості дітей. До речі, виділені суми по кожному закладу можна подивитися на сайті міського управління освіти.

– Тобто всі керівники зазначили потреби закладів. А якщо в якійсь школі виникне питання про збір коштів, скажімо, на штори, то це можна вважати відповідальністю керівника, який не передбачив цю потребу?
– Це відповідальність керівника і певним чином батьківських комітетів. У деяких школах, у які ми приходили за скаргою батьків з приводу зборів додаткових коштів, нам пояснювали, що за рішенням батьківського комітету вони вирішили замінити штори, бо наявні їм не подобаються. Це їхнє право. Але я хочу ще раз підкреслити: усе, що необхідно для організації навчального процесу, виховання, харчування дітей, бюджетом передбачене. Тому звертаюся до батьківських комітетів із проханням відмовитися від збору додаткових коштів.

– Щодо харчування пільгових категорій учнів. Торік із його організацією були проблеми. Яка нині ситуація?
– Ми розв’язали понад піврічну проблему фінансування харчування цих учнів. Останні два місяці оплачуємо з бюджету вартість харчування безпосередньо батькам і зняли всі проблеми, які виникали у зв’язку з проведенням тендерів.

– Тобто «живими» грошима?
– Так, це живі кошти, які перераховують на картки батькам. Те ж саме стосується й оплати оздоровлення дітей з інвалідністю. Мінімум одну з поїздок на рік у клініку Трускавця ми будемо оплачувати за рахунок бюджету. Але якщо раніше ці кошти йшли на рахунок громадської організації, то тепер допомога буде адресною, безпосередньо батькам.
Також депутати міської ради зробили перший крок для зменшення вартості лікування полтавців. Ми виділили 12 млн грн на 2019 рік на сучасну діагностику. Кожен полтавець від малого до великого за направленням лікаря може безплатно пройти комп’ютерну томографію або МРТ у медичному центрі «Медіон». Понад 500 полтавців уже скористалося цією можливістю і зекономило суттєві кошти, адже раніше за одне обстеження треба було заплатити понад тисячу гривень.

– Що у планах на цей рік?
– Полтава стала одним із перших міст, де прийнята Концепція інтегрованого розвитку міста до 2030 року. Відповідно до неї ми розробили низку цікавих соціальних проектів, у тім числі і з реконструкції центральної частини нашого міста, паркових зон, серед яких парк «Перемога», зі створення спортивних майданчиків і багато інших цікавих речей. Але, на жаль, бюджет не дозволяє зробити все заплановане за один рік. Тому при плануванні кошторису на 2019 рік ми з депутатами визначили пріоритети, і найголовніше на сьогодні – впорядкування прибудинкових територій, щоб були місця для паркування і машини не ставили на газонах, реконструкція тротуарів, аби люди могли ходити і бігати, не вивертаючи ноги. На це виділено понад 50 млн грн. Думаю, таких масштабних ремонтів, як планується в цьому році, давно не було. Щоб їх реалізувати, ми відмовилися від реконструкції вулиці Соборності у 2019-му. Це буде в наступному.

Триватимуть роботи з реконструкції лікарень. Наприклад, у 1-й лікарні в цьому році буде завершена масштабна реконструкція відділення нейрохірургії. У межах реформування медичної галузі ми зробимо спеціалізацію міських лікарень, кожна з яких буде мати визначений профіль, відповідно до якого там буде сконцентрований висококваліфікований персонал і відповідне обладнання.

Що стосується пасажирських перевезень, то до кінця цього року ми плануємо, як я вже зазначав, збільшити кількість комунального транспорту, контролювати якість перевезень, ввести єдиний квиток, щоб контролювати виплати компенсацій за перевезення пільговиків.

– До нашої редакції надходять скарги, що в мікрорайонах Сади-2 й Огнівка не ходить комунальний транспорт, тож пільговики не можуть реалізувати своє право на пільги.
– Так. У цих мікрорайонах проживає майже 100 тисяч полтавців, і вони, на жаль, залишилися без тролейбусного сполучення. Свого часу за програмою «Місто без околиць» там курсували комунальні автобуси і це питання більш-менш було вирішене. Але тепер там працюють тільки приватні перевізники, виникає багато проблем, і справа не тільки в пільговиках. Часто люди просто не можуть виїхати на роботу.

Торік була виконана частина робіт з реконструкції й розширення дороги від 1-ї міської лікарні до Садів. Цього року маємо їх завершити, щоб направити комунальні автобуси, які будуть закуплені в цьому році й перевозитимуть пасажирів з інтервалом 10–15 хвилин. Також у проект спів-праці з ЄБРР, окрім закупівлі тролейбусів, ми включили пропозиції щодо можливості будівництва контактних мереж, щоб у ці мікрорайони також їздив електротранспорт. Поступово і це питання вирішимо.

– Одна з проблем, яка торік хвилювала полтавців, – це зарості амброзії, з якою просто нічого не робили, хоч на боротьбу з цим карантинним бур’яном були виділені кошти. Що буде цього року?
– Ми поновили цю програму. І протягом останніх п’яти місяців не просто виділили додаткові кошти, а й закупили обладнання, яке дозволить не тільки косити її вчасно, а й обробляти бішофітом, що набагато ефективніше.

– І на останок запитання стосовно майбутніх виборів нового глави держави. Яка позиція вашої команди стосовно цього процесу?
– На мою думку, вибори, у тім числі і президента України, – це не війна. Це змагання партій і команд, хоч і непрості. Агітуючи за себе чи проти когось, політики не скупляться на емоції, але вибори пройдуть, і на цьому життя не закінчиться. Нам потрібно буде і далі працювати разом на благо громади, тому між депутатами міської ради, які представляють різні політичні партії, є порозуміння на цей рахунок. Після того як народ України, у тім числі й полтавці, зроблять свій вибір, міська рада має об’єднатися навколо новообраного президента і працювати на користь Полтави й полтавців.
Наталія Вісич, 04.03.2019, 16:00163
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень