21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

ЖКГ Полтави вчора й сьогодні: робота підрядників під постійним контролем

Узявши відповідальність за житлово-комунальне господарство Полтави, команда Олександра Удовіченка розв’язує проблеми, що накопичувалися роками.

Частину ремонтних робіт у житловому фонді Полтави виконують підрядники. Це насамперед ремонт внутрішньобудинкових мереж, під’їздів, дахів. Контроль за діями підрядників – обов’язок управління ЖКГ. Але донедавна цей обов’язок ігнорувався. Поставили все на свої місця представники команди «Рідне місто».

– Відсутність нагляду за підрядниками породжувала численні скарги полтавців, – зазначає заступник начальника управління Віталій Худолій. – Причин було дві: недбале ставлення до завдань та відверте зловживання. Тобто клали до кишень гроші, призначені для виконання робіт, обходилися матеріалами низької якості. Не дивно, що зроблене швидко виходило з ладу. Що далі, самі розумієте: знову ремонт, знову зловживання, і так далі, і так скрізь.
Віталій Худолій особисто контролює діяльність підрядників. Якщо раніше скарги незадоволених клали «під сукно», то тепер уважно розглядають, вивчають на місцях.

Мешканці будинку на вулиці Зіньківській, 18, після проведеного ремонту помітили певні недоробки, які вказували на те, що підрядник неякісно виконав ремонт трубопроводу в їхньому підвалі. Люди не на жарт занепокоїлися: проблеми з тепловими мережами взимку – відчутна загроза, а чи не в кожній родині – діти.

Відповідне звернення направили до заступника міського голови Олексія Чепурка. Реакція була миттєвою. Віталій Худолій за дорученням головного комунальника негайно домовився про зустріч із людьми. Поїхав на неї не сам, а разом з представником технагляду та підрядником.

Що саме занепокоїло полтавців? Вони нарахували принаймні такі проблеми: неякісне утеплення труб плюс не в усіх квартирах теплі батареї.

Ситуацію вивчали безпосередньо в підвалі, після чого частину недоробок усунули відразу ж. Підрядник у цей же день здійснив доутеплення мереж, застосувавши додатковий шар термоізоляції. Щодо батарей, то однією з причин нерівномірного розподілу тепла стали повітряні пробки. Їх позбулися звичайним повертанням крану на повітрезбирачі, але залишилася ще одна причина малої пропускної спроможності тепла – старі, забиті іржею стояки у квартирах. Їх прочистили, збільшивши тиск у мережах. Якщо ситуація повториться, підрядник береться усунути проблему.

– Полтавці мають знати, що їхні скарги нарешті почули, що підрядники віднині не головні, – говорить Віталій Худолій. – Прагнемо до прозорості в роботі, щоб люди і влада почали більше довіряти одне одному.

Житлово-комунальне господарство оновлюється. Команда Олександра Удовіченка діє.

Денис Компанієць
Іван Мольченко, 04.03.2019, 16:03129
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень