21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Ветеранським організаціям Подільського району допомогли дійти згоди

18 лютого в залі засідань Подільської районної в м.Полтава ради зібралися представники ветеранських організацій міста та району, щоб урешті-решт покласти край конфлікту, який виник після «розколу» районного осередку. Допомогти врегулювати ситуацію запросили депутатів Полтавської міської ради Андрія Матковського, Олександра Глазова (фракція «БПП «Солідарність»), Анатолія Клименка (фракція «ВО «Батьківщина»), керівництво райради.

У чому проблема?

Після завершення заходу Андрій Матковський поспілкувався з ветеранами з інших актуальних для них питань.
На сьогодні проблемами ветеранів Подільського району де-факто опікуються не одна, а дві громадські організації. Вони обидві зареєстровані. Але одна входить до міського ветеранського осередку, а друга ні, одна отримала фінансування на свою діяльність із бюджету Полтави, а друга ні й як наслідок не може якось суттєво допомагати ветеранам та їхнім родинам, якщо вони цього потребують. Водночас кожна зі сторін вважає, що більш правомочна, ніж інша. І це породжує взаємні звинувачення та чвари між членами організацій. Триває конфлікт уже близько року. Не обійшлося без сварок і на цій зустрічі. Ситуація була вельми схожою на суперечки у Верховній Раді. Та, на щастя, до традиційних для нардепів бійок між ветеранами справа не дійшла. Допомогли, якщо не примирити опонентів, то хоча б домовитися спокійно співіснувати та працювати кожному зі своїми підопічними, голова найбільшої у Полтавській міській раді фракції «БПП «Солідарність» Андрій Матковський та його колеги.

Кожна зі сторін висувала аргументи, спираючись на документальну базу.
На зустрічі порушувалося багато питань. Одне з них, наприклад, стосувалося необхідності знайти для однієї з організацій приміщення, у якому вона могла б розташовуватися. Розв’язати цю проблему погодився голова Подільської районної в м.Полтава ради Євген Нагорний. Також під час зборів постало питання передплати газети «Полтавський вісник» для членів організації, що не має бюджетного фінансування.

– У цьому виданні публікуються важливі рішення, які приймає місцева влада щодо життя громади, є інформація, актуальна для пенсіонерів, ветеранів, – зазначив Андрій Матковський. – Тож будемо порушувати питання щодо оформлення передплати для цих людей. Треба допомогти пенсіонерам, адже самі вони, на жаль, на сьогодні не можуть дозволити собі передплатити газету.

Що ж до фінансування ветеранської організації, то депутат пообіцяв посприяти розв’язанню й цього питання. У 2019 році кошти з міського бюджету на неї виділити, відповідно до законодавства, неможливо, тож спробують залучити спонсорську допомогу. Так, Андрій Матковський пообіцяв придбати необхідні для роботи комп’ютер і принтер. Надалі гроші між двома ветеранськими організаціями Подільського району планують розподіляти пропорційно до кількості членів у них і проведеної з ветеранами роботи.

– Це була непроста зустріч, але все закінчилося добре, люди вирішили, що робити далі, – сказав Андрій Матковський. – У районі існуватимуть дві організації. Міська рада допомагатиме обом. Нашим ветеранам не треба сваритися. Необхідно об’єднуватися навколо вирішення важливих для них питань.

Завершилася зустріч на приємній ноті – присутні привітали з днем народження члена ветеранської організації Валентину Носенко.

Світлана Анатольченко
Іван Мольченко, 04.03.2019, 16:08153
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень