21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

У Полтаві встановлять дві бронзові скульптури класиків літератури в межах нового туристичного маршруту

На розі вулиць Олександра Пушкіна та Миколи Гоголя встановлять дві двохметрові скульптури літературних митців. На них Микола Васильович тримає в руках філіжанку кави, а Олександр Сергійович – «Енеїду» Івана Котляревського. Ці скульптури доповнять новий туристичний проект «Микола Гоголь – Олександр Пушкін – Іван Котляревський», який презентували у Все-світній день екскурсовода. Бронзові фігури літературних постатей виготовив львівський скульптор Володимир Цісарик.

– Ідею встановити скульптури відомих класиків виношували рік. Півроку шукали скульптора, ще півроку він виготовляв скульптури. Плануємо встановити їх на 1 квітня, – сказала генеральний директор Premier Hotel Palazzo Олена Шуліка.

Як розповіла директор Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Валентина Вождаєнко, це буде друга туристична окраса у Полтаві після міні-скульптури Енея біля ЦУМу. Крім того, у межах нового маршруту туристи зможуть скуштувати страви, описані в «Енеїді». Приготовані вони за старовинними рецептами.

– Один з готелів розробив унікальний проект, а саме презентацію українських страв з «Енеїди». Ідучи з Іванової гори і побувавши на садибі Котляревського, турист зможе у цьому закладі харчування ознайомитись з кухнею, викладеній в «Енеїді». Цього ще в нас не було. Така доля у цього закладу, що він розташований на розі вулиць Пушкіна та Гоголя. Дуже приємно, що нині бізнес долучається до таких туристичних проектів, – зазначила Валентина Вождаєнко.

Установлять скульптури 1 квітня, у 210-річчя з дня народження Миколи Гоголя. Також у цьому закладі харчування стартує ще одна ініціатива. Кожен охочий може відправити листівку з видами Полтави, зі спеціальним штемпелем у будь-яке місто чи країну. Для цього в закладі встановлять спеціальну поштову скриньку.

Презентували екскурсоводам і відеоряд про туристичні об’єкти регіону.

Голова Полтавської облдержадміністрації зазначив, що туристичні можливості області необмежені. Нині це одна з пріоритетних галузей.

– Це прибуткова, іміджева галузь, яка сприяє розвитку інших. І нині ми змінили ставлення до неї. Будуємо дороги, бо туризм потребує якісних доріг. Поступово збільшуємо його фінансування, адже на відновлення культурної спадщини потрібні значні кошти. Уперше обласна рада затвердила стратегію розвитку туризму Полтавської області на 2019–2029 роки, – розповів Валерій Головко.
Як повідомила Валентина Вождаєнко, за внутрішнім туризмом у 2018 році Полтавщина посідає третє в Україні місце після Києва та Львова.

За матеріалами Полтавської обласної державної адміністрації
Іван Мольченко, 04.03.2019, 16:12152
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень