19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Активність та небайдужість як запорука розвитку громадянського суспільства: підбили підсумки «Зимової Студреспубліки»

Із 8 по 10 лютого в Олефірівці Миргородського району проходив VIII етап проекту «Зимова Студреспубліка». 40 перспективних, амбітних, креативних та творчих представників студентської молоді Полтавщини долучилися до обговорення теми цьогорічного зльоту – «Прогресивні способи громадянської солідарності на Полтавщині». Протягом трьох днів хлопці та дівчата шукали прогресивні шляхи розвитку громадянського суспільства України.

Підбивали підсумки «Зимової Студреспубліки» минулого тижня у стінах Комунальної організації «Інститут розвитку міста». Почути молодь, її ідеї та бачення щодо поліпшення громадянської солідарності на Полтавщині завітали заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Тетяна Юрченко з команди «Рідне місто», голова найбільшої у міській раді фракції «БПП «Солідарність» Андрій Матковський та заступник голови цієї фракції Олександр Глазов.

Захід відбувся за сприяння управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради. Начальник управління від команди Андрія Матковського Олена Бабенко зазначила, що три дні, протягом яких тривала Студреспубліка, були дуже насиченими, робота молоді принесла чимало прогресивних шляхів розв’язання заданої проблеми:
– Ми маємо залучити нашу молодь до процесів державотворення, участі у місцевому самоврядуванні. Тим більше, якщо ці хлопці та дівчата самі мають бажання бути активними, тими, хто не просто прагне змін, а готовий сам робити все для того, аби ті якісні зміни здійснити. Тема громадянської солідарності дуже актуальна сьогодні, і саме молоді належить знайти шляхи розв’язання цієї проблеми.

Протягом трьох днів «Зимової Студреспубліки» студенти обговорювали питання солідарності, яка її
мета та можливості. 20 експертів провели для юнаків та дівчат факультативи та тренінги. По завершенні кожна група представила свій план розвитку громадянської
солідарності на Полтавщині.

Молоді люди презентували креативні та цікаві дорожні карти, обрати переможця було вкрай нелегко. Тому цього року «Зимова Студреспубліка» має два других місця. Серед тих найкращих і учасниця Нателла. Під час своєї презентації дівчина зауважила, що головне – це бажання до змін:
– Основна наша ідея – це прогресивна команда, люди, які хочуть солідаризуватися, мають креативні ідеї й готові їх утілити. Зміни можливі лише тоді, коли є люди, які самі хочуть ці зміни втілити в життя. За нашим планом наша команда має створювати корисні ідеї, які стосуються різних сфер життєдіяльності, та поширювати їх серед громадськості.

«Студреспубліка» допомагає молоді розкрити свій потенціал, – переконаний Андрій Матковський:
– Майбутнє міста неможливе без талановитих, рішучих та творчих студентів. Саме від них залежить майбутнє міста, майбутнє країни. Молодь – це індикатор розвитку суспільства, розвитку держави. Владу, яка не чує молодь, рано чи пізно буде змінено. Дуже добре, що Полтава має таких молодих людей, які не залишаються осторонь і шукають шляхи, як змінити будь-що на краще.

Захід став чудовою платформою для реалізації молоді як особистостей та втілення найцікавіших ініціатив, це майданчик, який дає молоді можливість для розвитку. Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, представник команди «Рідне місто» Тетяна Юрченко зауважила:
– Часто талановиті, освічені, енергійні хлопці й дівчата не можуть самореалізуватися, тому багато хто з них виїздить за кордон. Втрачає від цього і наше місто, і вся держава. Ми поставили за мету відкрити для молодих полтавців так звані соціальні ліфти, щоб вони мали змогу виявити себе в підприємництві, науці, опанувати на практиці основи місцевого самоврядування. Усі ці сфери потребують нових кадрів – з самостійним мисленням на перспективу та відповідальністю за зроблене.

Підсумовуючи «Зимову Студреспубліку», керівництво міста зауважило, що влада вже робить чергові кроки назустріч молодим і талановитим. Під час засідання 21 сесії Полтавської міської ради сьомого скликання, що відбулося 19 лютого, депутатський корпус затвердив Молодіжний проект «Програма молодіжного стажування в органах місцевого самоврядування міста Полтава».

Юлія Романенко
Іван Мольченко, 04.03.2019, 16:16126
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень