19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Форум «Rep. Res» — платформа для обговорення найцікавіших ініціатив розвитку студентського самоврядування

Питання захисту прав студентів, особистісного розвитку, наукової діяльності та волонтерства обговорювали представники студентського самоврядування Полтави під час форуму «Rep.Res».

Він відбувся 26 лютого в Полтавському юридичному інституті, участь у ньому взяли близько 90 представників студентства вишів міста. Організувала захід Студентська рада міста за сприяння управління у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому.

Начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Олена Бабенко зауважила, що захід став продовженням молодіжного форсайт-форуму, що проводився для студентів у грудні минулого року:
– Нині ми продовжуємо вже розпочату роботу. Студенти вийшли з ініціативою розробляти нові проекти, що стануть запорукою розв’язання основних проблем студентства, – розповіла Олена Миколаївна. – Усі учасники форуму будуть розподілені на кілька робочих груп за різною тематикою, де висловлюватимуть свої ініціативи та пропонуватимуть проекти. Групи мінятимуться між собою. Тож кожна група попрацює по кожному з напрямів. А ідею, яку запропонує перша група, презентуватиме вже четверта. Так ми зможемо прослідкувати, наскільки змінюється думка в суспільстві від моменту виникнення ідеї до моменту її реалізації, наскільки вона трансформується.

Серед основних напрямів, обраних для обговорення, – правовий, волонтерський, науковий та селф-менеджмент. Голова студентського самоврядування Полтавського юридичного інституту Ярослав Галєєв розповів, що на форумі виступає у ролі спікера з питання захисту прав студентів:
– Моя секція – право. Темою обговорення у нас буде психологічний комфорт. Усі говорять про комфорт на роботі, у шкільному середовищі, проте всі забувають про студентів. В освітньому законодавстві про психологічний комфорт не говориться, тому будемо досліджувати цю проблему. Думаю, можна розробити цікавий проект, як зробити навчання у закладі вищої освіти комфортнішим з точки зору психології.

Заходи, у яких студенти мають змогу проявити свої найсміливіші та найкреативніші ідеї, – запорука розвитку студентського самоврядування, наголошує заступник голови фракції «БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді Олександр Глазов:
– Від того, як працює студентське самоврядування, залежить, наскільки якісно живуть і розвиваються студенти. Цей форум створений для того, щоб обговорити стан студентського самоврядуванні в місті та можливості для молоді: які вони є, які необхідні, – зауважив депутат. – У наступному місяці розпочнеться моніторинг виконання вищими навчальними закладами статті 40 Закону України «Про освіту», у якому розписано, що таке студентське самоврядування і як воно повинне працювати.

Олександр Глазов зауважив, що ідея студентського самоврядування має йти від самих студентів, а не бути нав’язана з боку адміністрації закладу. У цьому питанні повинне бути партнерство між самими учасниками студентського самоврядування, адміністрацією, викладачами вищого закладу, управління у справах сім’ї, молоді та спорту. Додає: команда Андрія Матковського підтримає молодих та активних. Розділяє думку про важливість розвитку студентського самоврядування і студентський мер Полтави Сергій Шабельник:
– Ми робимо дуже важливу річ. Адже тільки від нас самих залежить, яким буде завтра студентського самоврядування. Якщо говорити в масштабах міста, то від молоді залежить, яким буде його майбутнє. І над ним потрібно працювати вже сьогодні, розвиваючи себе, пропонуючи нові перспективні проекти тощо.

Результатом форуму студентського самоврядування «Rep.Res» мають стати напрацьовані проекти відповідно до зазначених напрямів.

Юлія Романенко
Іван Мольченко, 04.03.2019, 16:22132
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень